HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Dashi

Humori juaj i këndshëm e bën këtë kohë të shkëlqyer për shoqërimin virtual. Ky takim do të jetë shumë argëtues, ju do të kënaqeni me grupin shoqëror me histori qesharake. Nëse keni një partner, ata do të jenë shumë krenar që janë në shoqërinë tuaj. Ekzistojnë një varg vendimesh të papritura që duhen trajtuar dhe marrë gjatë javëve të ardhshme. Mundohuni të mendoni përpara dhe të planifikoni për të ardhmen. Një i afërm i moshuar ka disa këshilla për t’ju dhënë.

Demi

Koha e kaluar me familjen ju jep një ndjenjë sigurie dhe stabiliteti. Ndiheni shumë mirë kur jeni i rrethuar nga njerëz që ju kuptojnë. Edhe nëse jetoni vetëm, do të kënaqeni duke u përqendruar në punët e shtëpisë si gatimi, dekorimi dhe kopshtaria. Bëjeni shtëpinë tuaj më të rehatshme dhe tërheqëse. Nëse po mendoni të zhvendoseni ose të blini një shtëpi tjetër, kjo është koha e duhur për ta realizuar këtë ëndërr. Kur të vijë koha ju do të gjeni një vend shumë të bukur dhe do të bëni gjithçka për ta bërë këtë pronë tuajën.

Binjakët

Gjithmonë keni qenë një bisedues shumë i mirë dhe njerëzit duan të flasin me ju, sepse ju i bëni ata të qeshin. Nëse keni qenë në kërkim të dashurisë do të takoni dikë shumë special. Prezantohuni. Ndryshe nga partnerët e tjerë, ky admirues nuk do t'ju bëjë të ndjeheni më të lirshëm. Më në fund do të ndiheni shumë mirë me njëri-tjetrin dhe do të argëtoheni duke shijuar jetën së bashku. Nëse jeni në një lidhje ju mund të bashkëpunoni për të bërë një libër me partnerin tuaj.

Gaforrja

Të ardhurat tuaja po rriten çdo ditë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të blerë disa mallra luksoze që keni dashur me muaj të tërë. Shpesh, ju i shpenzoni të gjitha paratë tuaja për më të afërmit dhe të dashurit tuaj. Ka ardhur koha për të trajtuar edhe veten. Disa njerëz do ju akuzojnë se jeni egoist, por kjo sepse ata janë xhelozë. Nuk ka asgjë të keqe të shijoni frytin e punës suaj.  Nëse jeni i papunë do të gjeni një punë fitimprurëse në një biznes.

Luani

Ju po shkëlqeni më shumë se kurrë. Një nga arsyet që njerëzit duan të jenë në shoqërinë tuaj është se ju jeni shumë mirënjohës. Jeni gati për të komplimentuar të tjerët, duke theksuar pikat e tyre të forta dhe duke injoruar pikat e dobëta të tyre. Dikush që është mirënjohës për mbështetjen tuaj do ofrohet t'ju ndihmojë në një sërë mënyrash të pazakonta dhe të dobishme. Pranoje këtë mundësi të artë.

Virgjëresha

Ju keni qenë gjithmonë një person reflektues. Miqtë shpesh vijnë tek ju për këshilla, duke respektuar vendimet tuaja. Edhe pse është bukur të jesh popullor, kjo gjë mund të jetë edhe e lodhshme. Kohë pas kohe shkoni në shëtitje vetëm. Vizita e një peizazhi që ka një element magjepsës kënaq anën tuaj sensuale. Edhe pse keni një reputacion për të qenë shumë praktikë, gjithmonë keni qenë të kënaqur nga ngjyrat, sipërfaqet e ndritshme dhe tekstilet.

Peshorja

Nuk ka asgjë të keqe të duash të jesh i dashuruar dhe i admiruar. Dëshira juaj për të marrë atë që dëshironi është e shëndetshme. Mund të plotësoni nevojën tuaj për dashuri duke qenë shoku juaj më i mirë. Asnjëherë mos hezitoni t’i blini vetes dhurata dhe lule. Mendoni për kohën kur do të keni mundësi të dilni për një darkë ose për të vallëzuar.

Akrepi

Ju keni respektin kudo që shkoni. Kur përballeni me probleme, ju qëndroni të qetë dhe përqëndroheni në këtë çështje derisa të gjeni një zgjidhje. Kjo aftësi për të vënë rendin në kaos do të rezultojë një punë shumë të mirë. Të jesh kreu i një grupi krijues është mundësi e shkëlqyer për të vënë në punë aftësitë tuaja menaxheriale. Në vend që të përpiqeni t'i bëni të gjithë që të pajtohen me një mendim ju do të inkurajoni secilin anëtar të ekipit të zhvillojë aftësitë e tyre unike. Kjo është arsyeja që puna juaj do të jetë më produktive dhe më e dobishme.

Shigjetari

Planifikimi i një udhëtimi në distancë të gjatë ju mbush me entuziazëm. Jeni gjithmonë të frymëzuar për vizita në vendet e panjohura. Mos u habitni nëse kjo veprimtari ju frymëzon të shkruani një libër, të pikturoni, ose të krijoni një linjë veshjesh. Bindjuni këtij impulsi. Ju mund të bëheni aq produktivë sa mund të vendosni se kjo mund të jetë puna juaj. Imagjinata juaj do të rrjedhë si një lum i fuqishëm dhe do të ringrejë shpirtin tuaj. Fryma juaj aventuriere është e dashur dhe e mirëpritur.

Bricjapi

Ana juaj sensuale ka nevojë për pak vëmendje. Nëse jeni i dashuruar, pse të mos planifikoni të shkoni me partnerin tuaj diku ku mund të qëndroni vetëm ju të dy? Do të kaloni shumë mirë duke kënaqur dëshirat e njëri-tjetrit. Mos u habitni nëse partneri juaj merr një lajm të shkëlqyer për një çështje financiare. Kjo gjë do t'ju lejojë të vendosni një depozitë për të blerë një shtëpi ose të planifikoni një udhëtim nëpër botë.

Ujori

Qëndrimi juaj optimist është jashtëzakonisht tërheqës. Nëse jeni të dashuruar, partneri juaj do t'ju japë një shenjë të bukur të dashurisë së tij. Pranoni këtë dhuratë me një zemër mirënjohëse dhe të lumtur. Fejesa ose planifikimi i martesës është një mundësi e fortë. Nëse jeni beqare do të takoni dikë special në internet. Ata do të tërhiqen nga qëndrimi juaj rebel dhe kjo do t'ju bëjë të buzëqeshni.

Peshqit

Kur të interesoheni për diçka, do t’i shkoni deri në fund për të mësuar gjithçka në lidhje me të. Nisma juaj do të bëjë përshtypje tek ata me të cilët punoni. Pranoni një punë nga ky person që ju vëzhgon. Ju do të merrni lëvdata dhe inkurajim për zhvillimin e stilit tuaj të punës. Në vend që t'ju kërkohet të ndiqni një sërë rregullash, do t'ju kërkohet të krijoni produkte dhe shërbime për tregjet. Falë aftësive tuaja do të fitoni shumë para për punëdhënësin tuaj.