Horoskop

Horoskopi për datën 3 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju nuk jeni të trembur kur vendosni për ambiceet tuaja. Marrja e një pozicioni me më shumë përgjegjësi që sapo është bërë i mundur do të jetë shumë stimulues. Ju jeni padyshim një udhëheqës i shkëlqyer dhe një punëtor i mirë. Këto cilësi ju bëjnë një kandidat të mirë për këtë punë. Jini të gatshëm të ndani fitoret me anëtarët e tjerë të ekipit. Dëshira që vëmendja e gjithëve të jetë tek ju gjatë gjithë kohës do të shkaktojë zemërim dhe pakënaqësi. Duhet t’i bëni dhe të tjerët të ndjehen të vlerësuar.

Demi

Ju keni një mundësi të mrekullueshme për të zgjeruar horizontet tuaja. Vizitimi i një destinacioni që nuk e keni parë kurrë më parë do të jetë shumë argëtues. Veçanërisht do të vlerësoni veprat artit të lidhura me këtë pjesë të botës. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të blerë disa suvenire të bukura. Sa herë që bëni blerje të bukura ju frymëzoheni për punën tuaj. T’i kushtosh më shumë kohë aktiviteteve krijuese ose artistike do të të sjellin lumturi të madhe.

Binjakët

Nënshtrimi ndaj një transformimi është çlirues. Është lehtësim të rikthesh diçka që nuk ju shërben më. Tani që keni bërë një fillim të ri, do të keni më shumë kohë për të ndjekur dëshirat që keni. Zgjidhja e enigmave, luajtja e lojërave dhe konkurrimi në konkurse do të nxjerrë në pah më të mirën tuaj. Nëse keni dëshirë të ndiqni një kurs duhet ta bën sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo gjë do të sjellë entuziazëm për jetën.

Gaforrja

Në vend që të merrni vendime, lëreni partnerin tuaj romantik ose të biznesit të marrë vendimet. Do të jetë një lehtësim t`i lejoni dikujt tjetër të vendosë për axhendën. Mos harroni të tregoni vlerësimin që keni për gjysmën tuaj. Sa më inkurajues të jesh, aq më e fortë do të bëhet lidhja juaj. Besoni në instinktet tuaja, dëgjoni këshillat e tyre dhe kujdesuni për veten dhe të dashurit tuaj.

Luani

Këshillohet shumë rritja e regjimit tuaj të stërvitjes. Gjithmonë keni pasur shumë energji. Një mënyrë jetese pa stërvitje ju bën të shqetësuar dhe irritues. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që të jeni sa më shumë aktiv. Merrni kohë çdo ditë për të vrapuar ose për të bërë stërvitje në shtëpi. Do të ndiheni të qetë dhe të kënaqur dhe marrëdhëniet tuaja me partnerin do të jenë më të mira. Është më e lehtë të të duan kur je me shëndet të mirë.

Virgjëresha

Energjia juaj e jashtëzakonshme duhet të kanalizohet në një marrëdhënie romantike. Planifikoni një udhëtim me partnerin tuaj. Do të kaloni një kohë të mrekullueshme duke plotësuar nevojat e njëri-tjetrit. Nëse jeni vetëm do të takoni dikë që do argëtoheni duke diskutuar mbi një film, koncert apo ngjarje sportive. Shkëndija midis jush do të jetë e qartë.

Peshorja

Të shpenzoni më shumë kohë në punët shtëpiake ju jep kënaqësi të jashtëzakonshme. Është kënaqësi të shprehni kreativitetin tuaj përmes gatimit dhe dekorimit. Ju keni instinkte të shkëlqyera.  Hapja e albumeve fotografike do të jetë emocionuese. Mos u çuditni nëse frymëzoheni të filloni një projekt arti pasi të keni këtë bërë këtë udhëtim në korsinë e kujtesës.

Akrepi

Ndjekja e një kursi studimi në internet do të jetë shumë argëtues. Ju do të kënaqeni duke publikuar lajmet tuaja kundër atyre të bashkëmoshatarëve tuaj. Këta shokë studentë do të shijojnë sensin tuaj të humorit . Në mes të seancave të studimit, ju do të shijoni bisedat e rastësishme. Është e mrekullueshme të komunikoni me njerëz që kanë interesa të ngjashme. Ndërsa popullariteti juaj rritet, ju do të merrni shumë emaile, mesazhe dhe thirrje telefonike. Vendosni një kohë të caktuar çdo ditë për t'iu përgjigjur këtyre mesazheve.

Shigjetari

Vendosja e një rutine do të rrisë produktivitetin tuaj dhe do të përmirësojë potencialin tuaj të të ardhurave. Është e vështirë për një person të pavarur si ju të mbahet nën një orar të rreptë. Do të bëheni edhe më të përpiktë. Në vend që të ankoheni për detyrat tuaja, ju do t'i zgjidhni ato me lehtësi. Pas disa javësh, do të mahniteni nga ato që keni arritur. Mos u shqetësoni sepse kjo është vetëm një situatë e përkohshme. Do të keni një orar shumë më të lirshëm në muajt e ardhshëm.

Bricjapi

Energjia juaj e jashtëzakonshme nuk mund të kontrollohet. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të marrë pjesë në aktivitetet që ju sjellin gëzim. Marrja me sportin tuaj të preferuar, zhvillimi i një projekti artistik ose shëtitjet në natyrë do të bëjnë që shpirti juaj të fluturojnë. Të afërmit dhe kolegët mund t’ju ndihmojnë në detyra të rëndësishme ndërsa ju bëni pushim. Ky është shansi juaj për të bërë pikërisht atë që ju dëshironi. Nëse keni dëshirë të filloni një projekt afatgjatë, duhet të filloni tani.

Ujori

Puna për një organizatë humanitare do të jetë e dobishme. Ju nuk keni frikë nga kryerja e detyrave të vështira që shumica e njerëzve i shmangin. Falë zellit tuaj, jeta e njerëzve do të bëhet më e rehatshme dhe e sigurt. Ju keni qenë gjithmonë shumë mirënjohës për bekimet tuaja. Ndihmoni edhe të tjerët. Universi gjithnjë i shpërblen njerëzit që tregojnë besim në dhuntitë e tyre. Dikush do t'ju kërkojë të merrni një rol udhëheqës në një grup.

Peshqit

Organizimi i një feste të madhe do të jetë argëtuese. Ju do të kënaqeni duke u marrë me listën e të ftuarve dhe menuve. Bëni një listë të gjërave të nevojshme dhe kontrolloni gjërat kur t’i blini. Sa më i organizuar të jeni, aq më e suksesshme do të jetë kjo ngjarje. Nëse ka shumë punë për një person, kërkoni ndihmë tek një mik. Ata do të kenë ide të shkëlqyera se si të arrini efektin e duhur për një kosto më të përballueshme.