HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 korrik nga Russell Grant

Dashi

Do të jeni mjaft të kënaqur të bëni diçka që nuk përfshin askënd përveç jush. Të tjerët rreth jush duket se kanë shumë kohë në dispozicion. Thashethemet janë të shumta dhe ju do të preferoni të mos i dëgjoni, veçanërisht kur tema është diçka që nuk ju pëlqen.

Demi

Pasi të filloni të ktheni idetë në realitet, mund të mos e kuptoni se sa kohë po shpenzoni për një projekt të veçantë. Ju po i provoni vetes dhe të tjerëve se si mund t'i vini në praktikë ëndrrat tuaja dhe shpërblimi do të vijë kur të shihni rezultatin përfundimtar të një përpjekjeje të madhe krijuese.

Binjakët

Një situatë do të kërkojë vendime dhe veprime të menjëhershme. Nuk do të keni kohë për të diskutuar të mirat dhe të këqijat e asaj që po bëni me të tjerët. Edhe pse do të donit të merrnit disa këshilla nga dikush që është më me përvojë, duhet të besoni se vendimet që po merrni janë të duhurat.

Gaforrja

Ecni sipas humorit të momentit. Ju mund të dëshironi të gëzoni veten duke blerë disa gjëra të reja. Nëse keni mundësi ta bëni këtë, pse jo? Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Do të ketë një shans për të krijuar lidhje më të forta me dikë që keni takuar kohët e fundit.

Luani

Në mënyrë tipike, një partner ose familjar i kujdesshëm do t'ju kujtojë se duhet të rishikoni buxhetin përpara se të doni të blini një produkt luksi. Ka diçka që ju shqetëson sot në përgjithësi dhe kjo e bën të vështirë për ju që t'i përmbaheni ndonjë pune derisa të arrini në fund.

Virgjëresha

Njerëzit kërkojnë nga ju për udhëzime dhe ju i merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja. Edhe pse keni pasur plane të tjera për ditën, mund të mendoni se nuk keni zgjidhje tjetër veçse të lini pak kohë mënjanë për t'u marrë me një çështje grupi që është shfaqur papritur. Një rol në karrierë është në shqyrtim.

Peshorja

Dëshironi të argëtoheni. Një grup miqsh po flasin për një takim. Dikush mund të sugjerojë takimin në shtëpinë tuaj, por argëtimi në shtëpi nuk do të jetë aq emocionues sa të dilni jashtë dhe të bëni diçka ndryshe nga normalja. Planet spontane janë ato që sjellin më shumë lumturi.

Akrepi

Punët në të cilat po punoni do të përfshijnë komunikimin me të tjerët. Do të ketë një shkallë urgjence në disa mesazhe dhe mund të filloni të shijoni këtë rritje të papritur të aktivitetit mendor. Bëni më të mirën tuaj për të nxitur një frymë ekipi. Kjo do t'ju ndihmojë ta keni më të lehtë punën.

Shigjetari

Ka gjithmonë sfida në jetë dhe megjithëse përballeni me një problem veçanërisht të madh, së shpejti do të bëhet më i lehtë. Ajo që të bezdis është kur një mik vazhdon të të thotë të buzëqeshësh. Kjo nuk ndihmon aspak.

Bricjapi

Një mik që zakonisht është në humor, po ndihet i mërzitur dhe po përpiqet ta fshehë këtë nga bota. Pas buzëqeshjeve dhe të qeshurave të tij, ka një mërzi. Ju e njihni mirë dhe e kuptoni sesi ndihet. Ju gjithashtu mund të bëni disa pyetje të matura për t'u përpjekur të kuptoni pse ata nuk janë vetvetja.

Ujori

Për ju do të thotë shumë që t'ju kërkohet të përfshiheni në një përpjekje grupi ose komuniteti, veçanërisht një që është në fazat e hershme. Ju pëlqen të filloni gjëra të reja dhe kjo ju mbush me emocione.

Peshqit

Jini fleksibël në lidhje me planet tuaja për t'u argëtuar. Një ide spontane që ju vjen më vonë gjatë ditës meriton më shumë konsideratë. Ngjarjet sociale do t'ju sjellin shumë lumturi. Mjafton të bashkoheni!