HOROSKOP

Horoskopi për datën 30 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 30 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ndonjëherë të flisni për problemet tuaja është mënyra më e mirë për të ndihmuar në zgjidhjen e një dileme emocionale. Derisa të jeni në gjendje ta zgjidhni këtë çështje, asgjë tjetër nuk do t'ju interesojë. Ju me të vërtetë nuk dini çfarë të bëni tjetër veçse t'i afroheni një shoku që ka qenë gjithmonë një dëgjues dashamirës.

Demi

Pas një bisede të gjatë do të bëhet shumë e qartë se shpresat dhe synimet tuaja mund të jenë të ndryshme nga ato të partnerit. Ju duhet ta konsideroni këtë me kujdes dhe të përshtasni stilin e jetës me dëshirat tuaja. Mos harroni se edhe ju jeni të rëndësishëm.

Binjakët

Do të duhet pak kohë për të arritur rezultate, por do të jeni në lartësinë e sfidës. Një mundësi e papritur për të fituar një aftësi të re ose për të mësuar se si funksionojnë gjërat në prapaskenë do të jetë një mundësi që do t’ju interesojë menjëherë. Zhytuni në këtë projekt me energji dhe entuziazëm.

Gaforrja

Dëgjoni intuitën tuaj kur bëhet fjalë për marrjen e një vendimi të rëndësishëm. Një partner mund të mos bjerë dakort kur ju bëni një qasje kaq të palogjikshme, por ata nuk do të jenë në gjendje të argumentojnë me faktin se instinktet tuaja janë zakonisht të sakta.

Luani

Mund të mbështeteni te partneri ose një i afërm për t'ju ndihmuar të kaloni një moment të vështirë. Janë njerëzit që janë më afër jush ata që ju njohin mirë dhe që mund të parashikojnë se si do të reagoni në momentet sfiduese. Duke u mbështetur tek ata, do të jetë më e lehtë të kaloni kohët e vështira.

Virgjëresha

Po përpiqeni t'i bëni përshtypje dikujt që mund t'ju japë disa mundësi të reja. Mos u tundoni të pretendoni se dini shumë për një temë që është jashtë përvojës suaj. Në vend të kësaj, bëhuni të vetëdijshëm për atë që dini dhe çfarë mund të bëni. Jini të sinqertë që në fillim.

Peshorja

Një incident i çuditshëm do të ketë një ndikim të thellë në mënyrën se si mendoni dhe veproni. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke pyetur nëse duhet të shkoni në një drejtim të ri. Kjo mund t'ju çojë në një rrugë krejtësisht të re. Ju nuk mund t'i rezistoni fatit tuaj.

Akrepi

Një mik apo i afërm do të zbulojë një sekret. Nuk do të jeni të kënaqur me sjelljen e tyre, veçanërisht nëse është diçka që ju preferonit që disa njerëz të mos e dinin. Mbani kokën lart dhe refuzoni të frikësoheni nga kjo. Së shpejti gjithçka do të shpërthejë.

Shigjetari

Njerëzit që takoni në një mbledhje lokale do të kenë disa lidhje të rëndësishme biznesi. Edhe nëse nuk e prisnit, dikush do ofrohet t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. Rrjedhimisht, biznesi do të përzihet mirë me kënaqësinë dhe anasjelltas.

Bricjapi

Përveç ndarjes së një sekreti me ju, dikush do të kërkojë një nder nga ju. Kjo do të përfshijë të thuash një gënjeshtër të bardhë. Nëse ndjeni se ata po përpiqen t'ju manipulojnë dhe kjo ju bën të mos ndiheni rehat, largohuni.

Ujori

Një i afërm do të zbulojë diçka për të kaluarën e tij që ju do të donit të mos e kishit marrë vesh. Një shok shtëpie dëshiron të diskutojë financat dhe çështje të tjera praktike; por ju nuk e dëshironi këtë. Ju e dini tashmë se çfarë do të thonë ata dhe nuk do t'ju pëlqejë ky diskutim.

Peshqit

Gatishmëria për të negociuar do t’ju ndihmojë në mbajtjen e një marrëdhënieje të ngushtë. Nëse një partner kundërshton planet tuaja dhe kjo ju shqetëson, flisni për këtë. Nëse i drejtoheni dikujt tjetër për udhëzim, mund të përfundoni duke dëgjuar njerëzit e gabuar.