HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një të ri në punë apo shoqërinë tuaj do dëshironit ta njihnit më mirë. Instinktet tuaja ju tregojnë se ky person do të luajë një rol të rëndësishëm në të ardhmen tuaj. Interesi juaj është i lartë. Do kaloni më shumë kohë nga sa mendonit me këtë të ri në rrethin tuaj.

Demi

Mendimet kreative ju ushqejnë mendjen. Do ta shfrytëzoni këtë periudhë dhe këto mendime për të bërë disa ndryshime në shtëpi. Ju mund të habiteni se si idetë tuaja mund të përmirësojnë mjedisin ku jetoni. Të kaloni pak kohë në një vend të qetë do t'ju ndihmojë të ndiheni më të rifreskuar shpirtërisht dhe emocionalisht.

Binjakët

Ndiheni të ndarë mes nevojës për të vazhduar me përgjegjësitë tuaja të zakonshme dhe dëshirës në rritje për t'u bashkuar me miqtë në planet që ata po bëjnë. Përgjigja juaj më e mirë do të jetë të përpiqeni t'i përshtatni pak nga të dyja në ditën tuaj. Duke qenë kaq fleksibël, do ta gjeni një mënyrë.

Gaforrja

Në marrëdhëniet e ngushta pranojini ndjenjat ashtu siç i keni. Bërja e diçkaje shumë të ndryshme do t'i përshtatet në mënyrë të përkryer humorit tuaj tani. Pavarësisht nëse jeni në shtëpi, në punë apo edhe duke punuar nga shtëpia, përpiquni të shkëputeni nga rutina juaj normale.

Luani

Do të duket sikur nuk keni zgjidhje tjetër veçse të vazhdoni me disa punë të vështira. Mund të mos jeni në humor për punë të rënda, por çfarë mund të bëni tjetër kur një mori kërkesash vijnë në drejtimin tuaj dhe i merrni përgjegjësitë shumë seriozisht?

Virgjëresha

Do të viheni në një pozicion ku të tjerët do t'ju kërkojnë udhëzime. Kjo do t'ju befasojë kur mendoni se dikush tjetër është më i kualifikuar ose më me përvojë për këtë punë. Mos u shqetësoni. Grupi ju do juve në krye.

Peshorja

Planifikimet e kohëve të fundit, diskutimet dhe puna e palodhur kanë filluar të japin rezultat kur disa faktorë pozitivë janë bashkuar tani. Ju po shihni rezultatet e gjithë kohës dhe përpjekjes që keni bërë për të hedhur bazat për një projekt të rëndësishëm. Keni energji me bollëk, kështu që mos u habitni nëse njerëzit e tjerë nuk mund t`ju ndjekin dot.

Akrepi

Mbajeni mendjen të vendosur në çështjet praktike. Nëse lejoni që mendimet t'ju largojnë nga metodat e provuara dhe të besuara, mund të zbuloni se ju merr dy herë më shumë kohë për të përfunduar detyrat rutinë. Injoroni idetë imagjinare të një kolegu se si të përmirësoni një projekt pune. Ata nuk duan të punojnë.

Shigjetari

Ju po e shihni botën me syze të errëta dhe mund të filloni të pyesni veten se kur do të përfundojë një situatë e vështirë. Ju e dini përgjigjen: është vetëm e përkohshme. Megjithatë, mos u ndjeni keq që nuk po ndiheni aq pozitiv si zakonisht. Edhe ju mund ta keni të vështirë kur jeta ju hedh problemet njëri pas tjetrit për t'u përballur.

Bricjapi

Keni mënyrat tuaja për t'i bërë gjërat dhe shpesh preferoni të punoni vetëm. Koha juaj mund të shpenzohet në mënyrë të dobishme duke punuar në prapaskenë. Një projekt që aktualisht është në shqyrtim mund të përfitojë nga mbajtja e tij sekret për momentin.

Ujori

Dikush që është më i vjetër do të jetë në humor të keq. Mund të duket sikur po përpiqen qëllimisht t'ju mërzisin, por gjëja e fundit që dëshironi është të bini në konflikt me një shok ose koleg më të vjetër. Ata presin që ju të kapni karremin, por kjo do të çojë në një debat dhe për këtë arsye, do të preferoni të bëni një hap prapa nga një situatë e tensionuar.

Peshqit

Sugjerimi i momentit të një miku për t'u argëtuar gjatë ditëve në vijim ia vlen të mendohet. Synoni të zgjidhni kënaqësinë në vend të detyrës. Megjithë disa probleme të vogla - që do të jetë e lehtë për t'u kapërcyer - duhet të ketë shumë për t'u ndjerë të lumtur.