Horoskop

Horoskopi për datën 29 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 maj nga Russell Grant

Dashi

Një i ri që ka nevojë për ndihmë në shkollë do të përfitojë nga kalimi i kësaj kohe cilësore me ju. Në vend që të përpiqeni të mbani orarin tuaj të ngjeshur, bëni një pushim nga përgjegjësitë tuaja profesionale dhe vullnetare. Përqendrohuni në këto mësime përkundrazi. Lidhja juaj do të rritet dhe do bëhet më e fortë. Po kërkon punë? Do të gjeni një punë shpërblyese përmes një fqinji ose të afërmi. Jini të gatshëm të shkoni në një intervistë brenda një njoftimi të dytë. Do të fitoni para për të bërë atë që doni.

Demi

Një udhëtim për stërvitje do t'ju sjellë një gëzim të madh. Ju kënaqeni me rutinën e rehatshme. Të jeni i detyruar të përzieni gjërat është më mirë për ju. Sa më fleksibël të jeni, aq më shumë do ta doni jetën. Vizitoni një qytet bregdetar. Një lidhje dashurie po rilind. Mënyra më e shpejtë për të arritur në zemrën tuaj është përmes trurit. Ai që ju pëlqen është një bisedues i mrekullueshëm me shumë interesa.

Binjakët

A po kërkoni punë? Ju mund të gjeni një pozicion që hap rrugën për sigurinë financiare afatgjatë. Të qenit në gjendje të vendosni një depozitë mënjanë për një shtëpi ose makinë do t'ju mbushë me ngazëllim. Investoni në diçka që ju kujton fëmijërinë. Kohët e fundit, keni menduar shumë për familjen tuaj, mbase nuk i keni thënë kurrë një të afërmi se çfarë ndryshimi pozitiv kanë bërë ata në jetën tuaj.

Gaforrja

Të gjithë po ju kërkojnë këshilla. Ju nuk dëshironi të jeni përgjegjës për vendimet e njerëzve të tjerë. Filloni të inkurajoni fqinjët dhe të afërmit për t`iu bindur instinkteve të tyre. Një lajm i mirë për një çështje edukative do të arrijë në veshët tuaj. Pavarësisht nëse keni kaluar një provë, keni fituar hyrjen në universitet ose keni gjetur një punë, kjo mundësi do t'ju sjellë lumturi të madhe. Festoni.

Luani

Të dëgjosh impulset e tua do t`ju shpërblejë mjaft mirë, veçanërisht nëse merresh me familjen. Nëse ndjeni se një i afërm ndihet i vetmuar, takojeni. Dërgojini një pusullë ose bëjini një telefonatë nëse jetoni shumë larg. Ca para janë rrugës. Çdo punë që përfshin arsimin ose botimin do të jetë fitimprurëse. Pasi të keni kryer disa nga këto punë, do të keni fonde të mjaftueshme për të mbyllur ca shpenzime që doni prej kohë t`i bëni.

Virgjëresha

Idetë tuaja origjinale tërheqin shumë admirues. Ndërsa ju kënaqeni me fansat tuaj, ata nuk janë miqtë tuaj. Të dashurit tuaj të vërtetë janë ata që ju tregojnë të vërtetën, pavarësisht se si do t'ju bëjë të ndjeheni. Asnjëherë mos harroni dallimin midis adhurimit dhe shqetësimit të vërtetë. Përdorni karizmin tuaj të fuqishëm për të realizuar një dëshirë. Kurrë nuk ka qenë një kohë më e mirë për t`u marrë me punë krijuese.

Peshorja

Biseda me një person në një pozicion udhëheqjeje do të përparojë interesat tuaja. Ju e dini çfarë duhet të thoni për të marrë mbështetjen e dikujt. Vizita në një vend paqësor dhe shijimi i një shëtitje të qetë do të mbushë bateritë tuaja. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të lexuar ose biseduar me natyrën dhe mendoni me kujdes për të ardhmen tuaj. Në vend që të përpiqeni të kënaqni të tjerët, do të përpiqeni të kënaqeni veten.

Akrepi

Mësoni sa më shumë të keni mundësi për një kulturë që ju ka magjepsur gjithmonë. Një mënyrë tjetër të jetese do të jetë çliruese. Papritur, ju do hiqni dorë nga këto besime dhe praktika që nuk ju shërbejnë më. Puna si pjesë e një ekipi krijues do të jetë një sfidë stimuluese.

Shigjetari

Ju jeni tërhequr thellësisht nga dikush me një intelekt të mprehtë. Ky person i veçantë mund të flasë që nga politika, kultura e deri te sporti. Kur jeni bashkë, koha fluturon. A keni tashmë një partner? Kujdes, mos e humbni vëmendjen. Perspektiva juaj profesionale po duket e mirë. Nëse një pozicion tjetër në fushën tuaj të dëshiruar bëhet i disponueshëm, kapeni mundësinë. Do të kënaqeni shumë duke punuar për një kompani që shpërblen zgjuarsinë dhe fleksibilitetin tuaj.

Bricjapi

Hyrja në një partneritet do të ndezë imagjinatën tuaj. Ju pëlqen të rrihni mendimet me dikë që është i zgjuar, i kujdesshëm dhe i ndërgjegjshëm. Pavarësisht nëse kjo aleancë është romantike apo profesionale, do të jetë e dobishme për të dy. Ju e ekuilibroni mirë njëri-tjetrin. Keni dashur ndonjëherë të shkruani një libër? Kjo është një kohë e mrekullueshme për të filluar një projekt të tillë. Fjalët do të rrjedhin si një lum i fuqishëm. Mos u shqetësoni për të qenë perfekt që në fillim. Procesi i redaktimit vjen më vonë.

Ujori

Mbajini sekret planet personale. Nëse jeni duke kërkuar për një punë tjetër, duke filluar një regjim fitnesi ose duke u rehabilituar, është shumë herët për të dalë publik. Duke e bërë këtë program të vetë-përmirësimit thjesht personal, shanset tuaja për sukses do të rriten. Një marrëdhënie e re intime është përkohësisht në pritje. Është frustruese të mos jeni në gjendje të kaloni kohën së bashku. Ndërkohë që vetëvlerësimi juaj rritet, rriten edhe të ardhurat tuaja.

Peshqit

Një interes për filozofinë, ligjin ose arsimin e lartë mund t'ju shtyjë të bëni një kurs të përparuar. Studimi me një mësues të respektuar do të jetë një sfidë e mirëpritur. Do të duhet të punoni shumë. Nëse jeni të lodhur, mbështetuni tek miku më i mirë ose partneri romantik. Mos u ndjeni fajtor kur kërkoni ndihmë.