HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 janar nga Russell Grant

Dashi

Është koha që një mik në nevojë të fillojë të qëndrojë në këmbët e veta. Ju keni bërë mjaft për ta kohët e fundit. Keni gjëra shumë më të rëndësishme për të bërë sesa të vazhdoni t'u jepni atyre ndihmë, këshilla dhe udhëzime. Nuk do të jetë e lehtë t'i refuzosh ata, por për hirin tënd dhe të tyre, duhet ta bësh.

Demi

Njerëzit shikojnë nga ju për t'i ndihmuar të dalin nga telashet. Ata po mbështeten në ndihmën tuaj edhe pse kjo do të thotë që duhet të shpenzoni shumë nga koha juaj për të zgjidhur problemet që nuk janë dhe nuk kanë qenë asnjëherë të shkaktuara nga ju.

Binjakët

Dikush po mbështetet në diskrecionin tuaj. Mund të duket e padëmshme të zbuloni informacionin që ata kanë ndarë me ju, por do ta zhgënjenin nëse e bënit këtë. Aq sa i doni thashethemet, mbajini disa gjëra për vete.

Gaforrja

Keni menduar se një çështje që ka shkaktuar probleme në familje ishte zgjidhur. Vetëm se dikush do të ndryshojë mendje. Ose ata do ta risjellin përsëri çështjen pasi duket se nuk mund të lëvizin nga kjo. Ju pyesni veten se kur, nëse ndonjëherë, do të përfundojë.

Luani

Vëmendja juaj tërhiqet nga shqetësimet e përbashkëta. Ju do të preferoni të shikoni më tej në disa mundësi përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Dita do jetë çuditërisht e ngarkuar. Ajo që shpresoni të bëni nuk do të realizohet.

Virgjëresha

Po punoni shumë dhe po lodheni. Bëni kujdes me veten! Dikush po e merr si të mirëqenë natyrën tuaj të palodhur.

Peshorja

Një punë që ju ofrohet do të përfshijë shumë udhëtime përreth. Pyetni nëse do të rimbursoheni për shpenzimet e bëra. Nëse kjo refuzohet, nuk do t'ia vlejë kohë dhe kjo marrëveshje ka të ngjarë t'u sjellë dobi njerëzve të tjerë më shumë sesa juve.

Akrepi

Është e vështirë të shpjegohet, sepse nuk e kuptoni vetë pse të gjitha reagimet tuaja duken të ekzagjeruara. Jeni emocionalisht të prekshëm dhe për këtë arsye duhet të shmangni njerëzit që nuk kanë ndjeshmëri. Ata nuk do të kenë aspak durim me ju sot.

Shigjetari

Përgjegjësitë rutinë kanë filluar t'ju mërzitin dhe t'ju zhgënjejnë. Sa më pak të kufizuar të jeni dhe sa më shumë të jeni në gjendje të dilni jashtë, aq më të lumtur do të ndiheni. Nëse nuk keni kontroll mbi atë që po bëni gjatë ditës, të paktën kërkoni një ndryshim peizazhi këtë mbrëmje.

Bricjapi

Një detyrë që shpresoni ta përfundoni do të ketë nevojë për një mendim dhe përqendrim të kujdesshëm. Ju nuk keni nevojë për ndihmën e askujt dhe veçanërisht jo për dhjetëra njerëz që përpiqen të ndërhyjnë. Kjo është diçka që ju do të preferoni dhe në të vërtetë, do të insistoni ta bëni vetë.

Ujori

Në përpjekje për t'u rebeluar kundër rregullave dhe rregulloreve, a jeni shumë impulsivë? Mund të jetë e arsyeshme të ndaleni dhe të mendoni për reagimet tuaja. Dikush në pushtet është i arsyeshëm dhe i drejtë. A po u tregoni atyre të njëjtën masë respekti?

Peshqit

Pas një sërë problemesh, një grup që u krijua për një qëllim të caktuar tani po funksionon pa probleme. Ju mund të planifikoni të vazhdoni në mënyrë të pavarur në një zonë të ngjashme pasi të ketë përfunduar ky projekt. Do të ndiheni mirë të nisni një fillim të ri dhe të vazhdoni përpara.