HOROSKOP

Horoskopi për datën 3 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Refuzoni të merrni përsipër detyra shtesë derisa të keni përmbushur angazhimet dhe premtimet aktuale. Një mënyrë për t'i kapërcyer të gjitha do të jetë të filloni herët dhe të përgatiteni për të punuar shumë, madje edhe gjatë natës, derisa të largoheni sa më shumë që mundeni.

Demi

Biseda me një mik aventurier do t'ju sjellë ide dhe mënyra të reja për të zgjeruar pikëpamjen tuaj ndaj botës. Mbledhja e më shumë informacioneve dhe kërkimi shtesë në lidhje me programet e mundshme të trajnimit dhe arsimimit do t'ju ndihmojë të merrni një vendim. Nëse po mendoni për një kurs të ri studimi, mos e kufizoni veten në zgjedhjet tuaja të zakonshme.

Binjakët

Një ndjesi e çuditshme realizmi dhe nostalgjie do të ndihet pasi kujtimet e së kaluarës shkaktohen nga diçka ose dikush në të tashmen. Aftësitë tuaja analitike janë aq të akorduara, saqë po vini re detaje që edhe miqtë dhe kolegët tuaj më të zgjuar duket se s`po i kuptojnë.

Gaforrja

Do të refuzoni të diskutoni çështjet konfidenciale në publik, por kjo nuk do t'i ndalojë njerëzit të bëjnë pyetje. Kjo situatë do të jetë stresuese dhe do të jeni të lumtur kur të përfundojë, sepse do të ndiheni sikur duhet të verifikoni çdo fjalë tuajën.

Luani

Prej disa kohësh po luftoni me një dilemë. A i lejoni të tjerët të ndikojnë tek ju, apo mund të gjeni guximin të jeni të vërtetë me veten tuaj? Ju ndiheni të zhgënjyer dhe kjo mund të çojë në konflikte.

Virgjëresha

Njerëzit nuk ju kuptojnë, por me kalimin e kohës do të arrijnë të vlerësojnë arsyetimin tuaj. Perspektiva e ashpër e një situate është për shkak të aftësisë suaj për të parë hallkat e dobëta në historinë e dikujt. Ju thjesht nuk mund dhe nuk do të mbështesni të menduarit e ngathët të një personi tjetër. Ndërgjegjja juaj nuk do t'ju lejojë të injoroni çështjet që duhet të adresohen.

Peshorja

Jeni në një pozicion më të mirë tani për të ecur përpara me synimet tuaja aktuale. Ju keni aftësitë, njohuritë dhe aftësinë drejtuese për ta arritur këtë. Ajo që ju bën të hezitoni është rraskapitja mendore. Ju mund të merrni një pushim. Gjeni një mënyrë për ta parë situatën tuaj nga një perspektivë e largët.

Akrepi

Në vend që t'ju shkaktojë ankth, perspektiva e ndryshimit në fakt ju mbush me emocione. Ka shumë gjëra që po ndodhin, por ju i keni kaluar të gjitha dhe nuk doni të ndiheni të ngecur. Për këtë arsye do të jeni të parët që do të kapni një mundësi për të bërë diçka ndryshe.

Shigjetari

Diçka shqetësuese ka ndodhur brenda shtëpisë, ose vendit të punës. Ky problem mund të zgjidhet. Do të pranohet se mund të ketë gjëra që nuk duhet t'i kishit bërë, por në vend që të ndaleni te keqardhjet, do të jetë më e zgjuar t'i harroni dhe të vazhdoni përpara.

Bricjapi

Mund t'u përshtatet njerëzve të tjerë të lënë punë të papërfunduara, por jo juve. Ju preferoni të përfundoni punën fillimisht dhe të relaksoheni më vonë. Nuk do të jeni të lumtur me dikë që me kënaqësi lë pas përgjegjësitë e tij për t'u larguar dhe për t'u argëtuar.

Ujori

Përgjegjësitë kanë filluar t'ju rëndojnë. Ju po filloni të ndjeni se nuk keni kontroll në disa fusha dhe nuk jeni të sigurt se ku po ju çon jeta. Të mbulosh një koleg që mungon, po fillon të të lodh kur nuk ka ende asnjë lajm se kur mund të kthehen.

Peshqit

Çështjet familjare që po përpiqeni t'i hiqni nga mendja do të rikthehen fshehurazi në vetëdijen tuaj. Nëse keni nevojë të flisni, zgjidhni një të afërm më të vjetër që ju kupton gjithmonë. Refuzoni të diskutoni planet e një kolegu, atëherë ata nuk mund t'ju fajësojnë nëse nuk marrin atë që duan.