HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 shtator nga Russell Grant

Dashi

Dëshira për të marrë atë që dëshironi nuk do të funksionojë kur të jeni kundër njerëzve që janë të vendosur të bëjnë të kundërtën. Nëse e kuptoni se dikush është gati të kundërshtojë sugjerimet tuaja, gjeni një mënyrë tjetër për të shprehur pikëpamjet tuaja. Ju mund të jeni shumë bindës nëse e provoni.

Demi

Një mik që po ndihet keq po ju merr shumë kohë. Ju dëshironi t'i ndihmoni ata, por duhet të filloni të mendoni edhe për shëndetin tuaj. Ajo që ata po kalojnë po ndikon shumë në të gjitha mendimet tuaja. Filloni të kufizoni kohën që kaloni së bashku.

Binjakët

Ju duket se nuk keni zgjidhje tjetër përveç se të merrni përsipër detyrat që ju janë dhënë. Mungesa e gjatë e një kolegu po shkakton probleme në vendin e punës. Ju e kuptoni se ata nuk ndihen mirë me shëndet, por kur ju kërkohet të bëni punë që nuk i keni bërë kurrë më parë kjo gjë do të ngadalësojë përparimin tuaj në fusha të tjera.

Gaforrja

Një partner është me dy mendje për të vazhduar me një projekt që keni filluar së bashku. Ju nuk e kuptoni pse ata nuk po e shijojnë më këtë si dikur. Dëshironi të shfrytëzoni në maksimum mundësitë që po ju sjell ky projekt, por do të duhet të vazhdoni vetëm.

Luani

Ju keni qenë aq i zënë kohët e fundit sa keni humbur shumë nga ato që po ndodhin rreth jush. Diçka që keni dëgjuar ju bën të kuptoni se një situatë për të cilën keni qenë në dijeni ishte më e rëndësishme nga sa një mik ju tha. Ju dëshironi të dini më shumë dhe arsyen se pse nuk ju treguan historinë e plotë.

Virgjëresha

Shmangni një përballje në vendin e punës. Në momentin që e ndjeni se dikush po bëhet antagonist dhe i vështirë, bëni një hap prapa. Punoni me frymëzim drejt qëllimeve tuaja personale. Disa lajme të mira do të konfirmojnë se keni zgjedhur rrugën e duhur. Një ofertë që do merrni do të jetë një ëndërr e bërë realitet.

Peshorja

Të shohësh dikë që flirton me partnerin tuaj do t'ju hutojë. Ju mund të ndjeni se sjellja e tyre nuk është aq e pafajshme sa duket dhe nëse e hapni këtë bisedë, ata nuk do të kuptojnë pse po e bëni një çështje kaq të madhe. Ju e ndjeni se ata po fshehin diçka dhe duhet t`i besoni instinkteve tuaja.

Akrepi

Një punë që dikur e shijonit tani po bëhet mjaft monotone. Po mërziteni me detyrat që dikur ju stimulonin dhe kjo është një shenjë që jeni gati për të bërë një ndryshim. Ka diçka emocionuese në një sfidë që do ju paraqitet sot. Ky është shansi juaj të dilni nga gjendja që jeni tani.

Shigjetari

Jeni gati tani për një nga sfidat më të mëdha me të cilat jeni përballur ndonjëherë. Mendimet e të qenit në gjendje për të ndihmuar të tjerët të arrijnë qëllimet e tyre, ju bëjnë të kuptoni se e keni brenda vetes mundësinë që të shkoni larg. Mirënjohja do t'ju frymëzojë të ndiqni qëllimet tuaja të reja.

Bricjapi

Imagjinata juaj do të plotësojë boshllëqet që do lërë një mik. Ju kishit shpresuar se mund të ndanit një bisedë kuptimplotë, por ata nuk po bashkëpunojnë shumë. Kjo do të thotë se ata nuk duan që ju të dini mendimet dhe ndjenjat e tyre për një çështje të rëndësishme.

Ujori

Mos u përpiqni t’i shtyni ngjarjet më tej. Jeni të etur për të marrë lajmet që keni pritur për disa kohë. Nëse ngjarjet shkojnë ashtu siç shpresoni, kjo do të thotë që ndryshime të rëndësishme do vijnë përpara. Keni frikë nga një vonesë, por kjo është një situatë ndaj të cilës duhet të jeni të durueshëm. Nuk është koha për të nxituar.

Peshqit

Buzëqeshni nëse dikush ju akuzon se jeni dembel. Mbrojtja vetëm sa do të shtojë tensionin që ekziston tashmë në familjen tuaj. Do keni vështirë për të gjetur diçka që do kërkoni në internet.