HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Miqësitë shkëlqejnë, por edhe vetëbesimi juaj shkëlqen. Njerëz të rinj hyjnë në rrethin tuaj shoqëror. Pjesëmarrja në ngjarje festive dhe ndihma në organizimin e tubimeve shoqërore do të sjellë më të mirën tuaj. Thjesht mos u ndikoni nga paraqitja. Pavarësisht nëse ka të bëjë me njerëzit që takoni ose gjëra të reja që bëni, disa mund të mos jenë ashtu siç duken në fillim.

Demi

Të menduarit nuk është një mënyrë ideale për të përballuar një situatë që kërkon vendimmarrje praktike. Nuk është si ti të jesh kaq ëndërrimtar. Uluni me këmbë në tokë. Disa vizitorë mund të tërhiqen nga planet në momentin e fundit ose marrëveshjet sociale do të anulohen. Mendoni për avantazhet e reduktimit të shpenzimeve të kota.

Binjakët

Marrëveshjet për një takim surprizë do të duket se do të shkojnë keq. Ju mund të dëshironi t'i kishit dhënë dikujt një shans për t'u mësuar me idenë fillimisht. Tani e kuptoni se kur një mik thotë se nuk i pëlqejnë surprizat, ata e kuptojnë këtë. Pasi të sqarohet një keqkuptim, do të gjeni një mënyrë për të festuar që ju përshtatet të gjithëve.

Gaforrja

Gjithmonë keni pasur një imagjinatë të mirë dhe kjo siguron një arratisje nga situatat që ju shqetësojnë. Nëse ka tension në ajër, imagjinoni veten në një mjedis më paqësor. Leximi i një romani ose dëgjimi i muzikës relaksuese janë mënyra të tjera që ju ndihmojnë.

Luani

Jeta sociale do të jetë e zënë me ngjarjet festive dhe nuk keni ndërmend t`i humbisni. Edhe shëndeti do të përmirësohet nga kjo faze. Sa më shpejt të reagoni, aq më shumë do të fitoni nga një mundësi e papritur për të fituar para.

Virgjëresha

Disa organizime festive janë në mendjen tuaj. Mos i lini mënjanë këto për një ditë tjetër. Do të ndiheni më mirë pasi gjithçka të jetë rregulluar. Kaloni pak kohë duke menduar për atë që do të dëshironit më shumë të arrinit tashmë. Diskutoni këto ide me miqtë që mund të ofrojnë një këndvështrim objektiv.

Peshorja

Detyrimet sociale dhe ato të jashtme do ta drejtojnë energjinë tuaj larg fushave ku do të preferonit t`i kushtonit kohë. Kjo do të nxisë një mendim serioz për prioritetet tuaja. Çdo ndryshim i bërë në jetën tuaj familjare do të sjellë përfitime në të ardhmen. Ndarja e kohës me një mik të ngushtë do të çojë në një episod zbavitës.

Akrepi

Një mosmarrëveshje me një koleg do të jetë jetëshkurtër. Asnjëri prej jush nuk do të dojë të shpenzojë shumë kohë duke debatuar. Siç ndodh, një ndryshim i vogël mendimesh mund të ndihmojë në qetësimin e situatës. Një çështje familjare do të duket se do të dominojë jetën tuaj.

Shigjetari

Pavarësisht nga atmosfera gjithnjë e më festive rreth jush, do të jenë argëtimet e qeta ato që do t'ju tërheqin. Puna që po kryeni në prapaskenë do t'i lërë përshtypje të mirë një kolegu të vjetër dhe mund të përmirësojë perspektivat tuaja në të ardhmen.

Bricjapi

Do të ketë momente të herëpashershme argëtimi dhe relaksi dhe nuk do të jetë e gjitha e vështirë, por duhet ta pranoni se keni pasur ditë më të mira. Një marrëdhënie do të marrë një fund të papritur. Ju prisnit të ishit më të mërzitur nga kjo dhe do të jetë e papritur të kuptoni se sa të lehtësuar ndiheni.

Ujori

Marrëdhëniet brenda familjes dhe me të afërmit që jetojnë larg do të sjellin shumë bekime. Dikush do të ketë lajme që do t'ju kënaqin të gjithëve, por një ngatërresë në komunikim mund t'ju bëjë të pyesni veten nëse i keni zgjedhur saktë disa informacione. Do t'ju kërkohet të përdorni takt dhe diplomaci për t'i shpjeguar një situatë një të afërmi më të vjetër.

Peshqit

Dikush që ka pasur një natë të keqe do të ndihet keq. Do të nevojitet durim kur punoni me të tjerët që nuk janë aq energjikë sa ju. Një projekt festiv do t'ju mbajë të motivuar dhe të stimuluar. Një mik i vjetër me të cilin nuk jeni në kontakt prej disa kohësh do të ndryshojë sjellje.