HOROSKOP

Horoskopi për datën 31 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 31 tetor nga Russell Grant

Dashi

Besojini instinkteve tuaja kur të keni një ndjesi se gjërat do të shkojnë mirë për ju, pavarësisht sa keq mund të duket në atë kohë. Ndihma dhe mbështetja e papritur, në një situatë të vështirë karriere do të konfirmojnë ndjenjat tuaja se gjithçka është në rregull në botën tuaj. Qëndroni pozitivë dhe shpresëdhënës. Inkurajoni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

Demi

Nëse hasni një pengesë në një punë që deri më tani ka ecur mirë, mos u dëshpëroni. Është koha që t'ju jepet një sfidë, kështu që thjesht kënaquni. Vëzhgoni me vëmendje një të afërm të moshuar që duket se po bën shumë. Sa më shpejt të veproni, aq më shpejt do të vini re një përmirësim në shëndetin dhe mirëqenien e tyre.

Binjakët

Nuk do t'ju vijë keq nëse nuk ju ftojnë diku. Bollëku juaj i energjisë do t'ju mundësojë të bëni përparim të rëndësishëm në qëllimet tuaja. Me kënaqësi do të ecni përpara drejt qëllimeve të rëndësishme dhe do të lini pas të tjerët.

Gaforrja

Lajmet që dëgjoni për dikë me të cilin keni punuar ose studiuar do t'ju motivojnë të rivendosni lidhjet e vjetra. Nëse dikush ka qenë në mendjen tuaj kohët e fundit, kontaktoni me të tani. Ata do të jenë të kënaqur të dëgjojnë nga ju. Jeni beqar dhe kërkoni dashurinë? Pavarësisht se sa kohë duhet, mos hiqni dorë kurrë nga kërkimi juaj.

Luani

Nuk do të keni aq kohë sa do të dëshironit për të diskutuar ndjenjat tuaja me dikë që ka rëndësi. Një marrëdhënie po kalon disa ndryshime dhe kjo mund t'ju bëjë disi të hutuar. Megjithatë, do të jetë një çështje ligjore, financiare ose pronësore që kërkon më shumë vëmendjen tuaj.

Virgjëresha

Çështjet e brendshme nuk po shkojnë ashtu siç e prisnit. Një pengesë e vogël do të kthehet në atë që rezulton të jetë një pengesë e madhe. Më në fund do ta kapërceni këtë, por jo pa shumë përpjekje të vazhdueshme. Të paktën një punë në të cilën po punoni, në aspektin profesional, do të ketë përparim të qëndrueshëm.

Peshorja

Një marrëveshje afatgjatë nuk mund dhe nuk duhet të merret lehtë. Mendoni pak. Nëse jeni akoma konfuz, konsultohuni me dikë që mund t'i besoni dhe kërkoni mendimin e tyre. Shikoni në të gjitha anët përpara se të vendosni. Dëgjoni intuitën tuaj në lidhje me një mik ose fqinj të ri që është tepër miqësor.

Akrepi

Një shef apo koleg është i ndjeshëm këtë periudhë dhe nuk do të duhet shumë për ta mërzitur. Nëse duhet të diskutoni diçka që nuk do t'ju pëlqejë, mos e sforconi fatin tuaj. Prisni derisa të jenë në një kornizë më të mirë mendore përpara se të flisni për tema të ndjeshme.

Shigjetari

Keni kontrata ose dokumente për të lexuar. Është e rëndësishme që të lexoni edhe shkronjat e vogla. Ekziston mundësia që gjërat për të cilat nuk jeni të lumtur të ndryshojnë, ndërkohë që është në fuqinë tuaj për ta bërë këtë. Pasi gjithçka të nënshkruhet, vuloset dhe dorëzohet, mund t'ju duhet të pranoni termat ose kushtet që nuk do t'ju pëlqejnë në të ardhmen.

Bricjapi

Mbajeni celularin tuaj të karikuar. Të gjithë duket se kanë nevojë për ju për diçka. Një jetë e ngarkuar shoqërore do t'ju mbajë në këmbë. Do të ndiheni sikur po vraponi në të gjithë vendin duke dërguar mesazhe dhe duke kryer detyra. Ju mund të pyesni veten nëse do të keni ndonjëherë kohë për t'u çlodhur dhe për të ëndërruar.

Ujori

Kjo mund të jetë një nga periudhat tuaja më të preferuara të vitit. Atmosfera ndonjëherë do të jetë pothuajse magjike dhe mund të prisni disa javë emocionuese në vijim. Fillimi i kësaj jave mund të mos jetë aq i mbushur me ngjarje sa do t'ju përfshijë një valë optimizmi.

Peshqit

Duke parë se sa i suksesshëm mund të jetë një mik me të njëjtin mendim, do t'ju frymëzojë të dëshironi të ecni përpara në botë. Përfshirja në një grup të ri njerëzish do të jetë e vështirë në fillim, por sapo t'i njihni, vetëbesimi juaj do të rritet. Ju do të jeni në gjendje të punoni së bashku me të tjerët në një ekip shumë më mirë se sa keni bërë në të kaluarën.