HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 qershor nga Russell Grant

Dashi

Punët rutinë dhe angazhimet e përditshme nuk ju ofrojnë asgjë. Keni nevojë për diçka stimuluese dhe emocionuese. Nëse nuk mund të gjeni ndonjë gjë me interes në mjediset tuaja të zakonshme, nuk duhet të prisni që mundësitë t'ju vijnë vetë. Ju duhet të bëni përpjekjet tuaja.

Demi

Ka një nuancë entuziazmi në ajër. Ju nuk mund ta shpjegoni pse, por keni një ndjesi se diçka interesante do të ndodhë. Edhe pse preferoni të mbani një qëndrim praktik dhe zakonisht nuk jeni nga ata që mbështeteni tek intuita, mund të habiteni se sa të sakta do të dalin parandjenjat tuaja.

Binjakët

Fillimet e reja po diskutohen dhe nëse këto ide janë sjellë në biseda më parë, dikush po merr një qasje të re. Kjo e bën më të mundshme që planet të shkojnë përpara. Jeni ende të pasigurt për të gjitha këto dhe nivelet tuaja të stresit mund t'ju pushtojnë edhe para fillimit të projektit. Hartoni strategji për të qëndruar të qetë.

Gaforrja

Jeni të pasigurt për të ndarë shumë nga jeta juaj personale, preferencat dhe interesat me dikë që keni takuar së fundmi. Diçka rreth tyre të bën të ndihesh se nuk mund t'u besohet. Shkoni me instinktet tuaja. Sa më pak angazhim të keni me të tjerët, aq më pak ngatërresë do t'ju duhet të hiqni nga supet në të ardhmen.

Luani

Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për të bërë atë lëvizje në karrierë që keni menduar kohët e fundit. Mos e lini deri në minutën e fundit për të dërguar një aplikim për punë. Mund të mbështeteni te një i afërm që do t'ju ofrojë një nder, më vonë gjatë ditës. Ata nuk do t'ju lënë në mëshirë të fatit.

Virgjëresha

Është e vështirë të mbledhësh forcën tënde dhe të tregosh entuziazëm për aktivitetet që ndodhin rreth teje, kur keni nevojë për pushim emocional dhe rikuperim. Duke marrë pak kohë nga e gjithë kjo do mund të pushoni, të relaksoheni dhe të rikuperoheni. Pasi të keni rikthyer forcën tuaj, do të jeni në gjendje t'i ktheheni ëndrrave dhe qëllimeve tuaja dhe të ripërqendroheni.

Peshorja

Një mik që është i dhënë pas dizajnit shumëngjyrësh dhe kaotik do të dëshirojë t'ju tregojë për planet e tij për të ardhmen. Nëse jeni gati të bashkoni forcat në një projekt krijues dhe po filloni të vini në dyshim shijet e tyre, kjo mund të jetë mundësia juaj për t`i thënë që shijet nuk ju përputhen.

Akrepi

Nëse keni mundësi zgjedhje, do të preferoni të qëndroni në prapaskenë sesa të jeni në mes të një turme të madhe. Një punë në të cilën po punoni nuk mund të vazhdohet derisa të keni mjetet e duhura. Nëse paratë janë të pakta, do të kishte më shumë kuptim të merrje hua sesa të shpenzosh para për diçka që do ta përdorësh vetëm një herë dhe më pas kurrë.

Shigjetari

Nuk do të ndani pikëpamjen e një miku apo fqinji për disa çështje, por disa komente do t'i mbani për vete. Ti e kupton se gjithçka që ata duan është një vesh që dëgjon dhe nuk e ke problem t`ia huazosh tëndin.

Bricjapi

Pavarësisht nga mosha apo statusi juaj, çdo përpjekje për të rritur njohuritë tuaja përmes studimit, udhëtimit ose të dyjave do të jetë jashtëzakonisht shpërblyese. Përdorni imagjinatën tuaj, vendosni idetë tuaja në punë dhe nëse njerëzit nuk mund t'ju ofrojnë ndonjë inkurajim, injoroni atë që mund të thonë. Është koha për të bërë atë që dëshironi të bëni.

Ujori

Opinionet ndryshojnë. Bisedat nuk janë aq harmonike sa do të dëshironit të ishin. Nuk do të jetë e lehtë të përcillni pikëpamjet tuaja kur dikush duket se nuk po dëgjon atë që po thoni. Të jesh i padurueshëm ose i mërzitur nuk do të ndihmojë. Nëse doni të diskutoni diçka të rëndësishme me dikë, lëreni për një herë tjetër.

Peshqit

Nuk do të keni kurrë mundësi të punoni me idetë tuaja nëse hidheni në veprim vazhdimisht kur dikush tjetër ju kërkon të bëni diçka për të. Ju nuk jeni aty për të bërë porositë e tyre dhe është koha që një mik apo i afërm në nevojë të fillojë t`i bëjë vetë gjërat e tij.