HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 prill nga Russell Grant

Dashi

Pranimi i vendimit të një kolegu të vjetër mund të duket si një përgjigje pothuajse automatike edhe kur ata refuzojnë idetë dhe sugjerimet tuaja. Pasi të keni menduar për këtë, do të konsideroni mënyra të tjera për t'i bërë ata të vlerësojnë potencialin në idetë tuaja. Nuk ju bën egoist kujdesi për interesat tuaja.

Demi

Një fqinj do të ndajë informacione që duhet të ishin mbajtur sekret. Ju mund ta kuptoni pse ata kanë nevojë për këshillën tuaj. Pasi ta kuptoni këtë, do t'i siguroni se çdo gjë që është thënë nuk do të vazhdojë më tej. Aty ku ka rrezik, një mik impulsiv duhet të bindet se duhet të ketë më shumë kujdes.

Binjakët

Mënyra se si i përdorni aftësitë dhe njohuritë tuaja do të reflektojë në mënyrën se si ju shohin njerëzit e tjerë. Nëse keni një shans për të shfaqur talentin tuaj në një situatë pune, bëjeni. Një i afërm i moshuar ndihet i lënë pas dore, por nëse mendoni se ata janë shumë kërkues, mund të jetë më mirë të mos shprehni hapur mendimet tuaja.

Gaforrja

Përpjekja për të nxituar vendimet, ose për të kapërcyer pengesat nuk do të zgjidhë asgjë. Merrni kohën tuaj në negociata të ndryshme. Nëse dikush me të cilin duhet të flisni nuk është i disponueshëm, përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Konsultohuni me të tjerët për pikëpamjet e tyre. Bëni disa kërkime tuajat.

Luani

Nuk mund të vazhdoni t'u përmbaheni çështjeve që po ju shkaktojnë pakënaqësi. Problemet në lidhje me financat dhe familjen do të zvarriten pafundësisht nëse nuk bëni diçka për këtë. Mblidhuni së bashku me familjen dhe diskutoni marrëveshjet e mundshme që do t'ju përshtaten të gjithëve ose do të largoheni nga një situatë që nuk ju çon askund.

Virgjëresha

Ju pëlqen të shihni të mirën tek të gjithë. Megjithatë, edhe ju jeni të ndjeshëm dhe po pyesni veten nëse vlerësimi juaj për dikë që është i ri në jetën tuaj është i saktë. Nëse jeni beqar dhe doni të gjeni dashurinë, bëni kujdes. Mos ia jepni zemrën njeriut të gabuar.

Peshorja

Nuk përbën asnjë skandal nëse po mendoni se duhet të shkoni kundër asaj që të tjerët vendosin të bëjnë. Shkoni me atë që ju duket e drejtë për situatën dhe për të mirën e shumicës. A po lejoni që shqetësimi për reputacionin tuaj t'ju ndalojë të ndiqni instinktet tuaja? Të qenit i kënaqur me vendimet tuaja dhe me atë që bëni, është më e rëndësishme.

Akrepi

Asgjë nuk është e paparashikueshme. Kontrolloni dy herë dokumentacionin zyrtar në çdo situatë. Jini të vëmendshëm. Do të ishte më e lehtë nëse transaksionet që kryeni, t`i bëni drejtpërdrejt dhe t`i kontrolloni mirë.

Shigjetari

Personi që jeni në shtëpi ndonjëherë ju duket shumë ndryshe nga ai që jeni në punë. E ndjeni veten më të zotin në vendin e punës dhe aty merrni më shumë respect se në shtëpi. Analizojeni mirë situatën..

Bricjapi

Do të zbulohet një sekret. Edhe pse kjo do të duhet të diskutohet dhe së shpejti do të zbuloni se si mund të ndikojë në të ardhmen tuaj, do të ketë njëfarë lehtësimi për ta nxjerrë atë në shesh. E kaluara ju ka kapur më shpejt se sa pritej.

Ujori

Sa më i kujdesshëm të jeni, aq më pak ka gjasa që të bëni gabime. Nuk ka rëndësi nëse po përpiqeni të përqendroheni tek procesi i ri i punës apo tek studimi. Ajo që është e rëndësishme është që të merrni kohën që ju duhet. Kërkoni një zgjatje afati, nëse mendoni se nuk do të jeni në gjendje të vendosni një afat.

Peshqit

Këmbëngulja për të ndjekur rrugën tuaj ka të ngjarë t'ju çojë në anën e gabuar. A bëni shumë rrëmujë në shtëpi dhe ky është shndërruar në problem? Nëse preferoni të shmangni një debat, mund të jetë më e lehtë të largoni vëmendjen në fusha të tjera.