HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Përpara se të ndërmerrni diçka të re, merrni parasysh arsyen pse. E doni apo thjesht nga zakoni? Ju pëlqen më shumë t`i filloni gjërat sesa t'i përfundoni ato. Nëse nuk jeni serioz për atë që merrni përsipër, nuk ka gjasa të arrini asgjë.

Demi

Nuk jeni vërtet të sigurt se si dëshironi ta kaloni kohën tuaj. Miqtë kanë plane të ndryshme dhe nuk mund të pranoni të gjitha ftesat që ju vijnë. Ju mund të preferoni të qëndroni në vende të njohura. Idetë e reja do të diskutohen. Një ngjarje magjepsëse mund të mos përmbushë premtimin e saj.

Binjakët

Nuk mund të kënaqeni me një grup miqsh kërkues. Duhet të filloni t'i bëni dëshirat tuaja prioritet. Planifikoni paraprakisht atë që duhet të bëni për të kënaqur veten pa lënduar ndjenjat e askujt.

Gaforrja

Mundohuni të mbani në minimum ndryshimet. Ju keni një vendim të madh për të marrë dhe keni të bëni me impulse kontradiktore. Mund të kuptoni pse nuk duhet t'i lejoni emocionet të drejtojnë veprimet tuaja kur zgjedhjet që bëni tani duhet të bazohen në fakte.

Luani

Dikush në familje është në humor të ndryshueshëm. Pavendosmëria e tyre do t'ju shkaktojë rëndim dhe do t'ju pengojë të ecni përpara. Për shkak se mes jush duket se nuk ka asgjë përveç armiqësisë, ju mund t'i dorëzoheni dëshirës për pak paqe dhe qetësi.

Virgjëresha

Nuk do të jetë e lehtë të bini dakord për planet festive. Ju dhe familja juaj mund të dëshironi diçka shumë të ndryshme. Nëse jeni në një lidhje të re dhe këto do të jenë Krishtlindjet tuaja të para së bashku, shfrytëzojeni këtë mundësi për të filluar traditat tuaja të reja.

Peshorja

Filloni të planifikoni për javët në vazhdim. Largoni mendimet tuaja nga e kaluara. Të kujtosh festimet e ditëve të shkuara mund t'ju sjellë pak kënaqësi, por nuk mund t'i ktheni orët pas. Respektimi i një tradite të veçantë do të ngjallë një ndjenjë të fortë përkatësie.

Akrepi

Po vendosen sisteme të reja. Jepini vetes kohë për t'u përshtatur me këtë regjim të ri dhe rutina të ndryshme. Disa prej tyre do të jenë të vështira për t'u mësuar, por të tjerat do të jenë të dobishme. Modifikimi i zakoneve dhe sjelljeve tuaja mund t'ju ndihmojë të përshtateni me rrethanat e reja.

Shigjetari

Mbetja në prapaskenë do të jetë e preferueshme tani kur thjesht dëshironi t'i shpëtoni syve kureshtarë të njerëzve që po tregojnë shumë interes për punën tuaj. Për më tepër, ndërsa këmbëngulni në sfond, do të keni sukses në fushat ku të tjerët po dështojnë.

Bricjapi

Suksesi dhe lumturia do të gjenden përmes një nisme në grup. Shpirti juaj i lartë do të frymëzojë miqtë që gjithashtu të duan të përfshihen. Bërja e sugjerimeve praktike dhe vërtetimi se ato mund dhe do të funksionojnë do të bëjë që të shkëlqeni.

Ujori

Pranoni një ftesë që do t'ju bashkojë me njerëz që nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Ky është shansi juaj për të ndarë idetë dhe për t'u njohur me miqtë e vjetër në një atmosferë festive. Mbledhjet sociale nxjerrin në pah më të mirën tek ju.

Peshqit

Një çek ose bonus që është premtuar do të vonohet. Ju mund të duhet të tregoni takt me një mik që ju ka huazuar disa para dhe që priste që këto të ktheheshin tani. Bëjini të ditur se keni ndërmend ta lani këtë borxh sa më shpejt që të jetë e mundur.