HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 qershor nga Russell Grant

Dashi

Papritmas e gjeni veten të kapur në një projekt të madh të përmirësimit të shtëpisë pa i menduar mirë gjërat. Mos u habitni nëse pendoheni për një vendim impulsiv. Aktualisht, ju jeni përballur me komplikime që prishin aktivitetet tuaja familjare, të punës dhe të biznesit.

Demi

Mund të jetë në dorën tuaj të merreni me pasojat e disa ngjarjeve të papritura të kohëve të fundit. Marrja e rreziqeve të panevojshme mund të prishë qetësinë tuaj mendore. Do të ishte më mirë të zgjidhni qasje të besueshme kur kjo është e mundur.

Binjakët

Jeni në një pozicion të mirë, por është gjithmonë mirë të merrni vendime strategjike dhe të jeni të vetëdijshëm për atë që po ndodh rreth jush. Jini të kujdesshëm se kujt i besoni. Rruga drejt arritjes së objektivave tuaja mund të ketë pasur sfidat e saj, por përpjekjet e vendosura kanë filluar të japin rezultate.

Gaforrja

Pjesëmarrja në një mbledhje në shtëpinë e një miku mund të çojë në njohjen e njerëzve të rinj dhe zgjerimin e rrjetit tuaj social. Mund të hasni edhe dikë me kontakte të vlefshme biznesi që mund t'ju ndihmojnë në një mënyrë praktike. Mundësia për ta kthyer një ëndërr në realitet është e lartë.

Luani

Një situatë e tensionuar mund të ndikojë negativisht në punë ose shëndet. Sigurohuni që të ndiqni udhëzimet kur punoni me pajisje ose teknologji të re. Zbatoni rregullat edhe nëse lindin mosmarrëveshje të vogla.

Virgjëresha

Durimi, këmbëngulja dhe pak qëndrueshmëri do të hapin rrugën për një arritje të veçantë. Kushdo që ju shikon do të impresionohet nga vendosmëria juaj. Ju mund t'ia dilni mirë vetë, por nëse dikush ofrohet t'ju japë një dorë ndihmë, do ta pranoni me mirënjohje ndihmën e tyre.

Peshorja

Merrni iniciativën për të kërkuar mirënjohje për punën tuaj të vështirë. Përdorni pozitivisht metodat e komunikimit si emailet, letrat dhe postimet në faqet e mediave sociale. Është e rëndësishme për vetëvlerësimin tuaj që përpjekjet brenda një ekipi të njihen dhe të pranohen.

Akrepi

Mezi keni pritur një ndryshim ambienti. Ju dhe të dashurit tuaj ju pret një arratisje e këndshme. Mos ngurroni të përkëdhelni pak veten gjatë këtij udhëtimi. Ju shpesh përpiqeni të kurseni para, por tani është koha për të llastuar pak veten. E meritoni.

Shigjetari

Të heqësh qafe konceptet dhe rutinat e vjetra të punës duket papritur shumë e nevojshme për të kapërcyer disa zhgënjime. Është e rëndësishme të përshtateni me rrethanat në ndryshim. Nëse keni mundësinë, merrni parasysh t'i kërkoni shefit tuaj që të punoni nga shtëpia. Jeni beqar? Një takim spontan mund të sjellë gëzim në mbrëmjen tuaj.

Bricjapi

Përfitoni nga çdo mundësi që mund t'ju ndihmojë të avanconi në karrierën tuaj. Mos hezitoni të shfaqni pikat tuaja të forta. Kjo do t'ju shtyjë drejt suksesit. Një ekzekutiv me ndikim do të ofrojë këshillat dhe mbështetjen e tij të vlefshme. Të qenit inovativ mund të çojë gjithashtu në shpërblime financiare.

Ujori

Kur përballeni me situata jashtë kontrollit tuaj, kthejeni vëmendjen në fushat e jetës ku keni fuqinë për të ndikuar. Gjatë periudhave të trazirave, tranzicionit ose fatkeqësive, mbani në mend se ju keni aftësinë të zgjidhni situaata, edhe kur vetë rrethanat janë jashtë kontrollit tuaj.

Peshqit

Jeni duke konsideruar pasojat afatgjata të një mosmarrëveshjeje brenda familjes. Duket sikur familjarët tuaj të shtëpisë kanë mendime të ndryshme dhe sido që t'i qaseni, do të ketë disa diskutime intensive. Nëse ngriheni dhe merrni kontrollin e situatës, kjo do t'i befasojë të tjerët dhe do t'i bëjë ata t'ju respektojnë më shumë.