HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 janar nga Russell Grant

Dashi

Nëse keni para për të kursyer, mbajini në një llogari kursimi. Mendoni dy herë nëse tundoheni në diçka të vogël. Mos harroni gjithashtu se nuk është e mençur të luani kumar lotari me paratë që duhen lënë mënjanë për të paguar faturat e rëndësishme.

Demi

Konflikti midis dëshirave personale dhe asaj që presin të tjerët nga ju nuk po e bën jetën të lehtë. Disa diskutime serioze kohët e fundit do t'ju kenë lënë me një sërë opsionesh për t'u marrë në konsideratë dhe para se të shkoni më tej, do të dëshironi t'i zgjidhni të gjitha në mendjen tuaj.

Binjakët

Marrëveshjet e bëra brenda familjes do t'ju bëjnë të ndiheni të pasigurt. Ju nuk jeni të sigurt që keni bërë zgjedhjen e duhur për të gjithë të interesuarit dhe e dini se ky nuk do të jetë fundi i kësaj historie. Po përpiqeni të jeni të duruar, por sado të përpiqeni, nuk mund të arrini një marrëveshje për një çështje të rëndësishme me një partner.

Gaforrja

Edhe pse do të vazhdoni me çdo punë që ju kërkohet pa u ankuar, jeni të vetëdijshëm për një nevojë në rritje për pak privatësi. Gjetja e pak kohë për veten do të jetë e rëndësishme për shëndetin tuaj emocional dhe shpirtëror.

Luani

Pranoni ndihmë nga familja dhe miqtë tuaj për të nisur një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Nisja do të jetë pjesa më e vështirë. Pasi të filloni dhe gjithçka të jetë duke u zhvilluar, përparimi do të jetë më i shpejtë dhe më mbresëlënës nga sa e kishit imagjinuar.

Virgjëresha

Shpërthimet e aktivitetit të vrullshëm alternohen me momentet kur pak po ndodh ose gjithçka fillon të shkojë keq. Një mik apo koleg do të ketë nevojë për një mbështetje shtesë. Ju jeni duke luftuar për të hyrë në një rutinë të vendosur. Zgjidhini problemet kur dhe ku ato ndodhin.

Peshorja

Së shpejti do të merret një bonus, trashëgimi ose divident. Do të dëshironi të mendoni me kujdes në investimet që doni të bëni. Një partner ose i afërm do të përpiqet t'ju shtyjë në një blerje ekstravagante. Sado që do të dëshironit t'i kënaqni, është koha të filloni të kurseni ca para.

Akrepi

Kishit shpresuar ta filloni vitin me një plan të qartë. Kjo nuk ka qenë e mundur dhe në fakt punët e neglizhuara janë krijuar gjatë javëve të fundit apo më shumë, janë ndërtuar vazhdimisht. Synimi juaj tani është t'i largoni këto nga rruga. Keni shumë punë për të bërë.

Shigjetari

Ngjarjet e fundit kanë sjellë disa kujtime të lumtura me dikë që është larg. Përpjekjet tuaja për t'i kontaktuar ata gjatë Krishtlindjeve nuk kanë qenë të suksesshme. Nuk do të doni ta lini ditën të përfundojë pa u përpjekur sërish të lidheni me ta dhe këtë herë mund të merrni një përgjigje.

Bricjapi

Njerëzit do të shpërqendrohen nga ngjarjet e paparashikuara që ndodhin tani rreth jush. Kjo do t'ju rrëzojë paksa, gjë që është e bezdisshme pasi preferoni t'i përmbaheni planeve të bëra tashmë. Kjo është arsyeja pse ju nuk do të humbisni synimet tuaja fillestare dhe do t'u ktheheni atyre sa më shpejt të jetë e mundur.

Ujori

Një marrëdhënie do të marrë një kthesë për keq. Ju mund të habiteni nga fjalët dhe sjellja e një të dashuri dhe dëshironi të dini pse ato kanë ndryshuar. Përshtatuni me intuitën tuaj. Së shpejti do të kuptoni se çfarë është e gabuar dhe sapo ta bëni, do të jeni në gjendje të bëni përpjekje për t'i rregulluar gjërat.

Peshqit

Një projekt grupi, bamirësie apo komuniteti është pothuajse i përfunduar. Do të përfshiheni nga një valë entuziazmi ndërsa e përfundoni këtë. Një sukses i përbashkët do të festohet. Përdoreni këtë mundësi për të treguar mirënjohjen tuaj për të gjithë mbështetjen që i keni dhënë njëri-tjetrit.