HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 korrik nga Russell Grant

Dashi

Nuk do të ndikoheni nga hiret e dikujt. Përpjekjet e tyre për t'i bërë përshtypje të gjithëve nuk po funksionojnë tek ju, siç mund ta shihni. Ata mund të bëjnë një performancë të mirë, por ju e keni parë mënyrën se si funksionojnë më parë dhe këtë herë nuk do të mashtroheni.

Demi

Një ofertë apo mundësi, ose do t'ju bëjë më shumë presion, ose do t'ju japë liri të plotë për të përdorur krijimtarinë tuaj pa kufi. Mund të thuash po ose jo, ose të mos reagosh fare. Koha po humbet për shkak të një shërbimi joefikas kur një i ashtuquajtur profesionist po dështon në përgjegjësitë e tij ndaj të tjerëve.

Binjakët

Masat e reja po rivendosen. Ata që janë përgjegjës po pilotojnë një mënyrë të re pune dhe këto procedura do të marrin mbështetjen e shumicës së njerëzve që janë të përfshirë. Ka ende shumë për të punuar dhe një përpjekje e përbashkët do të ketë nevojë për mbikëqyrje të rregullt për t'u siguruar që ajo përmbush pritshmëritë specifike.

Gaforrja

Bisedat po hapen dhe po diskutohen tema që kanë qenë tabu në të kaluarën. Më në fund ndjeni se pikëpamjet dhe ndjenjat tuaja po dëgjohen dhe merren parasysh. Ju mund të ndiheni të habitur nga ajo që një i afërm zbulon për veten. Për çështjet personale po flitet më hapur.

Luani

Dikush duket se ka harruar vlerën e miqësisë. Ata nuk duket se duan të kuptojnë se njerëzit dhe ndjenjat janë më të rëndësishme se pasuritë materiale. Ju nuk mund të vazhdoni të blini dhurata të shtrenjta vetëm që ata të ndihen të dashuruar. Ata nuk mund të presin të harxhojnë për luksin në kurriz të njerëzve të tjerë.

Virgjëresha

Asgjë nuk duket se po shkon siç duhet herën e parë, por këmbëngulni. Do të ndiheni sikur për çdo hap që hidhni përpara, bëni dy hapa prapa. Fërkimi në një marrëdhënie pune do t'ju pengojë të përparoni nëse nuk pranoni që ju dhe një koleg i caktuar nuk do të punoni mirë së bashku.

Peshorja

Ka ndryshime në fusha që ju kanë shkaktuar shumë mërzitje. Po bëhet më mirë edhe pse do të duhet kohë përpara se të jeni plotësisht të kënaqur me të gjitha. Do të ndërmerren veprime dhe do të ketë një shkallë të përshtatshme ndëshkimi për dikë që ka shkaktuar probleme të mëdha.

Akrepi

Dikush do t'ju kujtojë diçka që keni arritur ose keni kaluar shumë kohë më parë. Duke parë prapa pyesni veten se si e keni arritur atë. Kjo është një kujtesë e forcës suaj të brendshme dhe se si kur është e nevojshme mund të gjeni vendosmërinë dhe këmbënguljen për të kaluar pengesat.

Shigjetari

Ju kënaqeni kur kaloni mirë me njerëzit me të cilët jetoni dhe punoni. Dikush që nuk ka qenë aspak i interesuar për planet dhe idetë tuaja kohët e fundit, tani do të ketë më shumë kohë për të dëgjuar. Ata nuk kishin për qëllim t'ju bëjnë të ndiheni të injoruar dhe tani po bëjnë gjithçka që munden për ta kompensuar këtë.

Bricjapi

Refuzoni të lejoni që dikush në familje t'ju shtyjë të bëni diçka që nuk dëshironi të bëni. Ata do të përpiqen të gjejnë mënyra për t'ju orientuar nëse ju e lejoni. Në vend të kësaj, refuzoni ta diskutoni më tej këtë çështje. Mund t'ju ndihmojë të keni pak hapësirë ??larg dikujt që po jua bën jetën të mjerueshme.

Ujori

Ndërprerjet që ju vijnë nëpërmjet telefonatave, emaileve dhe mesazheve urgjente do të vënë në rrezik planet e afërta të udhëtimit. Dikujt në familje duhet t'i jepet trajtimi i duhur për të shmangur ndonjë problem më vonë.

Peshqit

Keni vështirësi ta shihni në sy dikë. Normalisht ju shkoni mirë së bashku, por nuk mund të arrini një marrëveshje për një çështje të rëndësishme sot. Ajo që duhet shmangur është lëshimi i ultimatumeve.