HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 gusht nga Russell Grant

Dashi

Mund të duket sikur njerëzit në pushtet po tregohen të padrejtë dhe madje të njëanshëm në qëndrimin e tyre ndaj jush. Vini qëllimin tuaj dhe filloni nga puna. Nëse po i përmbushni premtimet dhe përgjegjësitë tuaja, kushdo që ankohet do të shihet nga të tjerët si diskriminues. Ju keni mbështetjen e njerëzve që kanë rëndësi.

Demi

Keni disa gjëra në mendjen tuaj që ju bëjnë të përqendroheni në punën ose studimet tuaja. Do të nevojitet një masë thelbësore vendosmërie për të hequr qafe disa shqetësime. Nëse njerëzit rreth jush duken të tensionuar, kjo ndodh sepse ata nuk janë të sigurt se çfarë të thonë.

Binjakët

Ka disa arsye pse nuk keni arritur aq sa kishit shpresuar. Jo të gjitha këto janë për fajin tuaj. Do t'ju duhet të merrni me vete disa punë në shtëpi për të përfunduar një projekt urgjent. Nëse punoni tashmë nga shtëpia, përgatituni të kaloni disa orë shtesë përpara kompjuterit.

Gaforrja

Besojini intuitës suaj dhe nëse ndjeni se dikush po përpiqet t'ju tregojë diçka, jepini pak kohë dhe inkurajim për të thënë atë që ka në mendje. Nëse një partner kërkon një përgjigje të sinqertë nga ju, mos u ndalni të zbuloni mendimet tuaja më të thella. Në një diskutim, do të jeni në gjendje të thoni gjënë e duhur në kohën e duhur.

Luani

Mos u habisni kur ta gjeni veten duke marrë një rol thelbësor në një grup. Mund të mos ketë qenë qëllimi juaj fillestar. Ajo që nuk e kishit pritur ishte që të gjithë të bënin një hap prapa, për të qenë ti lideri.

Virgjëresha

Po filloni të pranoni se nuk mund ta bëni gjithçka vetë. Nëse jeni në biznes vetëm, mund të mendoni të merrni një partner. Natyra juaj e kujdesshme nuk ka gjasa t'ju zhgënjejë kur bëhet fjalë për të bërë zgjedhje të tilla. Do t`ju bëjnë përshtypje aftësitë e dikujt me të cilin po diskutoni.

Peshorja

Një mik ka probleme romantike. Ofrimi i një veshi dashamirës do t'i ndihmojë ata të ndihen më mirë. Një gabim i fundit financiar kërkon vëmendjen tuaj. Do të gjeni në fund një zgjidhje.

Akrepi

Një konfuzion në lidhje me punën tuaj ose një marrëveshje financiare do t'ju bëjë të shtyni plane të tjera. Nuk do të jetë e lehtë t'i zgjidhësh gjërat kur dikush i ka keqkuptuar faktet ose zgjedh qëllimisht të injorojë të dukshmen.

Shigjetari

Pushoni përpara se t'i përgjigjeni një mesazhi ose telefonate që ju mërzit. Edhe më mirë do të ishte të prisni deri nesër para se të përgjigjeni. Një përgjigje gjaknxehtë mund të mos jetë vërtet e përshtatshme. Përveç kësaj, mund të ndodhë që ata të kenë keqkuptuar një situatë ose ju i keni lexuar gabim.

Bricjapi

Mund të duket sikur ju dhe partneri juaj nuk do të arrini kurrë një marrëveshje për disa çështje thelbësore. Zgjedhja juaj tani duket se është të pranoni se është koha për ta telefonuar atë një ditë ose për të marrë disa këshilla. Nëse nuk mund të zgjeroheni përtej këtij problemi, asnjërit prej jush nuk do t'i bëjë mirë të qëndroni në të njëjtin gropë.

Ujori

Kostoja e aktiviteteve që ju keni pëlqyer gjithmonë ka filluar të rritet. Kjo do t'ju shtyjë të ndryshoni prioritetet tuaja. Nëse rrethanat ju kanë detyruar të futeni në borxhe, bërja e një buxheti të arsyeshëm do t'ju ndihmojë të rikuperoni financat tuaja. Një i afërm praktik do të japë këshilla se ku dhe si mund të kursehet.

Peshqit

Po përpiqeni të injoroni tensionin e ndjerë në një grup. Nëse mund të punoni në heshtje në sfond, kjo është ajo që do të bëni. Përgjegjësitë e shtëpisë trajtohen shpejt, ndaj mos lejoni që vështirësitë e jashtme t'ju prishin humorin. Keni shumë gjëra për t'u marrë. Ka kohë për t`i përballuar të gjitha.