HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 mars nga Russell Grant

Dashi

Puna ka ngarkesë. Ju mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse të merrni me vete punën tuaj në shtëpi ose të bëni disa orë jashtë orarit. Bëni një plan për të marrë pak kohë pushim së shpejti për t'i treguar dikujt të afërt se po shqyrtoni kërkesën e tyre për të kaluar më shumë kohë me ta.

Demi

Një mik do t'ju kërkojë ta shoqëroni në një ngjarje apo festë të veçantë. Nuk e kishit pritur të merrnit këtë ftesë dhe do t'ju marrë pak kohë për të vendosur se çfarë të vishni. Mos u shqetësoni! Gjysma e kënaqësisë do të vijë nga fakti se nuk duhet të kaloni orë të vështira me përgatitjen.

Binjakët

Një email ose telefonatë do të sjellë disa lajme të këndshme për dikë për të cilin kujdeseni. Nëse e kuptoni se keni mesazhe të cilave nuk u jeni përgjigjur, kjo mbrëmje do të jetë një kohë e mirë për të kapur komunikimet. Aktivitetet argëtuese kontribuojnë në suksesin e një përpjekjeje në grup.

Gaforrja

Dikush ende shpreson t'ju kalojë disa nga angazhimet e tij. Ju keni mjaft përgjegjësi tuajat për të marrë përsipër punët e të tjerëve. Mbajeni mendjen në atë që po bëni dhe do të keni përparim.

Luani

Diçka po ju merr shumë energji. Pavarësisht nëse është shumë ushqim, shumë alkool apo vëmendje e tepërt për një person, kjo po ju rrënon jetën dhe po shkakton probleme në marrëdhënie. Ju duhet të gjeni rrënjën e këtij problemi dhe të rivendosni ekuilibrin.

Virgjëresha

Një debat ligjor me një ish ose dikë me të cilin keni pasur lidhje në të kaluarën do të zgjidhet jashtë gjykatës. Shikojeni këtë mosmarrëveshje objektivisht për të vendosur se çfarë është më e mira për të gjithë. Një çështje shqetësuese po ju pushton mendjen. Mundohuni të shihni anën pozitive dhe gjërat për të cilat duhet të jeni mirënjohës.

Peshorja

Një mik apo i afërm posesiv po përpiqet t'ju kontrollojë. Ju duhet të jeni më të sigurt në këtë marrëdhënie. Pavarësia më e madhe do të ndihmojë në rritjen e besimit tek vetja. Njerëzit duhet të kuptojnë se nuk mund dhe nuk duhet të përpiqen të kontrollojnë mendimet tuaja. Merrni vendimet që duhet të merrni.

Akrepi

Njerëzit me të cilët po punoni, po ngadalësohen gjithnjë e më shumë. Ata vazhdimisht do të përpiqen t'ju përfshijnë në aktivitete që po ju shkaktojnë zhgënjim. Ju nuk keni pse t`i bashkoheni. Në situata kaosi, kërkoni justifikime dhe gjeni diçka ndryshe për të bërë.

Shigjetari

Ia vlen të shpenzoni më shumë kohë për idetë që kanë ardhur së fundmi për të përmirësuar efikasitetin e punës ose të shtëpisë. Një mënyrë për të përmirësuar perspektivat tuaja të karrierës është të bëni një plan të detajuar. Të paguhesh me atë që vlen duhet të jetë fokusi juaj kryesor.

Bricjapi

Një mik apo koleg, veprimet e të cilit kanë qenë gjithmonë të lehta për t'u parashikuar, do të veprojë në një mënyrë të çuditshme dhe të panjohur. Do të jetë e vështirë të mbash gjithçka në një nivel të barabartë kur nuk mund të gjesh se çfarë do të thonë ose do të bëjnë më pas. Pyetni nëse keni bërë diçka për t'i mërzitur ata.

Ujori

Do të duhet kohë për të bërë ndryshime në botën tuaj të brendshme që mendoni se janë të nevojshme. Ballafaqimi me çështjet emocionale do të jetë i vështirë për t'u bërë, por ju jeni të vendosur të vazhdoni me to. Nëse jeni ndjerë të vetmuar, dikush që do takoni do t'ju ofrojë ngrohtësinë dhe shoqërinë që dëshironi.

Peshqit

Tensioni po shkaktohet nga një thashethem i egër që po qarkullon në vendin e punës. Nëse keni prova që kjo nuk është e vërtetë, lërini njerëzit ta shohin. Diçka që dikur ishte e rëndësishme për ju, duket se nuk ka aq rëndësi tani. Mos u ndjeni keq që e lini të shkojë.