HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një i afërm vazhdon të shqetësojë paqen tuaj. Bëjeni zakon të fikni celularin tuaj gjatë natës. Kjo do t'ju lejojë të flini në paqe, edhe nëse dikush dëshiron vëmendjen tuaj. Nuk ka asgjë të keqe në caktimin e kufijve të shëndetshëm. Kalimi i një testi do të jetë më i vështirë sesa pritej. Në vend që të shpenzoni orë të tëra në rrjetet sociale, shpenzoni pjesën më të madhe të energjisë tuaj duke lexuar, studiuar dhe bërë kërkime. Pas këtij studimi edhe konceptet më të vështira do t’ju duken të lehta.

Demi

Ndjekja e turmës nuk do t'ju bëjë të lumtur. Bindjuni një nxitjeje të fortë për të ndjekur rrugën me më pak udhëtarë. Ju keni për qëllim të prishni barrierat, jo t'i mbështesni ato. Jeta juaj e dashurisë nuk po shkëlqen siç duhet. Në raste si këto, është e rëndësishme të jesh mirë me veten. Kaloni pak kohë duke u kujdesur për pamjen tuaj. Komplimentoni veten në çdo mundësi që ju jepet. Mbi të gjitha, shijoni gjërat më të bukura të jetës.

Binjakët

Jeta juaj profesionale nuk po ecën sipas dëshirave tuaja. Në vend që të merrni pjesë në gara, jeni të prirur të zhvilloni projekte arti. Nëse kjo do të thotë të shkruani një roman, të krijoni një linje të modës ose të prezantoni një ekspozitë fotografie nuk ka aspak rëndësi. Dëgjoni zemrën. Nëse nuk jeni i sigurt se si ta vlerësoni punën tuaj, kërkoni ndihmë tek një mik i besuar. Reagimet e tij do të jenë të dobishme. Mendoni t'i jepni një dhuratë, në shenjë të vlerësimit tuaj.

Gaforrja

Nëse nuk keni përvojë, duhet të ndiqni disa kurse në internet. Mos kini frikë të pranoni paditurinë tuaj. Një gjendje shëndetësore shqetësuese kërkon vëmendje. Merrni një konsultë mjekësore sa më shpejt të jetë e mundur. Është e rëndësishme të keni një raport të mirë me mjekun tuaj. Kërkoni dikë që respekton ndjenjat tuaja dhe dëgjon shqetësimet tuaja. Me ndihmën e tij, mirëqenia juaj do të rivendoset.

Luani

Në vend që të punoni në disa projekte krijuese njëkohësisht, përqendrohuni në njërin prej tyre. Sa më shpejt që t`i jepni dorën e fundit, aq më të lumtur do të jeni. Së shpejti, entuziazmi juaj do të rikthehet, duke ju dhënë një shkëlqim tërheqës. Paratë nga një trashëgimi ose zgjidhje ligjore do të vonohen. Gjetja e një burimi tjetër të ardhurash do t'ju largojë nga presioni që keni. Dikush me aftësitë tuaja organizative do të gjejë kënaqësi duke punuar si asistent ekzekutiv ose si administrator.

Virgjëresha

Kushtet e një kontrate janë konfuze. Mos e firmosni këtë marrëveshje derisa ta paraqisni atë tek një ekspert. Ky profesionist ligjor do të propozojë disa pika. Është shumë e rëndësishme të dini se çfarë pritet nga ju dhe si do të paguheni. Familja juaj nuk po ju mbështet shumë. Ata mendojnë se po ndiqni një ëndërr që nuk do të realizohet kurrë. Mos lejoni që këndvështrimi i tyre negativ të ndikojë tek ju. Duke mbajtur një qëndrim optimist, do të keni një mundësi për të realizuar potencialin tuaj kundër të gjitha mosmarrëveshjeve.

Peshorja

Rregullat e ngatërruara e bëjnë të vështirë të dini se cilat janë përgjegjësitë tuaja. Është koha për të kërkuar disa udhëzime me shkrim. Nëse nuk mund të merrni sqarime, mos i kushtoni shumë rëndësi këtyre detyrave. Bërja e planeve do i japë kuptim qëllimit tuaj. Edhe pse nuk mund të jeni në gjendje të përcaktoni datën e saktë me të cilën mund ta kryeni një projekt, është e rëndësishme të bëni një skicë të përafërt të asaj që dëshironi të bëni.

Akrepi

Pavarësisht se çfarë bëni për të fituar besimin e dikujt, ai nuk ka asnjë efekt tek ju. Kjo është një nga ato situata kur është më mirë të pranoni humbje dhe të kaloni drejt gjërave më të mira. Nëse ndjeheni të shqetësuar, shfrytëzoni këtë mundësi për të pastruar një hapësirë që është e rrëmujshme. Pasi të sistemoni çdo gjë, do të frymëzoheni për t`u transferuar në një zonë tjetër. Së shpejti, e gjithë shtëpia juaj do të jetë e thjeshtë dhe e rregullt.

Shigjetari

Një i afërm vazhdon t`ju dërgojë sinjale të ngatërruara. Ju kurrë nuk keni qenë të sigurt nëse ky njeri të do apo jo. Ndaloni së i dhëni këtij manipuluesi kaq shumë fuqi mbi ndjenjat tuaja. Shpenzoni më shumë energji për njerëzit që janë të sjellshëm dhe mbështetës. Një shpërthim emocional do të ndikojë keq tek ju. Kur zemërimi të rritet, bëni disa ushtrime duke marrë frymë thellë.

Bricjapi

Nëse jeni lodhur nga keqkuptimi, duhet ta bëni zakoni të dëgjoni më shumë sesa flisni. Kjo mund të jetë shumë e dobishme gjatë takimeve virtuale. Duke qenë pranues ndaj të tjerëve, ju do t'i shtyni ata të heqin dorë nga mbrojtja që kanë ndaj jush. Puna pas skene ju bën të ndjeheni të izoluar. Ju mungojnë ditët kur keni qenë të rrethuar nga një ekip i madh punëtorësh. Në vend që të keni nostalgji për kohët e vjetra, bëni një listë me gjërat pozitive në lidhje me situatën tuaj aktuale.

Ujori

Adoptoni një qasje praktike ndaj parave. Bëjeni zakoni vendosjen e një përqindjeje të tyre në kursime. Së shpejti, do të krijoni siguri financiare. Është një ide e mençur për të konsumuar ushqime që përbëhen kryesisht nga produkte të freskëta, proteina dhe drithëra. Shmangia e ushqimit të përpunuar do të bëjë që energjitë tuaja të rriten. Së shpejti, do të flini më mirë dhe do të zgjoheni të freskët dhe plot me energji.

Peshqit

Kaloni disa momente duke imagjinuar jetën tuaj ideale. Sakrifikimi i nevojave tuaja që të tjerët të jenë të qetë nuk është një zgjidhje e mirë. Është koha për t’u zhytur thellë në një praktikë shpirtërore që ju bën të ndiheni mirë. Disa njerëz do t'ju akuzojnë se jeni të fiksuar për të ndjekur rrugë të ndryshme. Kthejeni një vesh shurdh ndaj këtyre ankesave. Përgjegjësia juaj e parë është ta bëni veten të lumtur. Është shumë më e lehtë të jesh në shërbim të të tjerëve kur je i kënaqur me veten.