HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 prill nga Russell Grant

Dashi

Një i afërm më i ri ka nevojë për dikë që të flasë. Do t'ju jetë mirënjohës që i jepni pak nga koha juaj. Një mik i talentuar do të ndihmojë në një projekt në grup kur gjërat nuk shkojnë siç shpresohet ose siç pritej.

Demi

Mund të duket sikur rrethanat komplotojnë kundër planeve tuaja. Një ngjarje në të cilën keni pritur me padurim të merrni pjesë nuk ka gjasa të vazhdojë siç u tha në fillim. Diçka që shihni ose dëgjoni do t'ju prekë emocionalisht. Ju mund të mendoni se nuk do të gjeni kurrë lumturinë e vërtetë, por koha do ta ndryshojë këtë mënyrë të menduari.

Binjakët

Do të jetë zhgënjyese kur të bjerë poshtë një marrëveshje biznesi apo financiare. Pavarësisht se si mund të duket, ky nuk është fundi. Jini të gatshëm ta diskutoni këtë pasi mund të bihet dakord për një marrëveshje alternative. Mund të mos jetë aq tërheqëse, por të paktën ka pasur vend për manovrim.

Gaforrja

Ashtu si një çelës hap një derë, qëndrueshmëria është kyçi për një marrëdhënie të lumtur. Ju mund të mbani çelësin e zemrës së dikujt dhe kjo marrëdhënie do të jetë si asnjë tjetër që keni përjetuar më parë.

Luani

Ju e dini se po humbisni kohë duke shpërndarë energjinë tuaj në një sërë fushash të ndryshme, por të gjithë duket se ju duan dhe ju po përpiqeni t'i kënaqni të gjithë. Është e vështirë të pajtoheni me ndonjë gjë kur pritet të jeni aty për familjen, miqtë dhe kolegët tuaj në të njëjtën kohë.

Virgjëresha

Askush nuk po e pranon një gabim që është bërë dhe kjo ka filluar t'ju mërzitë. Një person fajëson një tjetër, ata do të fajësojnë dikë tjetër dhe ju po përpiqeni të arrini në rrënjën e problemit. Do të duket sikur po ecni në një rreth vicioz, por ju takon juve t`i gjeni përgjigjet.

Peshorja

Pas disa sfidave dhe vështirësive do të fillojë të duket sikur gjërat tani po shkojnë sipas mënyrës tuaj. E panjohura është tërheqëse ndërsa filloni të kërkoni gjëra të reja dhe emocionuese për të bërë. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke u interesuar për terapitë alternative.

Akrepi

Ka shumë gjëra që ndodhin përreth jush dhe ju nuk jeni gati të uleni dhe të shikoni të gjitha mundësitë e mira që po krijohen nga të tjerët. Mendja juaj vazhdon të kthehet në idenë e udhëtimeve dhe pushimeve. Bërja e një rezervimi do t'ju japë juve dhe familjes tuaj kohë për të planifikuar emocionet që ju presin.

Shigjetari

Një projekt në grup do të jetë më sfidues nga sa e kishte parashikuar fillimisht ndonjë prej jush. Dilema juaj tani është: a të vazhdoni me këtë? A ka ndonjë vlerë për ju që të futeni më thellë apo është koha për të ecur më tej? Ka shumë që do të përfitojnë nga kontributi juaj në këtë sipërmarrje, por ju gjithashtu duhet të mendoni për mirëqenien tuaj.

Bricjapi

Jeni gati të përvishni mëngët dhe të filloni një program rinovimi mjaft ambicioz. Familjarët nuk do të jenë aq të prirur ndaj përgatituni për ndonjë debat. Nëse kjo ka qenë në plan për disa kohë, ju mund të sugjeroni përfitimet praktike sa më shpejt.

Ujori

Mund ta gjeni veten duke kruar kokën në disa punë që në raste të tjera mund t'i bëni me sy mbyllur. A është kaq e rëndësishme të vazhdoni më tej? Përqendrimi juaj po ju zhgënjen dhe nëse nuk mund ta detyroni veten të përqendroheni, mund të pranoni ndihmën që ju ofrohet kur dikush ju ofrohet të marrë përsipër disa detyra për ju.

Peshqit

Nuk mund të mos e pyesni veten nëse një mik ka harruar qëllimisht të përcjellë një mesazh ose informacion që ju nevojitet. Mund të ketë qenë një gabim i vërtetë, kështu që mbajini dyshimet tuaja për veten derisa të zbuloni më shumë. Ju mund të gjeni diçka online edhe pse nuk kishit menduar të bënit ndonjë shpenzim.