HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 janar nga Russell Grant

Dashi

Edhe pse po investoni më shumë se sa ju duhet përsa i përket organizimeve në grup dhe po e bëni këtë me dëshirë, do të thotë shumë për ju të dini se kontributi juaj po shihet dhe po pranohet. Kur diskutoni plane të rëndësishme në publik, do të ishte e zgjuar t`i mbani reserve disa nga idetë tuaja.

Demi

Jeni më pak të prirur për të fshehur atë që ndjeni sesa keni qenë kohët e fundit. Jeni lodhur duke u frenuar nga shfaqja e emocioneve kur të tjerët rreth jush janë mjaft të hapur për t'i lënë të gjithë të dinë se çfarë mendojnë dhe ndjejnë. Sot jeni gati të thoni mendimin tuaj edhe nëse kjo mund ta bëjë dikë të ndihet i pakëndshëm.

Binjakët

Një angazhim i përbashkët po fillon t'ju kufizojë. Ju e kishit seriozisht këtë marrëveshje kur pranuat për herë të parë, por nuk e kishit kuptuar se sa do ta frenonte lirinë tuaj. Është duke u bërë e vështirë për ju që të ndaloni përfundimin e marrëveshjes.

Gaforrja

Dikush me personalitet të fuqishëm do të dominojë organizimet në grup. Jeni të qartë për ndjenjat tuaja, por nuk po ju jepet mundësia t'i shprehni ato. Ka të tjerë që kanë filluar të ndihen po aq të frustruar sa ju dhe nuk do të kalojë shumë kohë para se shumica e heshtur të fillojë të kërkojë respektimin e interesave të tyre.

Luani

Diçka po kërcënon ndjenjën tuaj të sigurisë. Nëse situata nuk ndryshon do të shtyheni të përballeni me dikë në pushtet. Vetëm sigurohuni që kjo është e nevojshme pasi mund të filloni diçka që do të bëhet dramatike dhe intensive.

Virgjëresha

Keni besim të plotë tek ata që janë në krye të një projekti grupi. Edhe pse nuk e keni idenë se ku do t'ju çojnë planet dhe vendimet e sotme, nëse hiqni dorë nga vetëkontrolli, kjo mund të jetë një ditë e paharrueshme. Relaksohuni dhe lërini të tjerët të udhëheqin rrugën tuaj.

Peshorja

Keni një reputacion se jeni në gjendje të punoni në mënyrë harmonike me të tjerët, pavarësisht nga personaliteti i tyre. Megjithatë, aftësia juaj për të punuar me dikë do të testohet kur ai duket i vendosur të shkaktojë probleme në çdo hap të rrugës. Ka një kufi për atë që jeni të gatshëm të duroni.

Akrepi

Po përpiqeni të jeni objektiv dhe kjo nuk është e lehtë kur keni të bëni me një situatë që përfshin dikë për të cilin kujdeseni shumë. Do të ishte më e lehtë që të lejoni emocionet t'ju pushtojnë, në mënyrë që të harroni atë që po ndodh në të vërtetë. Kur të shqetësoheni, bëni një shëtitje.

Shigjetari

Dikush do të shikojë historinë tuaj familjare. Diskutimet do të ngrenë çështje që nuk janë konsideruar më pare, thjesht sepse disa informacione kanë ardhur si një surprizë e plotë për të gjithë ju. Do të jeni në gjendje të mbani emocionet nën kontroll në mënyrë që të mund ta menaxhoni situatën me lehtësi.

Bricjapi

Përgjegjësitë e punës dhe ato familjare do të nënkuptojnë se keni shumë për të bërë sot. Ka ende shumë gjëra që duhet të merrni parasysh duke përfshirë kujdesin ndaj fëmijëve nëse keni fëmijë të vegjël. Arrini sa më shumë që të jetë e mundur gjatë ditës, veçanërisht nëse duhet të kontaktoni njerëz për të diskutuar marrëveshjet.

Ujori

Keni një qasje profesionale dhe serioze në takime pune, biseda dhe seminare. Në të njëjtën kohë, ana juaj argëtuese kërkon që të relaksoheni dhe të jeni krijues. Mund të jetë e nevojshme të tregoni vetëpërmbajtje në situata të caktuara, por duhet të jeni në gjendje të balanconi këto nevoja për t'i mbajtur të gjithë të lumtur.

Peshqit

Dikush nuk do të jetë i lumtur kur t'i tregoni se çfarë keni ndërmend të bëni. Thjesht nuk mund të frenoni një nevojë që ka qenë e përhapur brenda jush për të bërë diçka ndryshe. Do të ketë kundërshtime, por ju duhet të vazhdoni sepse ajo që është e rëndësishme është që të bëni diçka tani për veten tuaj.