HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 mars nga Russell Grant

Dashi

Imagjinojeni veten si personi që dëshironi të jeni. Kjo do t'ju ndihmojë t'i qaseni një situate të vështirë në një mënyrë të qetë dhe më efektive. Një koleg i vjetër do të thotë kur ju lavdërojnë për aftësitë tuaja. Një vjehër do ta bëjë të ndihet prania e tyre duke u përpjekur të ndërhyjë në punët tuaja.

Demi

Diçka ka ndodhur në prapaskenë dhe megjithëse e keni ditur paksa këtë, nuk keni pasur shumë kohë për ta menduar. Një bisedë do t'ju tërheqë vëmendjen. Ti e kupton se nuk mund ta injorosh më këtë.

Binjakët

Një i afërm ose familjar po ju tregon mënyrën e mirësjelljes. Ju e dini që nuk e meritoni këtë lloj trajtimi, veçanërisht kur jeni në punë ose në situata sociale, njerëzit ju shikojnë me respekt dhe mbështeten në udhëzimet tuaja. Është koha për të bërë disa ndryshime në jetën tuaj personale.

Gaforrja

Dikush nuk po ju ofron informacionin që ju nevojitet dhe kjo po ju shkakton bezdi. Ju nuk ndiheni aq të përgatitur sa duhet të jeni për një ngjarje, takim ekipi ose seminar që po merrni pjesë. Një i afërm do të kërkojë të marrë hua disa para. A po e lejoni një manipulues të përfitojë nga ju?

Luani

Do të jetë më e lehtë të organizoni një pushim të ardhshëm, ose të bëni plane udhëtimi nëse keni mbështetjen e partnerit ose të një personi tjetër të dashur. Silleni këtë ide në biseda, por mos e shtyni një vendim.

Virgjëresha

Keni bërë shumë kohët e fundit. Duket se nuk mund të qetësoheni me ndonjë gjë ose të qëndroni të fokusuar në çështje të rëndësishme. Ju mund të vini re se jeni më llafazan dhe i shqetësuar se zakonisht. Jeni të lodhur dhe keni nevojë për një pushim për të rimbushur energjinë tuaj.

Peshorja

Dikush po ndërhyn në punët tuaja privat dhe kjo po ju nxjerr jashtë ekuilibrit. Një mik apo partner i ri është shumë kurioz dhe tepër shtytës. Ju po përpiqeni të jeni të durueshëm, por ata nuk do të ndryshojnë. Ata duhet të dinë që ju nuk mund dhe nuk do ta duroni më sjelljen e tyre egoiste.

Akrepi

Rezistojini dëshirës për t`u dorëzuar kur nuk po merrni asgjë në këmbim. Një mik do t'ju bëjë një nder nëse bëni diçka për të. Nëse je ti që paguan të gjitha faturat, bën të gjitha vaktet dhe përulet për të mbajtur të lumtur partnerin, po i jep shumë personit të gabuar.

Shigjetari

Nëse njerëzit nuk janë të vetëdijshëm për planet tuaja, ata nuk mund të pengojnë përparimin tuaj. Ju mendoni se dikush do të ketë kundërshtime ndaj ideve për të cilat jeni duke punuar aktualisht. Mendohu përpara se të flasësh. Një rival në biznes nuk mund të pengojë nëse i mbani të fshehta planet tuaja.

Bricjapi

Ju dëshironi t'i thoni dikujt që është i shqetësuar që të vazhdojë me të. Duhet durim për të duruar njerëzit që janë të paqartë për atë që duan dhe të ngadalshëm në marrjen e vendimeve. Edhe kur doni të kritikoni dhe protestoni, do të ishte më mirë, për hir të paqes, të vuani në heshtje.

Ujori

Kolegët varen nga njohuritë dhe ekspertiza juaj. Ndërveprimet familjare kërkojnë mirësi, kujdes dhe dhembshuri. Ndonjëherë duket sikur personaliteti juaj është i ndarë në dysh dhe megjithatë, alternimi midis këtyre roleve shumë të ndryshme nuk do të jetë problem.

Peshqit

Një mik apo i afërm do të thotë ose do të bëjë diçka që ju ka vënë në mëdyshje dhe kuriozitet. Rezistojini dëshirës për të bërë shumë pyetje. Njerëzit do të qëndrojnë në mbrojtje nëse hetoni shumë thellë. Për të mos mërzitur dikë, mbajini vëzhgimet tuaja për vete.