HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 maj nga Russell Grant

Dashi

Të shqetësoheni për punën do të largojë nga dera juaj një mundësi. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kapur detyrat që i kanë shpëtuar vëmendjes tuaj ndërsa keni qenë duke kërkuar për punë. Do të ndeshni një pozicion fitimprurës kështu që bëni kërkesë për të. Të luani macja dhe miun me një partner është një ide e keqe. Ju nuk dëshironi të krijoni pritshmëri jorealiste. Nëse jeni vërtet të interesuar për të ndjekur një marrëdhënie, jini të sinqertë për qëllimet tuaja në të ardhmen.

Demi

Kini një qasje të përulur me një ekspert. Edhe pse jeni shumë i respektuar në mesin e bashkëmoshatarëve tuaj, ju mungon përvoja dhe njohuria e këtij mësuesi. Hiqni dorë nga krenaria, për të mësuar. Mësimi i një teknike të re do të shtojë shkathtësinë tuaj. Ju jeni zotërues për një lidhje. Inkurajoni interesin e partnerit për një hobi të ri. Mos u shqetësoni nëse ata duan të bëhen miq me njerëz të rinj ose të rrinë vetëm për pak kohë.

Binjakët

Ndaloni së vendosuri nevojat e njerëzve të tjerë përpara tuajave. Të qenit dashamirës me veten do të bëjë që të ndiheni më mirë.
Është më e lehtë të japësh kur ndihesh i përmbushur. Një dëshirë për stimulim intelektual do ju ndajë nga turma. Ata preferojnë forma argëtimi, ndërsa ju jeni duke kërkuar një sfidë. Bashkohuni me një grup kushtuar artistit tuaj të preferuar. Do të merrni disa rekomandime të shkëlqyera për libra, filma dhe muzikë.

Gaforrja

Qëllim juaj është të gjeni disa informacione, por gjetja e tyre mund t'ju sjellë shumë probleme. Jini të sjellshëm me të gjithë ata që takoni ndërsa kryeni kërkimin tuaj. Dikush do t'ju ndihmojë shumë nëse silleni mirë. Rezistojni tundimit për t'u larguar nga njerëzit. Nëse dikush ju ka tradhëtuar, kjo nuk është arsye për të besuar se të gjithë kanë motive të këqija. Shtyjeni veten të bashkoheni në biseda në grup. Do të përfitoni nga bashkëveprimi.

Luani

A keni frikë të merrni një mundësi që po ju jepet? Ruajtja e statusit që keni tani është një humbje kohe, pasi ju nuk po paguheni më. Do të ishte më mirë të ndiqni një linjë pune më krijuese kur të keni mundësi. Fillimi i biznesit tuaj këshillohet shumë Drejtimi i një miqësie në ujërat romantike është një gabim. Edhe pse keni shumë të përbashkëta me këtë person që keni njohur me vite, ju nuk jeni të përshtatshëm për një partneritet intim.

Virgjëresha

Gjithmonë keni gjetur sjellje egoiste për të qenë keqësuese. Tani ju keni një mundësi për të realizuar dëshirën e zemrës suaj. Nëse e ndiqni këtë qëllim, duhet të kundërshtoni interesat e më të afërtve dhe më të dashurve tuaj. Ndaloni shtyrjen e ëndrrave tuaja për të ndihmuar të tjerët. Mos u mërzit nëse i dashuri juaj është i zënë me një rreth tjetër miqsh. Gjithmonë keni pasur një aftësi për t'u lidhur me njerëz shumë të talentuar. Është e natyrshme që i dashuri juaj do të kenë disa qarqe të ndryshme shoqërore. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të bërë edhe ju miq të rinj.

Peshorja

Prishja e paisjeve të punës herë pas here po bën që ju të mos i mbaroni në kohë detyrat tuaja. Duhet të blini disa pajisje smart të kohëve te fundit, pasi kjo gjë do t'ju lejojë të bëni dy herë më shumë punë në gjysmën e kohës. Papritur, do të keni më shumë kohë për të bërë art. Paqëndrueshmëria po ju shtyn drejt shpërqendrimit. Edhe pse dëshironi të udhëtoni, kjo nuk është një kohë e përshtatshme për ta bërë këtë. Këto kohë këshillohet leximi i librave dhe shikimi i filmave të ndryshëm. Këto histori do t'ju tërheqin deri sa të keni mundësi të bëni një pushim të zgjatur.

Akrepi
Sjellja juaj e paparashikueshme i bën të tjerët nervozë. Nëse nuk jeni të ftuar të futeni në një grup, kjo është për shkak se njerëzit kanë frikë nga ju. Jini të sjellshëm dhe miqësor ndaj njerëzve që admironi. Zhgënjimi i hidhur po dëmton kënaqësinë tuaj të jetës. Ndaloni së menduari për një tradhti ose një pengesë. Bëni lista të gjërave pozitive të jetës. Kur përqendroheni në pozitive, elementët negativ bëhen gjithnjë e më pak të rëndësishëm.

Shigjetari

Nuk duhet ta ndëshkoni më veten për mos arritjen e një qëllimi. Ju keni progres në punë dhe meritoni lavdërime për atë që keni arritur deri tani. Pasi të keni kaluar ca kohë do të jeni gati për të bërë një përpjekje tjetër. Kjo nuk është koha për të krijuar në një marrëdhënie. Është më mirë të bisedoni më shumë me njëri-tjetrin para se të konsideroheni partnerë romantikë. Planifikoni një udhëtim me dikë që është aventuresk dhe kurioz. Do kënaqeni duke eksploruar.

Bricjapi

Qëndrimi juaj do të irritojë punëdhënësin tuaj. Nëse ata mendojnë se ju nuk e merrni seriozisht punën do të vendosin të gjitha llojet e rregullave kufizuese për ju.
Kërkimi i një pozicioni më sfidues do t'ju rikthejë gjallërinë tuaj për jetën. Do të duhet kohë për të ulur pozicionin tuaj të ëndrrave, veçanërisht në një kohë si kjo, kështu që bëni durim. Të paguhesh për të shkruar është një mundësi e veçantë. Ndërkohë, jini respekt ndaj punëdhënësit tuaj aktual.

Ujori

Partneri juaj po harxhon gjithë lekët e llogarisë tuaj të përbashkët. Për ju është më e lehtë të merrni rreziqe kur keni para në bankë. Përpjekja për të blerë dashurinë e dikujt është një gabim. Nëse doni të kultivoni një marrëdhënie vërtet të kujdesshme, nuk duhet të përfshini paratë.
Mënyra më e mirë për të fituar një dashuri është të kaloni këtë kohë cilësore së bashku.

Peshqit

Ju nuk jeni të sigurt se cilën rrugë të ndiqni. Kaloni disa momente duke vetëm, pasi kjo gjë do ju ndihmojë të kuptoni se çfarë doni. Ju jeni i destinuar të realizoni diçka të jashtëzakonshme, duke vepruar kundër turmës. Të shqetësosh për të dashurit nuk ju sjell asgjë të mirë. Është më mirë të keni besim në gjykimin e tyre dhe të supozoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin e tyre. Të afërmit do ta vlerësojnë besimin tuaj në aftësitë e tyre. Mos u habitni kur ata fillojnë të ndajnë me ju shpresat dhe ëndrrat e tyre.