HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Nëse dikush me të cilin punoni është nervoz, jini të durueshëm. Mund të varet nga ju që të merrni përsipër një përpjekje të përbashkët kur një partner nuk duket se është në gjendje të përqendrohet në punë. Shtrëngoni dhëmbët dhe përpiquni të jeni sa më mirëkuptues, pasi ka mundësi që ata nuk ndihen mirë dhe nuk duan të përfshihen.

Demi

Një projekt i nisur mund të jetë më i vështirë nga sa e keni parashikuar. Ju madje mund të filloni të pyesni veten nëse ia vlen të shqetësoheni kaq shumë. Para se të dorëzoheni, merrni pak kohë për të menduar për disa mënyra të reja pasi kjo mund të jetë gjithçka që nevojitet për ta kthyer situatën në favorin tuaj.

Binjakët

Kontakti me dikë do të jetë problematik dhe ju mund të ndjeni se një mik apo i afërm po ju injoron qëllimisht. Një situatë e vështirë në shtëpi po ju lodh. Do të duhet shumë punë dhe durim për të zgjidhur këtë çështje, por këmbëngulni.

Gaforrja

Dikush po mbështetet në ndihmën tuaj dhe do të keni disa ide se si ata mund t`i zgjidhin problemet e tyre. Ju madje mund të ofroheni t'u bëni një favor. Përshtypja pozitive që krijoni do të fitojë respektin dhe besnikërinë e tyre të patundur. Do të thotë shumë për ju që ju mund të ndani ekspertizën tuaj me botën.

Luani

Dëshironi të përdorni energjinë tuaj në një mënyrë sa më pozitive. Nëse nuk keni qëllime afatshkurtra, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të pastruar tryezën tuaj nga dokumentet dhe llogaritë që janë lënë pas dore kohët e fundit. Në këtë drejtim është veçanërisht e rëndësishme të mbash kontakte me miqtë e vjetër. Është shumë e lehtë të humbasësh kontaktin.

Virgjëresha

Një pyetje në lidhje me financat e përbashkëta kërkon vëmendjen tuaj të menjëhershme. Hidhini një sy llogarive të kursimit dhe shpenzimeve. Kontrolloni edhe ato të përbashkëtat. Nëse zbuloni ndonjë gjë që ju shqetëson, bëni një bisedë të hapur. Mund të jetë e nevojshme të bisedoni me një palë të tretë që është objektive.

Peshorja

Keni qenë gjithmonë më produktiv kur fokusoheni tek puna. Gjeni pak kohën për të vlerësuar situatën dhe për të bërë gati disa qëllime specifike. Do të ndiheni mirë pasi të arrini synimet.

Akrepi

Jeni të ngazëllyer nga perspektiva për të bërë diçka të re dhe ndryshe. Përgjegjësitë e reja po sjellin sfida të reja. Do të merrni kënaqësi nga të qenit i detyruar për të mësuar disa aftësi ekstra.

Shigjetari

Përpjekjet tuaja të fundit prodhuese po tërheqin vëmendje të favorshme. Puna e kryer në prapaskenë po del në dritë dhe kjo do të jetë në të mirën tuaj. Përkushtimi juaj tek detyrat do të vlerësohet. Mos u habitni nëse ju ofrohet një promovim.

Bricjapi

Ka një mundësi të mirë të lini streset mënjanë dhe të kujdeseni për veten. Do jetë lehtësim të flasësh për frikërat dhe streset me dikë që di të dëgjojë. Nuk është e shëndetshme t`i mbani ndjenjat përbrenda, siç deri tani keni bërë.

Ujori

Në vend që të përpiqeni t`i trajtoni vetë vështirësitë, jini të gatshëm të paguani një profesionist për ekspertizën e tij. Problemet me të cilat përballeni nuk janë shumë të mëdha për t`u zgjidhur, por mund t'ju duhet të kërkoni ndihmë. Duke përfshirë njerëz të tjerë, do të jeni në gjendje ta hiqni qafe këtë pengesë. Plus, dikush do t'ju japë disa këshilla të dobishme.

Peshqit

Fundi i javës do sjellë disa ngjarje dhe situata. Një mundësi që keni pritur nuk mund të hidhet poshtë. Ju jeni të vendosur të keni sukses dhe do të gjeni mënyrën për ta bërë të mundur këtë.