HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 gusht nga Russell Grant

Dashi

Kontributi dhe përfshirja juaj në një çështje bamirësie ose mbledhjeje fondesh do të pranohet me mirënjohje nga të gjithë. Cilësitë tuaja drejtuese shkëlqejnë dhe marrja e përgjegjësisë për këtë sipërmarrje do të jetë një përdorim i mirë i talenteve tuaja. Do të jetë emocionuese të jesh në gjendje të ndihmosh në një kauzë të mirë dhe të bësh ndryshimin.

Demi

Nëse keni mbajtur shumë gjëra për veten tuaj, mësoni të hapeni më shumë dhe të jeni të sinqertë me partnerin dhe anëtarët e tjerë të familjes. Thashethemet e kota shpesh nuk ju interesojnë, por nëse doni të kuptoni më mirë një fqinj, mund t'ju duhet të bisedoni me ta pak më shumë.

Binjakët

Tregoni më shumë kujdes kur blini dhe shisni. Nëse dikush ju kërkon të mbani nën kontroll diçka, mund të ndryshojnë mendje. Jini tepër të kujdesshëm kur keni të bëni me njerëz që vështirë se i njihni.

Gaforrja

Një projekt sekret do të dalë në shesh. Një mik apo koleg do të ketë një ide të mirë biznesi. Do të duhet pak lustrim përpara se të nisni zbatimin. Meqenëse duket se nuk mund të gjeni ndonjë gjë konstruktive nga ana juaj, mund të kënaqeni duke eksperimentuar me sugjerimet e disa njerëzve të tjerë.

Luani

E keni të vështirë të kuptoni pse një mik i ngushtë ka marrë një vendim që mund t'i ndryshojë jetën. Ju duhet të respektoni dëshirat dhe zgjedhjet e tyre. E dinë vetë se ç`bëjnë tani e se ç`do të bëjnë më pas.

Virgjëresha

Vlen për të mos u humbur një shans për t'u përzier me njerëzit më të afërt. Përpiquni të shtyni planet që kërkojnë të largoheni nga mjedisi juaj i afërt. Një vëlla, motër ose dikush që është po aq i afërt do të ketë disa lajme emocionuese për të ndarë me ju.

Peshorja

Nuk është një kohë veçanërisht e favorshme për çështjet financiare. Dikush në shtëpi po shpenzon para sikur të ishte rritur në pemë. Ata nuk do të dëgjojnë nëse ju ua tregoni këtë. Mund të jetë më mirë të mendoni për mënyrat për të mbrojtur financat tuaja, dhe kjo mund të nënkuptojë hapjen e një llogarie bankare të veçantë.

Akrepi

Nuk jeni i vetmi që po bëni plane afatgjata. Kjo është arsyeja pse mund të klasifikohet si një lëvizje egoiste nga ana juaj nëse nuk arrini të pyesni ose të merrni parasysh mendimet dhe dëshirat e dikujt që është afër jush. Ata mund të ndajnë një interes të ngjashëm për të marrë diçka ndryshe nga jeta dhe së bashku mund të gjeni një ide emocionuese.

Shigjetari

Shumë nga koha juaj duket se po e kaloni me njerëz që testojnë durimin tuaj. Do të jetë e vështirë të përmbaheni. Mundohuni të mos e humbni durimin as këtë herë. Jini të durueshëm me sjelljen e ngathët të një kolegu më të ri. Ata mund të jenë nervozë për diçka të caktuar.

Bricjapi

Kur përballeni papritur me disa përgjegjësi të reja, trajtojini ato në një mënyrë të qetë dhe të sigurt. Nëse keni qenë në mosmarrëveshje me një koleg, duhet të vini re se marrëdhënia juaj po shkon në një bazë shumë më miqësore tani.

Ujori

Mund ta filloni ditën duke u ndjerë dukshëm dembel. Do të zgjasë pak më shumë se zakonisht, por sapo të futeni në një kornizë mendore, duhet të jeni në gjendje të arrini shumë dhe të kompensoni çdo kohë të humbur më parë. Të të lejojnë të bësh atë që do, në kohën që do, është gjithçka që dëshiron vërtet.

Peshqit

Do të jetë gjendja shpirtërore jobashkëpunuese e dikujt në ekipin tuaj që po shkakton disa probleme dhe vështirësi. Udhëtimet janë ato që do t'ju japin më shumë përmbushje.