HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 mars nga Russell Grant

Dashi

Kujdes nga njohja e tepërt me punëdhënësin tuaj. Edhe pse ju e pëlqeni shoqërinë e njëri-tjetrit, nuk dëshironi të ngatërroni punën me shoqërinë. Ju keni shumë miq jashtë punës. A e keni lënë pas dore jetën tuaj personale për shkak të punës? Është koha për ta trajtuar këtë problem. Shkruajini disa njerëzve që nuk i keni parë një kohë të gjatë. Mund të duhet kohë që ata t'u përgjigjen mesazheve tuaja, por pas disa përpjekjesh do të riktheheni në rrethin e tyre shoqëror.

Demi

Kompania juaj mund t'ju kërkojë të zhvendoseni në të ardhmen. Ju nuk jeni të sigurt nëse doni të pësoni një ndryshim kaq të madh për një vend pune. Rishikoni opsionet tuaja. Nëse shefi juaj po ju bën presion për të marrë një vendim të shpejtë, ju merrni gjithë kohën që ju duhet. Kaloni ca kohë vetëm. Pasi ta ktheni vëmendjen drejt dëshirave tuaja, do të shihni rrugën më të mirë. Disa njerëz do t'ju akuzojnë se jeni nxituar, por ata e kanë gabim. Ju thjesht besoni në instinktet tuaja. Të ndjekësh dëshirat është zgjuarsi.

Binjakët

Jeni lodhur duke mbuluar shpenzimet e një personi të dashur. Pagesa e faturave të tyre është bërë një burim pakënaqësie. Është koha që të flisni për situatën. Kjo mund të çojë në një debat mes jush. Qëndroni të fortë. Mos u ndjeni fajtor. Ju keni çdo të drejtë për të mbajtur paratë tuaja të fituara me vështirësi. Është koha që ata të aplikojnë për një vend pune, të ulin shpenzimet e tyre ose të gjejnë ndonjë formë tjetër ndihme.

Gaforrja

Partneri juaj romantik po merret me zgjidhjen e një problemi. Ai nuk do të ketë shumë kohë për të ndjekur dëshirat tuaja. Në vend që të ankoheni për pakujdesi, bëhuni të kuptueshëm. Përgatisni ushqime, jini të dobishëm dhe gjeni shumë mënyra për ta bërë më të lehtë jetën e partnerit tuaj. Sjellja juaj e vëmendshme do të vlerësohet shumë. Pasi partneri juaj ta zgjidhë këtë problem, mund të ketë nevojë për të pushuar. Mbështeteni vendimin e tij për të pushuar dhe marrë veten nga kjo situatë e vështirë që ata ka kaluar.

Luani

Thashethemet në punë ju shqetësojnë. Ju nuk jeni të sigurt nëse puna juaj është e sigurt. Mund të jetë në rrezik për shkak të masave për uljen e shpenzimeve. Rrini qetë. Nëse jeni të liruar nga detyrat tuaja, shumë shpejt do të gjeni një punë më të mirë. Tregojuni miqve, të afërmve dhe fqinjëve që po kërkoni punë. Dikush do të dëgjojë për një mundësi që është e përsosur për ju. Një pozicion që përfshin ligjin, pronën ose reklamimin do të jetë shumë emocionuese. Ju do të kënaqeni duke u paguar për të komunikuar me një larmi njerëzish.

Virgjëresha

Mos lejoni që dikush tjetër të bëjë planet për ju. Ata do të bëjnë zgjedhjen që nuk ju pëlqen. Merrni ca kohë dhe mendoni për atë që dëshironi me të vërtetë nga jeta. Ju mund të dëshironi të eksploroni më shumë këndvështrime shpirtërore pasi çështjet e rëndësishme të jetës bëhen më thelbësore në të menduarit e secilit. Do të keni shumë kohë për t'u rikthyer në anën filozofike të jetës. Ju do të keni shumë shanse për të vizituar restorante të shijshme, qytete magjepsëse, dyqane marke dhe teatro të mëdha më vonë.

Peshorja

Duhet të kontrolloni durimin tuaj kur merreni me familjen. Një i afërm do të përpiqet t’ ju bëjë presion për të pranuar ofertat e tij. Jini të sjellshëm, por të vendosur kur refuzoni kërkesat e tij. Ky njeri po mundohet t'ju mërzitë. Mos ia jepni këtë kënaqësi. Ngadalë por me siguri, do të kuptojë se nuk po ndikon më tek ju. Do të irritohet aq shumë sa të kërkojë një viktimë tjetër. Jepini vetes një shpërblim për vendosjen e këtyre kufijve.

Akrepi

Një premtim i thyer ju zemëron. Ju krenoheni me mbajtjen e fjalës suaj. Kur njerëzit nuk ju përgjigjen njëlloj, ndjeheni të tradhtuar. Mos u zemëroni. Gjeni një rrugë të shëndetshme për zhgënjimet tuaja. Përgatituni për një projekt të ri krijues që do të angazhojë interesat dhe entuziazmin tuaj. Ju keni qenë gjithmonë një person pasionant. Ndarja e ndjenjave dhe përvojave tuaja përmes artit është më e kënaqshme se sa të konsumoheni nga pakënaqësia. Njerëzit mund të jenë jo të besueshëm, por talenti juaj nuk është.

Shigjetari

Huazimi i parave për një mik do të shkaktojë pakënaqësi të madhe. Pas një periudhe të gjatë kohore pa u shlyer, do të kuptoni që ata kurrë nuk kishin për qëllim t’i kthenin këto para. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme t’i mbash miqësitë dhe financat e ndara. Ju punoni shumë për paratë tuaja. Nuk keni pse t’i ndani me të gjithë të tjerët. Kur doni të ndiheni mirë bëni dhurime anonime për bamirësi. Kjo është mënyra më e mirë për të treguar mirënjohje për bekimet që keni.

Bricjapi

Humbja e punës ose zvogëlimi i orarit tuaj të punës ju shqetëson. Mos iu dorëzoni ankthit. Të pasurit më shumë kohë të lirë do t'ju lejojë të shijoni më shumë dëshirat tuaja. Duke punuar shumë i keni lënë pas dore marrëdhëniet tuaja me personat e dashur. Tani situata juaj është ndryshe, ju mund të ktheheni te njerëzit dhe aktivitetet që i doni. Komunikimi me personat më të afërt dhe më të dashur do t'ju japë një shkëlqim tërheqës. Si rezultat, jeta juaj do të lulëzojë.

Ujori

Një armik i fshehur po krijon probleme për ju. Jini sa më të sjellshëm që të jetë e mundur kur telefononi për të pyetur rreth çështjes për një licencë apo nënshtetësi që po kërkoni. Një qëndrim i respektueshëm do të japë fryte. Shpesh, njerëzit që punojnë për agjencitë qeveritare trajtohen si shërbëtorë të vegjël. Kjo krijon pakënaqësi të madhe. Mos e harroni këtë herën tjetër që të aplikoni në një zyrë për ndihmë.

Peshqit

Ju mungon një mik që është ndarë nga ju. Cilado qoftë arsyeja që jeni ndarë, ju duhet të bëni një vepër bamirësie në emër të tij. Drejtësia, mirësia dhe konsiderata e bëjnë jetën më të bukur. Është  koha për t’i përvetësuar këto cilësi. Jini më të ndërgjegjshëm. Bashkohuni në takime me miqtë, jini zemërgjerë, komplimentoni dhe kërkoni mundësi për të ndihmuar ata që janë me pak fat. Kjo është mënyra më e mirë për të bërë mirë ndaj mikut që ju mungon.