HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 shtator nga Russell Grant

Dashi

Ka një arsye pse po refuzoni një ftesë për festë ose mundësinë për të udhëtuar. Dëshira juaj për të kërcyer herë pas here gjatë gjithë natës nuk është zhdukur, por ju i dini prioritetet tuaja dhe aktualisht duhet të kurseni energjinë për çështje të tjera që janë më të rëndësishme për ju.

Demi

Nuk ka rëndësi se çfarë mund të jetë duke bërë dikush tjetër apo çfarë mund të jetë duke menduar, ju do të dëshironi të qëndroni me atë që dini për t'u provuar dhe testuar. Në këtë mënyrë ju e dini se nuk do të humbni kohën tuaj. Mbajini mendimet dhe idetë në perspektivë.

Binjakët

Përveç se të shkoni në punë ose universitet, nëse nuk dilni shumë shpesh, mund të dëshironi ta ndryshoni këtë tani. Do të ndiheni të mbyllur dhe të shqetësuar kur të jeni brenda katër mureve tuaja. Duhet të shtoni më shumë larmi në ditët tuaja. Vullnetarizmi për të ndihmuar një projekt komunitar mund të jetë përgjigja që ju duhej.

Gaforrja

Një telefonatë ose vizitë me një të afërm ose fqinj të moshuar do t'ju lërë me ndjesinë për të ndihmuar. Edhe pse nuk do të doni të ndërhyni, ju vërtet dëshironi të ndihmoni dhe mund të kërkoni lejen e tyre për ta bërë këtë për ta.

Luani

Vizitorët e papritur do t'ju vijnë në shtëpinë tuaj. Kjo do të krijojë punë shtesë për ju, por në të njëjtën kohë të gjithë do të jenë të lumtur t'jua bëjnë më të lehtë. Një thashethem rastësor do të ketë nisur një reaksion zinxhir. Kjo mund të ketë pasoja interesante.

Virgjëresha

Filloni herët nëse ka punë që dëshironi ta hiqni qafe. Ju duhet të jeni mjaft të kënaqur me përparimin tuaj në fillim të ditës. Më vonë, do të ndihet si një nga ato raste kur nuk arrin askund shumë shpejt.

Peshorja

Nëse po kërkoni një vend të ri për të jetuar ose ndonjë pronë, mund të gjeni pikërisht atë që keni kërkuar. Jini gati për të vepruar. Do të ketë të tjerë që janë të interesuar dhe një vonesë mund të rezultojë në një mundësi të humbur.

Akrepi

Edhe nëse kjo do të thotë të tërhiqeni nga marrëveshjet e bëra tashmë, do të preferoni të mos përfshiheni në asgjë që është shumë e zhurmshme. Nëse jeni në një marrëdhënie të përkushtuar, ju dhe gjysma tjetër do të kërkoni mënyra për të argëtuar veten, larg turmës së zakonshme.

Shigjetari

Të jesh i aftë dhe i gatshëm të dëgjosh kur një mik duhet të heqë diçka nga gjoksi i tij është një nga pikat tuaja të forta. Po përpiqeni të mendoni për dikë që mund të marrë përgjegjësinë për një projekt komunitar. Një fqinj që ka takuar shumë njerëz do të bëjë një sugjerim fantastik.

Bricjapi

Nuk do të jeni të lumtur të keni shumë punë të papërfunduara. Nëse nuk keni arritur të sqaroni asgjë nga fillimi i muajit, do të dëshironi ta hiqni qafe tani. Ju nuk mund të ndiheni të organizuar kur keni ende shumë për të bërë dhe kjo do t'ju shkaktojë shumë zhgënjim.

Ujori

Dërgoni aplikime nëse kërkoni punë. Mos hezitoni të bashkoheni në një agjenci punësimi. Oferta e një pune me kohë të pjesshme mund t`ia vlejë të merret në konsideratë. Kjo mund të çojë në një sërë mundësish të tjera. Ju gjithashtu mund ta gjeni veten duke menduar për vullnetarizmin në një organizatë arsimore ose komunitare.

Peshqit

Financat e përbashkëta do të jenë shkaku i disa grindjeve. Dikush do të përdorë çdo justifikim për të shpëtuar duke mos paguar pjesën e tij. Paratë janë të pakta dhe nuk ka asnjë mënyrë që ta lini ata të përfitojë. Kanalizoni energjinë tuaj në një drejtim nëse doni të ndjeni se po përparoni.