HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 maj nga Russell Grant

Dashi

Një mik, partneri i të cilit ka bërë diçka pas shpine, ka nevojë për dikë që të flasë. Ata mund të kenë zgjedhur shpatullën tuaj për të qarë. Ju mund ta kuptoni pse ndodhi kjo dhe pse partneri i tij duhej të vepronte në këtë mënyrë, por nëse përpiqeni ta shpjegoni, ata nuk do t'ju besojnë.

Demi

Merrni një ditë pushimi. Relaksohuni dhe zgjidhni aktivitetet që ju pëlqejnë dhe që ju ndihmojnë të ndiheni mirë me veten, jetën dhe marrëdhëniet tuaja. Si Dem, ju punoni shumë dhe luani shumë. Humori juaj tani është i vetëkënaqshëm dhe nuk duhet të ndiheni fajtorë nëse është e vështirë të vazhdoni me rutinat tuaja të zakonshme. Disa punë mund të lihen për një kohë tjetër.

Binjakët

Krijimi i një projekti familjar ose shtëpiak do t'ju japë shumë përmbushje. Do të keni lënë qëllimisht pak kohë për të marrë pjesë në këto marrëveshje dhe megjithëse në fillim do të ketë ankesa nga familjarët, do t'i bindni lehtësisht të shohin përmirësimet që kjo do të sjellë në jetën tuaj.

Gaforrja

Jeni duke mbajtur një qasje të organizuar dhe efikase për t'i bërë gjërat. Familja dhe miqtë do të jenë të lumtur të lënë disa përgjegjësi në kujdesin tuaj kur të jetë e qartë se e dini saktësisht se çfarë po bëni. Fokusi juaj është në rregullimin e detyrave në shtëpi dhe në vendin e punës dhe ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyer.

Luani

Po dëgjoni kundërshti dhe kjo po ju bën të ndaloni përpara se të merrni një vendim të vështirë. Dikush mund të ketë në zemër interesat tuaja më të mira dhe megjithëse po bën çdo lloj sugjerimi, kjo vetëm do t'ju bëjë të shqetësoheni dhe të ngatërroheni më tej. Mos harroni se gjykimi juaj është më i shëndosh.

Virgjëresha

Qëndroni vigjilentë dhe vetëm vigjilentë. Dikush afër jush do të përpiqet të shkarkojë disa nga detyrat dhe përgjegjësitë e tij mbi ju. Ata do ta bëjnë këtë në një mënyrë kaq delikate saqë mund të mos e kuptoni derisa të keni bërë punën për ta. Bëni një përpjekje shtesë për të treguar vlerësimin tuaj për pikat e mira të partnerit. Kjo do të thotë shumë për ta.

Peshorja

Mos e merrni seriozisht diçka që një mik ka për të thënë për një fqinj. Ju nuk do të dëshironi të bëni thashetheme të pabaza. Dikush në familje do të nxehet gjatë një debat. Zbatoni rolin tuaj si paqebërës dhe shpjegojini gjërat nga këndvështrime të ndryshme pa i bërë gjërat të vështira.

Akrepi

Një mik praktik dhe i arsyeshëm do t'ju ndihmojë t'i shihni gjërat në një mënyrë më objektive. Ju jeni duke pritur shumë nga vetja. Me pak ndihmë, do të filloni të kuptoni pse është e nevojshme të kuptoni se keni një dëshirë të tepruar për përsosmëri.

Shigjetari

Një takim i matur do të zhvillohet në një vend ku nuk keni qenë kurrë më parë. Qëllimi pas gjithë kësaj do të jetë organizimi i një feste të fshehtë familjare ose finalizimi i planeve në lidhje me të ardhmen.

Bricjapi

Ndryshimet në jetën private do të sjellin disa tronditje. Ju duhet ta mendoni më shumë këtë, por jeni gjithashtu të vetëdijshëm për faktin se këto ka të ngjarë të jenë për të mirën tuaj. Pavarësisht shoqërisë rreth jush, do të ketë momente kur do të ndjeni nevojën për të qenë vetëm.

Ujori

Vizitorët e papritur ose telefonatat në momentin që do të dilnit mund t'ju bëjnë të humbisni një autobus, tren ose takim. Njerëzit duket se ju pengojnë ditën dhe planet do të vonohen ndjeshëm, ose mund të duhet të anulohen. Nuk do të jetë e lehtë të riorganizoni orarin tuaj pa shumë kohë të humbur.

Peshqit

Marrëveshjet që po bëhen tani ka të ngjarë t'ju mbajnë të kufizuar në mjedisin tuaj të shtëpisë ndërsa bëni përpjekje për një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Kjo do t'ju sjellë më shumë kënaqësi nga sa e kishit imagjinuar fillimisht.