HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 tetor nga Russell Grant

Dashi

Keni kapërcyer shumë sfida në jetën tuaj personale dhe profesionale. Diçka që merrni përsipër tani mund të jetë gjëja më e vështirë që ju është dashur të duroni. Qëndroni. Vazhdoni t'i thoni vetes se mund ta bëni këtë. Më në fund do të keni arsye të jeni krenarë për përparimin tuaj.

Demi

A guxoni ta bëni një familjar apo të afërm të përballet me të vërtetat financiare? Kur ju afrohen për këshilla për një çështje parash, nuk është mendimi juaj ai që duan të dëgjojnë. Ajo që ata presin është një borxh dhe këto para nuk do të kthehen kurrë. Dikush duhet të kujdeset vetw për punwt e tij financiare.

Binjakët

Një konsultim me figurat kryesore do të shqyrtojë nëse synimet aktuale po i çojnë ata që punojnë në terren drejt objektivave të duhura. Çelësi do të jetë investimi në fusha që ka të ngjarë të bëjnë një ndryshim të madh. Bashkëpunimi do të jetë një mënyrë për të kapërcyer sfidat dhe pengesat.

Gaforrja

Merrni kohë për t'u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Refuzimi për të pushuar kur keni nevojë, do të shkaktojë konsumim profesional. Ju jeni një person që punon shumë, por a keni marrë kohët e fundit më shumë sesa mund të pwrballoni? Përveçse të marrësh frymë, duhet të mendosh edhe për të lehtësuar ngarkesën.

Luani

Shikimi i rezultateve të një nxitjeje ekonomike të kohëve të fundit do t'ju ofrojë një shtysw për të përballuar çdo vendim financiar që mund të mos ketë përfunduar. Ju jeni duke bërë përparim. Nëse një partner është ndjerë i lënë pas dore, planifikoni diçka romantike për këtë mbrëmje.

Virgjëresha

Do të simpatizoni një grup miqsh që kanë hasur vështirësi. Ata janë të fokusuar në një projekt të ndërlikuar dhe presin ndihmën tuaj. Ju mund t'i shihni problemet që ata po kalojnë, por nëse pranoni t'i ndihmoni, përpjekja juaj e jashtëzakonshme nuk ka të ngjarë të vlerësohet.

Peshorja

Një arritje e veçantë do të meritojë një rritje në pagë ose pozicion. Nëse dështoni këtë, pothuajse me siguri do të merrni shumë lavdërime dhe respekt nga kolegët e vjetër. Do të ketë një premtim për shpërblimet që do të vijnë. Një ofertë e papritur dhe shumë joshëse kërkon më shumë shqyrtim. Do të jetë e rëndësishme të bëni atë që është më e mira për ju.

Akrepi

Takimet dhe diskutimet serioze janë në rendin e ditës tuaj. Pavarësisht se ndiheni nervoz, do të zbuloni se nuk kishte asnjë arsye për të qenë kështu. Po bëni përshtypjen e duhur te njerëzit që kanë rëndësi. Një i afërm ka nevojë për ndihmën tuaj dhe megjithëse ju keni shumë punë për të bërë, do të ndiheni fajtorë nëse refuzoni të jepni një dorë.

Shigjetari

Keni sharmin, forcën dhe ndjeshmërinë që i ka zili një rival. Ata dëshirojnë që të jenë aq të njohur. Për më tepër, shpejtësia efikase me të cilën ju bëni punwt tuaja do të befasojë dikë që nuk kishte pritur të shihte rezultate kaq shpejt. Çfarë faze të mrekullueshme po kaloni.

Bricjapi

Njerëzit janë të impresionuar nga mënyra se si e trajtoni një situatë të vështirë pa kërkuar këshilla apo mbështetje nga askush. Ju duhet të përgëzoni veten për këtë arritje mbresëlënëse. Një familjar ka qenë në mosmarrëveshje me dikë dhe si rezultat ndihet i tronditur dhe i pambrojtur. Ata do të jenë mirënjohës që të kenë shpatullën tuaj për të qarë.

Ujori

Nuk e keni problem të jeni aty për njerëzit që kanë nevojë për ju. Në të njëjtën kohë, nëse keni një ose dy orë rezervë, mund të ndiheni plotësisht egoist duke vendosur ta kaloni këtë në relaksim të plotë, ose duke përkëdhelur veten në një farë mënyre.

Peshqit

Një ofertë për financim mund të dështojë. Nuk ka para në dispozicion për të vazhduar një projekt komunitar. Kjo sipërmarrje përballet me një të ardhme të pasigurt, por ju ende nuk jeni gati të hiqni dorë nga ajo. Mendoni se është jetike që ky shërbim të vazhdojë duke ditur se nëse ndalon, mund të mos kthehet më kurrë. Për këtë arsye do të jeni të lumtur të ndihmoni në organizimin e një aktiviteti për mbledhjen e fondeve.