HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 maj nga Russell Grant

Dashi

Një mundësi e mirë për karrierë është duke ardhur tek ju. Ndaloni së insistuari se ju mungon përvoja e nevojshme për t'u ulur në këtë pozicion. Gatishmëria juaj për të marrë rreziqe do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Publiku e do shumë diçka të freskët, emocionuese dhe sfiduese. Një arsye e madhe për suksesin tuaj është sepse jeni i rrethuar nga njerëz të realizuar. Kur një ekspert me përvojë ju jep këshilla, ju i pranoni ato. Do të shmangni disa gabime të sikletshme falë mbështetjes se tyre. Mos harroni të përmendni emrin e këtij individi gjatë një fjalimi.

Demi

Të qëndrosh në qendër të vëmendjes është e mrekullueshme. Kjo ju jep një shans për të shfaqur aftësinë tuaj krijuese. Pavarësisht nëse aktroni, këndoni, luani muzikë ose pikturoni, do të merrni reagime të mrekullueshme. Pasi njerëzit të kuptojnë se sa të talentuar jeni, do të filloni të merrni komisione për punën që bëni. Të udhëtosh jashtë shtetit në të ardhmen është një mundësi për ty. Nëse jeni beqar do të takoni dikë special në këtë udhëtim. Nëse e keni një partner, do të rizbuloni pasionin tuaj.

Binjakët

Është koha të bëheni një ekspert i plotë në një temë që ju ka magjepsur gjithmonë. Marrja e një diplome, certifikate ose licence do të përmirësojë shumë perspektivat tuaja profesionale. Në vend që të punoni shumë, do të keni mundësi të zgjidhni detyrat tuaja. Paratë nga një trashëgimi ose rimbursim do t'ju lejojnë të blini një shtëpi të bukur. Edhe një njeri i lirë si ju mund të shijojë sigurinë financiare që vjen nga të qenit pronar i një prone.

Gaforrja

Një partner biznesi ose romantik ju çliron nga një përgjegjësi e madhe. Ndërsa gjysma juaj tjetër merret me detyra që i shihni të bezdisshme, ju mund të ushtroni kreativitetin tuaj. Është e thjeshtë të jesh bujar me të afërmit dhe të dashurit tuaj kur jeni i përmbushur emocionalisht. Heqja dorë nga një zakon i keq ose futja në një mënyrë jetese tjetër do t'ju japë një qasje të re për jetën. Ju mund të jeni, të bëni dhe të keni gjithçka që dëshironi. Asnjëherë mos e harroni këtë gjë.

Luani

Dhënia e një performance do ju bëjë të fitoni para shtesë. Para se të dorëzoni një detyrë korrigjoni çdo gabim, madje edhe ato më të voglat që mendoni se askush nuk do ti vërejë. Duke fituar një reputacion se jeni perfeksionist, ju do të merrni punë edhe më të mira. Shëndeti juaj po përmirësohet, duke ju dhënë më shumë energji për të kryer aktivitetet që doni.

Virgjëresha

Një regjim shëndetësor po mbron. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të blerë disa rroba të reja. Do të gjeni disa gjëra që përmirësojnë tiparet tuaja më të mira dhe reflektojnë shijen tuaj klasike. Shkoni përpara dhe shpenzoni më shumë para se zakonisht; ju do t'i çmoni këto blerje me vite. Lëreni partnerin juaj t’ju lavdërojë me përzemërsi. Nëse ata duan t'ju japin një dhuratë të shtrenjtë, pranojeni atë me një zemër të hapur dhe të lumtur. Ju e meritoni këtë dhuratë.

Peshorja

Jeta juaj në shtëpi kërkon vëmendjen tuaj dhe për fat të mirë mund të kaloni pjesën më të madhe të kohës duke përgatitur ushqime të shijshme, duke rregulluar dhomat dhe duke punuar kopshtin. Këto ndjekje shtëpiake do t'ju bëjnë të ndiheni të sigurt, dhe gjithashtu do ta vendosin jetën tuaj profesionale në perspektivën e duhur. Bërja e artit është një mundësi e fortë për ju. Ju jeni bekuar me një talent të jashtëzakonshëm krijues. Përdorni talentin tuaj për të bërë produkte që janë të dobishëm dhe të bukur. Shitja e punimeve nga dora juaj për një fitim do t'ju shpëtojë nga agonia e punës në botën e koorporatave.

Akrepi

Të kesh një shtëpi të veçantë është e rëndësishme për ju. Nëse jeni duke marrë me qira një vend, aplikoni në bankë për ndihmë financiare, ata do ju drejtojnë drejt një programi të përshtatshëm për njerëzit në situatën tuaj. Lajmet e mira për një punë në të cilën ju konkuruat disa kohë më parë do të arrijnë tek ju. Mos u habitni kur të ju ofrohet një pozicion në një korporatë të madhe. Ju do të kënaqeni duke punuar për këtë kompani prestigjioze.

Shigjetari

Nëse po kërkoni një punë të re, do ta gjeni një tek një punëdhënës me rregulla të rrepta. Në fillim, nuk do të jeni të sigurt nëse mund të punoni nën një presion të tillë. Ndaloni së justifikuari dhe provojeni këtë pozicion, pasi do ta pëlqeni. Nëse nuk keni aftësitë e duhura merrni një kurs me një mësues të njohur, ata do ta pëlqejnë aftësinë tuaj për të marrë informacione. Do ta dini se keni fituar respektin e tyre kur ata të fillojnë të qeshin me shakatë e tua të parëndësishme.

Bricjapi

Një punë e rëndësishme po shkon drejt jush. Të paguheni për të ushtruar imagjinatën tuaj do të jetë shumë relaksuese. Paga nuk do të jetë e lartë, por kjo nuk do t'ju shqetësojë. Arritjet tuaja nga kjo detyrë do të rrisin vlerën tuaj në tregun e punës. Karizma juaj është edhe më e fuqishme se zakonisht, duke i hapur rrugën shumë mundësive. Në kohën e ardhshme, punëdhënësi juaj do të këmbëngulë t'ju dërgojë në një udhëtim biznesi. Shëtitja në këtë vend do të jetë shumë argëtuese.

Ujori

Nëse po kërkoni një sfidë të re, jini të gatshëm të pranoni një ofertë për të marrë drejtimin e një grupi të fashëm. Mbikëqyrja e njerëzve të talentuar do të jetë më e këndëshme sesa pritej. Përgatituni të mësoni shumë rreth natyrës njerëzore. Një çështje ligjore do të vendoset në favorin tuaj, duke ju lejuar të ecni përpara me një plan personal të bllokuar. Tani që gjërat janë në rrugën e duhur duhet që të zhvendoseni në një shtëpi të re, të filloni një romancë dhe të filloni një projekt krijues.

Peshqit

Një partneritet i qëndrueshëm thellon vlerësimin tuaj për jetën. Me mikun tuaj më të mirë ose partnerin që ju mbështet, bëhet më e lehtë të merrni rreziqe. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për të ndjekur një ëndërr që keni pasur që nga fëmijëria. Gjysma juaj tjetër do të jetë plotësisht pranë jush. Nëse keni nevojë për fonde për të filluar një biznes aplikoni për një kredi. Përgatituni të pësoni një transformim dramatik.