HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 tetor nga Russell Grant

Dashi

Së shpejti do të zgjeroni horizontet tuaja. Jeni gati për një sfidë dhe për ndryshim. Pranoni shansin për të marrë përgjegjësi të reja. Kjo mund të nënkuptojë marrjen e detyrave të një kolegu që mungon. Pasi t'i keni adoptuar këto në punën tuaj, do të jeni në gjendje t'i rishikoni ato që i përshtaten më mirë situatës tuaj.

Demi

Qasja juaj e zgjuar ndaj një sfide të papritur do fitojë popullaritet. Njerëzit do të duartrokasin idetë tuaja pasi ato do të ndihmojnë në kursimin e kohës dhe parave. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni përgjegjësinë e një projekti në grup që nuk ka bërë shumë përparim. Me ndihmën tuaj, ai do të lëvizë përpara.

Binjakët

Jini të durueshëm kur bisedat për të ardhmen nuk shkojnë ashtu siç prisni. Ju mund të mos merrni menjëherë rezultatet për të cilat shpresoni, por gjithçka nuk ka shkuar dëm. Po krijoni një përshtypje të mirë. Përfundimisht ata do të bien dakord me ato që thoni ju.

Gaforrja

Jeni gati të blini disa gjëra që ju duheshin prej kohësh. Mund ta keni shmangur deri tani për shkak të mungesës së kohës. Ka mundësi të zgjeroni fushën tuaj në veprimit në aspektin profesional.

Luani

Pas disa ditësh të lodhshme nuk është për t'u habitur që energjia juaj po mbaron. Do t'ju duhet të rimbushni bateritë. Bërja e një pushimi të shkurtër nga përgjegjësitë e zakonshme mund të jetë zgjidhja ideale. Jeni të vetëdijshëm për gjithçka që duhet të bëni dhe të përgatitur.

Virgjëresha

Fillimisht do përfshiheni me një grup të ri njerëzish. Sapo t`i njihni të gjithë, besimi juaj do të rritet dhe do të zbuloni se jeni në gjendje të punoni së bashku me të tjerët, në një ekip shumë më mirë sesa keni pasur në të kaluarën. Arsyeja për këtë është niveli i lartë i përputhshmërisë që ekziston midis të gjithëve juve.

Peshorja

Njerëzit shpesh ju drejtohen për të ndërmjetësuar kur ka debate. Ju nuk do të keni kundërshtime për të ndihmuar në zgjidhjen e një grindjeje midis dy personave që janë afër jush. Vetëm kini kujdes të mos ndërhyni shumë thellë. Ndihmojini ata ta shohin nga këndvështrimi i njëri-tjetrit mosmarrëveshjen.

Akrepi

Mos u ndjeni fajtor nëse keni nevojë për një pushim e për të hequr dorë nga përgjegjësia. Detyrat po i zgjat dyfish më shumë vetëm sepse ke nevojë për pushim, se je lodhur e të kanë shteruar energjitë. Bërja e një pushimi do t'ju ndihmojë të rifreskoheni. Kur të ktheheni në punë do keni më shumë energji.

Shigjetari

Një ngjarje sociale do të bëjë për një ndryshim shumë të këndshëm për ju. Mund të ketë më pak njerëz se sa do ishin mbledhur zakonisht, por kjo pak rëndësi ka.

Bricjapi

Ka aq shumë gjëra që mund të bëni në një ditë. Punët rutinore po neglizhohen ndërsa ju e ktheni vëmendjen në fusha të tjera më interesante. Kujdes se do ju mblidhet një mal me punë dhe s`do dini nga të rrotulloheni.

Ujori

Në vendin e punës ka pak hapësirë ??për manovrim dhe gjërat mund të bëhen shumë më të vështira. Nëse je single, papritur mund të të vijë një ftesë. Kjo do jua bëjë jetën edhe më emocionale.

Peshqit

Do ketë disa protesta të cilave mund t`u bashkoheni. Protestat e bëjnë të qartë se njerëzit nuk janë të kënaqur me një situatë. Ju duhet të vendosni se në cilin krah jeni.