HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 prill nga Russell Grant

Dashi

Tani që po kaloni më shumë kohë me familjen, ju keni patur kohë të rishikoni përparësitë tuaja. Gjetja e një pune më pak impenjuese do të bëjë që të merrni frymë lirshëm. Ju mund të bëni profesionin që ju pëlqen më vonë. Një praktikë shpirtërore do të sjellë ekuilibrin në jetën tuaj. Kjo është shumë më e rëndësishme në jetë sesa pasuria dhe suksesi profesional.

Demi

Ju duket sikur nuk mund të jeni i sinqertë me një të afërm ose koleg të ndjeshëm. Kur ata kërkojnë mendimin tuaj, ju nuk dini çfarë t'u thoni. Bëni një listë të përgjigjeve dhe fiksojni mirë. Kjo do t'ju ndihmojë të shpëtoni nga këto takime të çuditshme. Një mik artist admiron aftësitë tuaja krijuese. Duke bashkuar forcat, ju mund të fitoni shumë para. Nuk ka rëndësi nëse merrni pjesë në kurse të pikturës ose në përpunimin e qeramikës së bashku. Ju të dy do të merrni pjesë në shumë konkurse së bashku.

Binjakët

Blerja e shumë gjërave të shtrenjta nuk do të mbushë një boshllëk emocional. Në krahasim me shumicën e njerëzve, ju jeni shumë me fat. Është koha për të vlerësuar marrëdhëniet dhe pronat që shpesh i anashkaloni. Bëni një bisedë me një mik që keni kohë që e keni harruar ose dëgjoni muzikë të bukur. Do t'ju ofrohet një punë që e keni dashur gjithmonë. Puna që përfshin filmin, modën ose fotografinë do të sjellë kënaqësinë artistike që ju dëshironi. Më e mira nga të gjitha, paga do të jetë e kënaqëshme.

Gaforrja

Të gjithë të tjerët ju duken inteligjentë dhe të realizuar. Kjo e bën të vështirë që të kontribuoni me ide për punë. Ndaloni së menduari kështu për veten tuaj. Pasi të keni bërë disa punë, do të merrni reagime shumë të mira dhe kjo do të bëjë që besimi juaj të rritet. Studimi i një teme që është afër zemrës suaj do të jetë shumë relaksuese. Ju do të kënaqeni duke mësuar për kulturën dhe fenë. Mos u çuditni kur të frymëzoheni për të marrë një diplomë më të përparuar.

Luani

Ndjeheni sikur të tjerët po ju çojnë në limitet tuaja. Ndërsa kolegët tuaj janë të zënë me detyra të tjera, ju duhet që të bëni punët administrative. Këto detyra janë të rëndësishme. Nëse lihen pas dore, e gjithë puna e pëson. Një takim pasionant bën që problemet të zhduken. Ndonjëherë duhet ta lësh veten të lirë, përball dikujt që plotëson nevojat tuaja fizike. Mos u shqetësoni, ju jeni në duar të sigurta. Nëse jeni beqar plotësoni një profil tërheqës në një aplikacion takimesh.

Virgjëresha

Një mik është duke ju bërë shantazhe emocionale. Në vend që të ndiheni nën presion për ofertat e tyre, injoroni kërkesat për ndihmë. Askush nuk do të mendojë keq për ju që jeni larguar nga ky manipulues. Mbroni interesat tuaja. Nëse jeni shumë të lodhur, mbështetuni tek partneri për ndihmë. Ata do të bëjnë gjithçka që të ndiheni mirë. 

Peshorja

Ju dëshironi të arrini majën në punë. Fatkeqësisht, përgjegjësitë familjare po ju mbajnë të zënë. Mendoni për atë që ju nevojitet për të qenë të lumtur. Kjo gjë do t’i japë jetës suaj një kuptim. Një terapi alternative shëruese do të jetë efektive. Do të jetë një lehtësim të shpëtoni nga një dhimbje e bezdisshme. Sapo të filloni të ndjeheni më mirë, do të jetë më e lehtë të bëni disa aktivitete që dikur nuk i bënit dot.

Akrepi

Dituria konvencionale nuk ia vlen të ndiqet. Në vend që t'i ktheni shpinën një impulsi të fuqishëm, mbështetuni në të. Ju duhet t'i bindeni dëshirës së zemrës suaj. Një partner romantik i vëmendshëm ju jep një qasje të re për jetën. Ju ndiheni mirë kur dikush ju kupton dhe admiron. Në vend që të censuroni idetë tuaja, ju do të ndjeheni shumë më mirë nëse i ndani ato me partnerin tuaj.

Shigjetari

Edhe pse ju pëlqen të bisedoni me një të sapoardhur në punë, për ju është e vështirë t'i besoni dikujt që nuk e keni takuar. Planifikoni të takoheni së bashku për një darkë kur restorantet rihapen. Sapo të dini më shumë rreth këtij individi, do të ndiheni më të qetë. Trajtojeni rutinën tuaj si një investim në lumturinë tuaj.

Bricjapit

Ju dëshironi një marrëdhënie të lumtur, por nuk mund të ndaleni së përqendruari në të metat e të dashurit tuaj. Zëvendësoni këndvështrimin tuaj kritik me një qëndrim mirënjohjeje. Sa më shumë t’i vlerësoni njerëzit, aq më lehtë do të jetë tërheqja e dashurisë që dëshironi. Falënderimet për një projekt krijues ju mbushin me krenari. Nën pamjen tuaj të jashtme rreh zemra e një poeti. Nëse dikush ofrohet të botojë veprën tuaj të fundit, mund të mendoni të përdorni një pseudonim. Kjo do t'ju lejojë të vazhdoni të punoni pa u ndjerë të famshëm.

Ujori

Një problem shëndetësor po e bën jetën tuaj të vështirë. Praktikimi i teknikave të relaksimit do të sjellë lehtësim. Në fillim, metodat e thjeshta si frymëmarrja e thellë apo joga do të duken absurde. Jepu atyre një shans. Çdo gjë ia vlen të provohet nëse të bën të ndjehesh më mirë. Mbledhja e parave për një kauzë të mirë ju mbush me gëzim.

Peshqit

Ju nuk dëshironi asgjë më shumë sesa të pushoni dhe të argëtoheni, por keni premtime për t'i mbajtur. Të lësh një shok ose koleg do të krijojë pakënaqësi të madhe. Aftësia juaj për t'u përzier me turmën normalisht që ju shërben për mirë, por ky nuk është një moment i shkëlqyer për të shkuar në një intervistë pune. Do të ketë shumë kohë për këtë më vonë.