HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 janar nga Russell Grant

Dashi

Fillimisht do të dëshironi të refuzoni një ofertë. Mendohu përsëri. Kjo mundësi mund të jetë perfekte për ju. Një punë që do të merrni përsipër sot do të sjellë pasoja që nuk mund t'i kishit ëndërruar kurrë. Nuk do të pendoheni të provoni diçka krejtësisht të re.

Demi

Dikush do të kënaqej me sfidën për të qenë në gjendje të marrë përsipër disa nga punët që bëni zakonisht. Nuk është e lehtë të heqësh dorë nga frenat por nuk ke kohë për të bërë gjithçka vetë dhe delegimi do të ishte zgjidhja ideale.

Binjakët

Një i afërm i ri do të duket i pafytyrë në atë që do t'ju kërkojë, por është simpatik, ju bën gjithsesi të qeshni dhe do dorëzoheni e do ta ndihmoni. Një mik që është në ankth dhe i pasigurt ka nevojë për mbështetjen tuaj. Me ndihmën tuaj ata do të jenë në gjendje të marrin vendime më të mira.

Gaforrja

Ju mund të gjeni një artikull me vlerë antike ose sentimentale në një mënyrë të çuditshme, por domethënëse. Mendoni pak për marrëveshjet që përfshijnë pronën ose financat. Kaloni kohë duke formuluar plane për të ardhmen, veçanërisht ato që ka të ngjarë të kushtojnë shumë para.

Luani

Në të gjitha marrëdhëniet, si në punë, në shtëpi dhe në romancë, mbajini dyshimet për vete. Ju pyesni veten nëse vërtet mund t'i besoni dikujt. Tani për tani, hidhni dyshime të tilla në mendjen tuaj. Do të vijë koha kur do të fitoni më shumë qartësi dhe mirëkuptim.

Virgjëresha

Ju mund ta shihni një situatë ashtu siç është në të vërtetë, por jo të gjithë janë aq praktik apo aq të ndjeshëm sa ju. Një i afërm i ri duhet të ketë kujdes me jetën romantike dhe ju duhet t'ia shpjegoni këtë.

Peshorja

Një mik i vjetër, i përfshirë në një situatë që nuk dëshironi t'ju kujtohet, do t'ju kontaktojë përsëri, qoftë personalisht ose përmes një rrjeti social. Mos u shqetësoni. Ata do të sjellin disa lajme të mira.

Akrepi

Një çështje private është në mendjen tuaj. Kjo ju bën nervoz kur dikush vazhdon të pyesë se për çfarë po mendoni. Nuk jeni ende gati për të transmetuar ndjenjat tuaja. Jeta juaj e dashurisë mund të mos jetë e gjitha fushë me lule. Ka një sërë mosmarrëveshjesh.

Shigjetari

Një çështje që ka shkaktuar konfuzion dhe disa argumente nuk mund të injorohet më. Ju duhet të merreni me këtë. Një përgjigje do të jepet nga dikush që mund të marrë një perspektivë objektive për këtë situatë.

Bricjapi

Nuk jeni dakord me një të afërm apo partner se disa të ardhura shtesë do të ishin të mirëseardhura. Ajo që ju jeni kundër është përfshirja në një skemë të dyshimtë fitimi parash. Mund t'ju duhet t'i këshilloni ata të mendojnë dy herë për të marrë një rrezik.

Ujori

Ju e dini se çfarë të bëni për të lehtësuar shqetësimet dhe ankthin e një shoku. Ata kanë qenë gjithmonë pranë jush kur keni nevojë për ta. Do të ndiheni mirë të jeni në gjendje të ktheni favorin dhe ata do të jenë mirënjohës për ndihmën tuaj praktike.

Peshqit

Një mik do të vazhdojë t'ju bëjë presion për të rënë dakord për diçka që nuk mund ta përshtatni në orarin tuaj. Duhet t'u thuhet se jeni shumë i zënë. Jeta është plot tension dhe ndonjëherë mund të ndihet sikur nuk ka orë të mjaftueshme në ditë për t'u përshtatur me gjithçka që duhet të bëni.