HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 maj nga Russell Grant

Dashi

Përvoja është një mësuese e shkëlqyer. Ndërsa kaloni jetën, përpiquni të mësoni nga gabimet tuaja. Mund të merrni mësime nga miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta. Humori juaj do të jetë reflektues ndërsa vlerësoni sukseset dhe dështimet e fundit. Nëse mendoni se mund të kishit bërë më mirë në disa fusha, çfarë ju pengon të provoni përsëri tani?

Demi

Ju ndiheni të dyzuar mes mundësisë për të bërë diçka argëtuese dhe emocionuese dhe për të fituar disa para shtesë. Për të qenë të drejtë, nëse keni nevojë për para, do të ishte marrëzi ta refuzoni këtë mundësi. Mund të argëtoheni një herë tjetër. Gjërat do të ndryshojnë.

Binjakët

Kolegët admirojnë aftësitë dhe talentet tuaja. Ata në pozita të larta kanë filluar t'ju vënë re. Nëse jeni të veçuar nga shefi ose dikush me autoritet, ky do të jetë fillimi i një kapitulli të ri karriere. Ata do t'ju bëjnë një ofertë interesante.

Gaforrja

Nivelet e energjisë luhaten lart e poshtë. Kjo e bën këtë një ditë përballjesh dhe fillimesh të reja. Ndonjëherë nuk mund të vendosni se çfarë të bëni për më të mirën. Do merrni vendime. Diskutimet me një të ri në familje do të krijojnë një mirëkuptim më të thellë mes jush.

Luani

Kërkoni ndihmë nëse jeni duke luftuar me ndonjë gjë ose nëse keni bërë një gabim. Nëse jeni i ri në një detyrë dhe ju vjen turp që të tjerët të shohin se keni probleme, ndoshta dikush tashmë e ka vënë re. Ata presin që ju t'i afroheni sepse nuk duan që ju të mendoni se po ndërhyjnë.

Virgjëresha

Përmirësohet komunikimi mes miqve dhe të dashurve. Bisedat rreth shpresave, frikës dhe dëshirave të fshehta ju bëjnë më të ndjeshëm ndaj cenueshmërisë së njerëzve të tjerë. Ju po filloni të kuptoni se çfarë i shkakton dikujt dhimbje dhe çfarë i ngre moralin. Ata do të kuptojnë se çfarë ju sjell lumturinë më të madhe.

Peshorja

Një situatë në një marrëdhënie ju ka bërë kurioz dhe po pyesni veten nëse duhet të shqetësoheni. Flisni me partnerin ose një mik të ngushtë dhe zbuloni se çfarë po ndodh. Jo vetëm që duhet të kërkoni përgjigje, por do t'ju duhet të merrni një qasje filozofike për të gjetur atë që duhet të dini. Gjithçka mund të mos jetë aq e keqe sa duket.

Akrepi

Diskrecioni është çelësi. Në situata kontestuese, fjalët mund të keqkuptohen ose keqinterpretohen. Mbajeni këtë parasysh në biseda dhe me marrëdhëniet në internet. Disa fjalë mund të përdoren kundër jush në të ardhmen. Nëse ka gjëra që nuk dëshironi që të tjerët t'i dinë, shikoni se çfarë thoni kur jeni si në privat, ashtu edhe në publik.

Shigjetari

Marrja e përgjegjësisë së një projekti në grup do t'i vërë në provë fuqitë tuaja drejtuese. Ti mund ta bësh këtë. Mos harroni se planifikimi dhe delegimi i mirë nuk gabojnë kurrë. Dikush po flet për një detyrë të mirë që do të merret së shpejti në ngarkim, por a jeni në gjendje të përfitoni nga kjo mundësi? Përmbajuni mënyrave praktike të shikimit të gjërave.

Bricjapi

Arritjet nuk do të vijnë lehtë dhe nëse do të ndodhte nuk do të kishte asnjë sfidë. Ju vërtet dëshironi të shtyni veten dhe të merrni rezultate të mira tani dhe jeni të përgatitur për punën e vështirë që ju pret. Qendroni pozitiv. Besoni tek vetja juaj. Buzëqeshni me vështirësitë e sotme dhe vazhdoni t'i kujtoni vetes se optimizmi do t'ju ndihmojë shumë.

Ujori

Dikush mund të dëshirojë të rinegociojë një kontratë. Pagesa e rënë dakord tashmë për një punë që e prisnit me padurim mund të duhet të diskutohet përsëri. A ka rëndësi nëse ju ofrohet një shumë më e ulët se sa ishte parashikuar? Përvoja mund t'ju vlejë për të ardhmen. Merrni kënaqësi nga një punë e bërë mirë.

Peshqit

Kur të shikoni pas ngjarjet e fundit, do të vini re se ku dhe si mund të ishin përmirësuar gjërat. Nëse mendoni se keni bërë gabime, tani është koha e duhur për ta pranuar këtë dhe për të kërkuar falje. Ju mund të jeni duke menduar për të bërë një përpjekje tjetër në diçka në të cilën keni dështuar në të kaluarën. Një qëndrim pozitiv herën tjetër do të sjellë sukses më të madh.