HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 gusht nga Russell Grant

Dashi

Dikush që po lufton me një dëmtim të vazhdueshëm do të tërhiqet nga një përpjekje ekipi. Ata do të donin të kontribuonin në fitore, por do të pranojnë se përfshirja e tyre vetëm do të pengonte. Ju do të ndihmoni të tjerët të përgatiten për një turne. Nuk është asgjë e re që po e shtyni veten në kufijtë tuaj.

Demi

Përfshirja në një përpjekje të komunitetit do t'ju sjellë shumë kënaqësi. Do të keni mundësinë të inkurajoni fëmijët dhe të rinjtë të mësojnë lojëra aftësish. Kjo gjithashtu do t'i mësojë ata të mendojnë përpara se të veprojnë.

Binjakët

Dëshira për ta bërë shtëpinë tuaj të duket e këndshme për syrin dhe të ndiheni rehat për të jetuar, mund t'ju bëjë të tregoni kujdes ndaj erërave dhe të blini diçka të veçantë. Ata me të cilët jetoni do të jenë të lumtur të ndjekin idetë dhe sugjerimet tuaja.

Gaforrja

Nëse do t'ju kërkohet të merrni përsipër një detyrë shtesë ose të qëndroni më vonë se zakonisht në punë, do t'ia vlejë, nga ana financiare, të bini dakord. Thashethemet e mbushin ajrin. Nuk do ta merrni shumë seriozisht asgjë që thuhet, por mund t'ju duhet të tregoni takt dhe të fshihni argëtimin tuaj për disa nga ato që dëgjoni.

Luani

Në një përpjekje ekipi ndiheni në errësirë ​​për atë që po ndodh në të vërtetë. Ju ndjeni se dikush po fsheh qëllimisht informacione të rëndësishme. Duket se është një detyrë e vështirë. Ju vështirë se do të keni një shans të mendoni kur të vijnë më shumë kërkesa. Duhet t'ju jepet më shumë kohë për t'u rikuperuar ndërmjet sfidave.

Virgjëresha

Frustrimi ndodh kur takimet shtyhen. Nëse jeni në një pozicion drejtues, do të shqetësoheni për ndikimin që ka të ngjarë të ketë në stafin tuaj. Një marrëveshje që synonte t'i jepte fund një situate të tensionuar është përsëri e vonuar.

Peshorja

Disa njerëz duket se nuk e kuptojnë ndikimin që mund të kenë fjalët e tyre te të tjerët. Ata nuk janë të vetmit që ndihen të frustruar. Sado të mërzitur të jenë me disa ngjarje, kjo nuk u jep të drejtën të heqin humorin tek ata që i rrethojnë.

Akrepi

Nëse orari juaj aktual i punës po bëhet i tepërt për ju dhe po fillon t'ju zhgënjejë, duhet të bëni diçka për këtë. Bëni disa ndryshime në rutinën tuaj dhe kërkoni ndihmë nëse keni nevojë, në mënyrë që të ndiheni më të kontrolluar.

Shigjetari

Dikush po përdor argumentin e zakonshëm se të gjithë janë në të njëjtën valle. Ju nuk jeni dakord. Ka disa që janë më keq se të tjerët dhe synimi juaj tani është ta theksoni këtë. Një situatë nuk mund të trajtohet në një mënyrë që i përshtatet të gjithëve. Do të takoheshit me kënaqësi me zyrtarët për të biseduar.

Bricjapi

Do të keni një pikëpamje të arsyeshme dhe praktike ndaj një projekti grupi pasi duhet të dini se të gjithë të përfshirët po shkojnë në të njëjtin drejtim. Të kesh konfirmuar këtë do të thotë që mund të vazhdoni të bëni plane emocionuese së bashku.

Ujori

Ka një çekuilibër fuqie në një grup pune apo shoqëror. Ju dëshironi të dilni nga një mjedis toksik dhe megjithëse ka premtime për zgjidhjen e disa çështjeve, thjesht nuk dëshironi të jeni më pjesë e tij. Është koha të kujdeseni për interesat tuaja.

Peshqit

Ka arritur në një pikë ku dëshironi të keni besim te menaxhimi, por nuk e bëni këtë. Ju dëshironi të mendoni se vendimet që ata po marrin janë më të mirat për të gjithë, por nuk duket se është kështu. Disa njerëz do të ankohen se nuk po dëgjojnë zërin e tyre.