HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 janar nga Russell Grant

Dashi

Do të bëni gjithçka për të ndihmuar një mik. Ata kanë nevojë për ju dhe ju nuk mund ta zhgënjeni. Kjo do të thotë të shpenzoni më shumë kohë sesa do të dëshironit në shoqërinë e tyre. Ajo që është e vështirë për t'u kuptuar është se si ata nuk duket se e vlerësojnë gjithë ndihmën që po u jepni.

Demi

Ju mendoni se mund të përballoni gjithçka që ju hidhet në rrugën tuaj. Të gjitha kanë kufirin e tyre. Sa shumë mund të merrni përsipër para se të përfundoni të rraskapitur? Filloni të kujdeseni më mirë për shëndetin tuaj. Delegojini detyrat.

Binjakët

Sjellja e një miku apo të afërmi po ju shkakton shumë zhgënjim. Ju nuk mund ta kuptoni pse ata po veprojnë në këtë mënyrë dhe nëse nuk shpjegohen, nuk do të jeni në gjendje t'u ofroni atyre ndonjë mbështetje domethënëse. Nxitini të flasin.

Gaforrja

Ka shumë mënyra për të njohur më mirë një mik, të afërm, ose partner të ri. Duket se të dy ndani një sens të ngjashëm humori dhe sa më shumë flisni, aq më shumë duket se të pëlqen. Ju gjithashtu do të gëzoni një rritje të aktivitetit shoqëror përmes kësaj marrëdhënieje.

Luani

Tensioni është në ajër. Duket se nuk mund të arrini të njëjtën gjatësi vale si një partner romantik ose dikush me të cilin po punoni ngushtë. Shmangni leximin e gjërave më shumë sesa ka në të vërtetë për të lexuar. Ka çdo mundësi që të ndiheni tepër të ndjeshëm dhe të prekshëm.

Virgjëresha

Ajo që vendosni për një çështje shëndetësore apo karriere nuk do të jetë e lehtë. Ndonjëherë ju duhet thjesht të merrni frymë thellë dhe të merrni një mendim me atë që mendoni se duhet të bëni. Gjithçka varet nga ju. Besoni në gjykimin tuaj të mirë.

Peshorja

Nuk e keni pritur të merrni një rol të rëndësishëm në një projekt të ri grupi. Mund të jetë befasuese se sa njerëz duket se varen nga ndihma dhe njohuritë tuaja. Edhe pse ky projekt është në fazat e hershme, cilësitë tuaja drejtuese tashmë shkëlqejnë.

Akrepi

Një problem i brendshëm kërkon vëmendje. Ju duhet të mendoni në mënyrë krijuese për të zgjidhur këtë çështje. Dikush dëshiron pikëpamjet tuaja për një çështje që po shkakton shumë konfuzion. Merrni më shumë informacion përpara se të filloni të ndani mendimet tuaja.

Shigjetari

Dikush që nuk ka qenë kurrë i besueshëm apo praktik vendoset në krye të planifikimit të një funksioni biznesi apo shoqëror. Ju gjithashtu do të merrni një rol të rëndësishëm. Asgjë nuk do të duket se do të shkojë siç duhet kur duhet të kërkoni nga një udhëheqës i paaftë për të marrë vendime të mëdha. Mos lejoni askënd t'ju fajësojë kur gjërat fillojnë të shkojnë keq.

Bricjapi

Mund të ketë nevojë për të marrë një vendim të shpejtë, ose dy, sot. Duke vepruar kështu, do t'ju duhet t'i besoni intuitës tuaj, edhe pse normalisht nuk ju pëlqen t'i dorëzoheni impulsit. Më mirë merrni kohën tuaj për të vendosur.

Ujori

Njerëzit që refuzojnë një sfidë do të lehtësohen kur ju të futeni në të. Kjo është diçka që e keni bërë më parë dhe nuk do të keni problem ta merrni përsipër këtë përgjegjësi. Përparimi që do të bëni deri në fund të ditës do të tërheqë vlerësimin nga ata që janë lart në hierarki.

Peshqit

Kini besim në aftësinë tuaj për të pasur sukses. Po provoni diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë. Me siguri do të ketë disa momente ankthi. Do të kaloni nga besimi, në pasiguri dhe do të ktheheni disa herë gjatë kësaj dite të çuditshme, por emocionuese.