HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 korrik nga Russell Grant

Dashi

Sjellja impulsive do t’ju futë në telashe. Kur filloni të zemëroheni, merrni frymë thellë. Shmangni personin ose situatën në fjalë. Pas disa çastesh qetësie, do të rimerrni kontrollin mbi emocionet tuaja. Nëse dikush nga familja juaj vazhdon t`ju ngacmojë, është koha për të ndërprerë marrëdhënien. Nuk ka asnjë arsye që t’i nënshtroheni një sjelljeje të tillë manipuluese. Vendosni kufij dhe mos lejoni që dikush t'ju bëjë të ndiheni fajtorë për këtë vendim.

Demi

Një armik i fshehtë po ju shkakton telashe. Një figurë autoriteti mund të vërë në dyshim motivet tuaja dhe të kontrollojë punën tuaj. Qëndroni të qetë kur i nënshtroheni këtij kontrolli. Shumë shpejt do të bëhet e qartë që nuk keni asgjë për të fshehur. Një fqinj ose i afërm po ju jep sinjale të ngatërruara. Mos qendroni pranë tij.

Binjakët

Jeni gati të sfidoni një rregull të padrejtë ose një organizatë që ju është bërë pengesë. Miqtë dhe të afërmit pa qëllim të keq do t'ju nxisin ta mbani kokën ulur. Të heshtësh nuk është gjëja e duhur për ju. Njerëzit që admirojnë trimërinë tuaj do të kërkojnë miqësinë tuaj.

Gaforrja

Përdorimi i metodave të padrejta për të përparuar do të kthehet kundër për t'ju përndjekur. Nëse doni respekt, duhet të punoni shumë për ta fituar atë. Përvetësoni sa më shumë përvojë dhe njohuri. Ndiqni një gradë të përparuar duke bërë kurse online. Përfshirja e ideve tuaja në një organizatë të komunitetit do të jetë sfiduese. Ju flisni gjithmonë me zemër të hapur, gjë që mund t’i bëjë disa njerëz të ndihen të pakëndshëm. Nëse mendoni se audienca juaj nuk po reagon mirë ndaj qasjes tuaj, adoptoni një më të mirë.

Luani

Intoleranca po ju bën të mjerueshëm. Pavarësisht nëse i shihni bindjet e dikujt si fyese ose një person tjetër po vë në dyshim vlerat tuaja, është koha për të bërë një pushim. Pas një relaksi, do të rizbuloni ekuilibrin tuaj. Dokumentet zyrtare do të vonohen. Mund të duhet të kontaktoni një agjenci disa herë para se të zgjidhet kjo çështje. Merrni frymë thellë dhe mbajeni gjallë mend sensin e humorit.

Virgjëresha

Negativiteti i një miku po ju bën keq. Pavarësisht se sa e inkurajoni t`i gëzohet të mirave të jetës, ai nuk dëshiron. Largohuni. Nuk është detyra juaj të shpëtoni këtë njeri. Kur je i mërzitur, dëgjo muzikën që të bën mirë. Këndo dhe kërce. Edhe fakti që je në jetë është një vlerë dhe mundësi e paçmuar.

Peshorja

Mosmarrëveshjet me mikun tuaj më të mirë ose partnerin romantik po ju shkaktojnë stres. Ju gjithmonë keni qenë të apasionuar pas promovimit të drejtësisë. Mundohuni të mos jeni shumë gjykues. Shumëllojshmëria është erëza e jetës. Ju jeni gjithnjë e më shumë të zhgënjyer me mënyrën se si po i fitoni paratë. Jepini vetes lejen të provoni një lloj pune të re. Dikush me inteligjencën tuaj mund të gjejë një mënyrë për t`u pasuruar pa e vrarë ndërgjegjia.

Akrepi

Një sëmundje ose dëmtim duhet të merret seriozisht. Edhe pse ju pëlqen të bëni një punë të mirë, nuk duhet të lejoni që puna t'ju vërë përpara. Ka gjëra më të rëndësishme se puna. Një çështje ligjore mund të vendoset kundër jush. Pranoni humbjen me mirësjellje dhe shikoni për diçka tjetër. Ndjekja e një kursi të përparuar mund të jetë një devijim i mirëpritur.

Shigjetari

Një shqetësim i fëmijëve do të ndikojë keq tek ju. Kur përjetoni një pengesë, qëndroni të qetë. Trajtojeni situatën më shumë si një mundësi për të korrigjuar drejtimin tuaj, sesa si një dështim personal. Qëndrimi juaj i pjekur do të bëjë një përshtypje të madhe tek një figurë autoriteti. Është e rëndësishme të rishikoni pasqyrat tuaja financiare me kujdes. Nëse zbuloni ndonjë tarifë misterioze apo veprim të çuditshëm, njoftoni menjëherë bankën. Kapja e këtij problemi në kohë do t'ju kursejë shumë kohë, para dhe dëm.

Bricjapi

Një mosmarrëveshje me dikë që ju kritikon gjithmonë do të pastrojë në të vërtetë ajrin. Jeni lodhur me  grindje dhe zhurma. Ngrihuni për veten tuaj dhe sqaroni se nuk do ta duroni më këtë. Kërkoni respektin që meritoni. Nëse keni menduar të bëni një regjim shëndetësor, tani është momenti i duhur për të nisur. Përmirësimi i dietës do të bëjë që energjia juaj të rritet. Imagjinoni sa mirë do të ndjeheni kur të dilni nga shtrati me energji.

Ujori

Dhënia e një përgjigje sarkastike për një pyetje të pafajshme do t'ju bëjë të dukeni të marrë. Trajtojeni një të porsaardhur me mirësi dhe dhembshuri. Duke marrë kohë nga orari juaj i ngarkuar për t'iu përgjigjur pyetjeve të dikujt në një chat online, do të bëni një mik të mirë. Një problem shëndetësor i ka rrënjët tek stresi. Një teknikë relaksimi këshillohet shumë.

Peshqit

Paratë nuk mund ta blejnë lumturinë. Shpenzojeni energjinë tuaj në një aktivitet që ju sjell gëzim. Piktura, luajtja e muzikës ose aktrimi do t'ju bëjë të harroni problemet tuaja financiare dhe t'ju kujtojë se çfarë është me të vërtetë e rëndësishme. Mos u përfshini në lojërat e fatit. Mos i humbni paratë tuaja të fituara me vështirësi në bileta lotarie ose lojëra fati. Nëse jeni dashuruar me një mik, mos i rrëfeni ndjenjat tuaja. Është më mirë t’i mbani gjërat platonike.