HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 prill nga Russell Grant

Dashi

A jeni lodhur duke respektuar tradita të pakuptimta? Kjo nuk është koha më e mirë për të propozuar një mënyrë të re për të bërë gjërat. Nëse doni të bëni diçka të freskët dhe inovative, duhet ta bëni vetë. Jeta juaj personale nuk është ashtu siç duhet të jetë. Nëse dëshironi të shtoni pak erëza në të, filloni ta trajtoni veten më mirë.

Demi

Ju ndjeheni sikur keni peshën e gjithë botës mbi supet tuaja. Ndaloni së insistuari t’i bëni vetë gjithë punët. Delegojani disa detyra kolegëve. Jini të durueshëm dhe inkurajues. Së shpejti do të jeni në gjendje të mbështeteni në to. Jeta në shtëpi është shtypëse. Bëni një pushim nga punët e shtëpisë. Do të ndiheni më mirë.

Binjakët

Një qëndrim pesimist do të largojë një mundësi nga dera juaj. Është e kuptueshme që nuk keni shumë shpresë në zgjidhjen e një çështje qytetare. Ka një histori të gjatë egoizmi në këtë komunitet. Një udhëtim i shkurtër padyshim që do të anulohet për shkak të izolimit. Mundohuni ta merrni me qetësi sepse sapo rrugët të hapen do të keni mundësi të udhëtoni sa të doni.

Gaforrja

Ju nuk dëshironi të diskutoni problemet me një mik. Ekspozimi i sekreteve tuaja ju mbush me frikë, por edhe mbajtja e tyre përbrenda nuk është e shëndetshme. Është koha që të largosh frikërat e tua, merrni fymë thellë dhe tregojini mikut tuaj se çfarë ju shqetëson. Një propozim për fitimin e parave nuk është aq i bukur sa e keni menduar. Duhet të shikoni për një punë më tërheqëse. Ju jeni të lodhur duke bërë të gjithë punët, ndërsa të tjerët marrin gjithë lavdinë.

Luani

Dikush që po kritikohet gjerësisht, ka një arsye për sjelljen e tij në dukje brutale. Mos i gjykoni derisa të keni dëgjuar të gjithë historinë. Ju nuk doni të kontribuoni në dhimbjen e një personi të pafajshëm. Partneri juaj romantik nuk është aq i vëmendshëm sa ju dëshironi. Mos e kundërshtoni interesin e tij për një hobi. Përkundrazi, derdhni edhe ju energjinë tuaj në një projekt krijues. Piktura, muzika ose aktrimi do të bëjnë që shpirti juaj të rriten. Marrëdhënia do të përmirësohet kur të dy të keni arritur ato gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Virgjëresha

Nënvlerësimi i vetes ju çon në humbje. Nëse doni të ecni pëprara, pranoni lëvdatat, kërkoni respekt dhe trajtojeni mirë veten. Kur të aplikoni për punë, kërkoni më shumë para se paga mesatare sepse e meritoni. Vullnetarizmi për një bamirësi do t'ju japë një shans për të treguar talentin tuaj në një audiencë vlerësuese. Së shpejti, do t'ju ofrohet një punë me rrogë shumë të mirë.

Peshorja

Në një situatë serioze njerëzit do të vënë në dyshim gjykimin tuaj. Edhe pse nuk ka asgjë të keqe të jesh i qetë në një mjedis të tensionuar, nuk duhet të bësh shaka. Njerëzit janë të lënduar; trajtojini me respekt. Modeloni sjelljen tuaj sipas një personi të cilin gjithmonë e keni admiruar. Një mik egoist po lodh nervat e tua. Gjeni një mënyrë për të kontaktuar me njerëz më bujarë. Ata nuk do të ndjehen të kërcënuar nga talenti juaj artistik, por do ta promovojnë atë.

Akrepi

Nuk duhet t’i jepni kaq shumë rëndësi mendimeve të familjes suaj. Ju i doni të afërmit tuaj, por ata kanë nevoja të ndryshme nga tuajat. Edhe pse nuk është e mundur tani të ndiqni një marrëdhënie ose të gjeni një punë që ju mbush me ngazëllim ju e dini se nëse do të mund ta gjenit, familja juaj nuk do të aprovonte zgjedhjen tuaj. Është e vështirë për një person si ju të jetë në qendër të vëmendjes. Edhe pse ju pëlqen të merrni çmime për krijimtarinë tuaj, ju do të preferoni të bëni punën tuaj në privatësi.

Shigjetari

Ju dëshironi të rrezikoni me ide të reja në punë, por jeni i rrethuar nga njerëz që nuk pëlqejnë të rrezikojnë. Kaloni kohën tuaj të lirë në një projekt personal. Kjo do t'ju japë mundësinë të shprehni ndjenjat tuaja. Botimi i kësaj vepre është një mundësi e mirë. Kujdes nga dikush që po ju kënaq gjithmonë. Ata po përpiqen të marrin idetë e tua për t’i çuar vetë përpara.

Bricjapi

Përpjekja për të vrapuar për një punë të rëndësishme do të rezultojë një gabim. Kini një qasje më të matur ndaj detyrave tuaja. Nëse hasni ndonjë pengesë, kërkoni ndihmë nga një koleg që e njeh teknologjinë. Ata do t'ju tregojnë se si të përdorni një program që eliminon gabimet. Një romancë që keni nisur nuk është e duhura për ju kjo pasi partneri juaj nuk ndan të njëjtat dëshira me ju. Në vend që ta detyroni këtë marrëdhënie të vazhdojë, më e mira që mund të bëni është të qëndroni larg njëri-tjetrit.

Ujori

Mungesa e besimit po dëmton jetën tuaj personale. Ndaloni së shqetësuari se çfarë do të mendojë partneri juaj për teknikën tuaj seksuale. Thjesht bëni atë që ndiheni mirë. Kjo nuk është një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë ose për të lidhur një marrëveshje biznesi. Do t'ju kërkohet të bëni shumë punë për një pagë shumë të vogël. Duhet të prisni për një marrëveshje ku të përfitoni të dyja palët.

Peshqit

Thellë brenda vetes ju doni të keni një marrëdhënie me një admirues të flaktë, por keni frikë. Ndaloni së analizuari këtë marrëdhënie dhe braktiseni veten në kënaqësi. Do të argëtoheni shumë me njëjri-tjetrin duke përdorur aplikacione chat-i. Hiqni dorë nga sheqeri, yndyrnat dhe alkooli. Pas një diete që përbëhet kryesisht nga produkte të freskëta dhe proteina ju do të riktheni gjallërinë tuaj në trup.