HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 maj nga Russell Grant

Dashi

Nëse dikush kërkon mendimin tuaj, jini të sinqertë. Ju nuk keni pse të jepni përgjigje negative. Është më mirë të jesh i sjellshëm. Kritikat konstruktive janë më të mira sesa fjalët e ashpra dhe negativiteti. Reputacioni juaj është në rrezik. Nëse njerëzit mendojnë se po përpiqeni të godisni egon e një zyrtari, ata do të ndalojnë së marri ju seriozisht. Do të ketë pasoja për vërejtjet tuaja. Nëse dikush mund të flasë të vërtetën në pushtet, jeni ju.

Demi

Ju jeni tunduar të fikni alarmim dhe ta kaloni një ditë të tërë në shtrat, por nuk keni mundësi që ta bëni. Njerëzit kërkojnë kontributin tuaj, në lidhje me shtëpinë dhe punën. Mosprania juaj kur të gjithë kanë nevojë për ju do të krijonte pakënaqësi të madhe. Programoni një ditë pushim më vonë. Mos u mashtroni nga një mik. Edhe pse duken të apasionuar pas një çështjeje, ata në të vërtetë nuk janë. Kur doni të keni opinion për diçka bëni studimin tuaj. Do të jeni të kënaqur nga ajo që do zbuloni.

Binjakët

Sjellja juaj po shkakton probleme në punën tuaj. Kjo nuk është koha për të pasur kërkesa të mëdha. Duke qenë i ndërgjegjshëm do t'ju lejohet të përfundoni një projekt të rëndësishëm. Pranoni punën e palodhur të të gjithëve në ekip. Kushtojini vëmendje më të madhe përgjegjësive tuaja profesionale. Sa më i vëmendshëm të jesh ndaj kërkesave të klientit, aq më e lehtë do të jetë të korrigjoni problemet dhe të shmangni problemet me publikun.

Gaforrja

Mbajtja e një sekreti po peshon në zemrën tuaj. Edhe pse nuk jeni tipi që i ndani sekretet, ju dëshironi të jeni të sinqertë me familjen tuaj. Kohët e fundit, ju ndiheni nën presion. Herën tjetër kur të ndesheni me një vendim, dëgjoni intuitën tuaj. Është udhëzuesi më i mirë që keni.

Luani

Ju jeni në tundim nëse duhet të bëheni miq me një person me ndikim që mund t'ju ndihmojë. Është mirë të krijoni miqësi me dikë që ju pëlqen vërtet. Ndjekja e dikujt për përfitime personale është një histori ndryshe. Kontrolloni llogaritë financiare me shumë kujdes, pasi do të vini re pagesa dhe tarifa të gabuara. Sa më shpejt ta sjellësh këtë problem në vëmendjen e një institucioni financiar, aq më mirë. Askush nuk mund të mbrojë interesat tuaja më mirë se ju.

Virgjëresha

Përdorimi i pozicionit tuaj publik për të marrë favorizime është një ide e keqe. Mendoni për të gjithë ato zyrtarë dhe personalitetet që keni parë duke u tallur për përdorimin e ndikimit të tyre për pasurim. Ju nuk dëshironi të përfshiheni në këtë grup. Ju jeni zhgënjyer nga dikush që dikur e admironit. Ndaloni së menduari se një individ gjykues do të jetë i dashur kur të diskutoni për dhimbjet e zemrës.

Peshorja

Është e vështirë për ju të akomodoni dikë nga një kulturë ose prejardhje tjetër. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni formulimin tuaj për ta bërë dikë tjetër të ndihet rehat. Mendoni për një kohë kur keni marrë ndihmë nga një mik, i afërm ose fqinj. Nëse ndjeheni jo mirë me veten, kujdesuni më shumë për pamjen tuaj. Zgjidhni rrobat që janë të përshtatshme dhe tërheqëse. Aplikoni një krem ??hidratues dhe lyhuni me parfum. Edhe nëse jeni duke punuar nga shtëpia, kur dukeni mirë, ndiheni mirë.

Akrepi

Ju mund ta shihni një marrëdhënie si një burim argëtimi, por partneri juaj e merr këtë marrëdhënie më seriozisht. Mundohuni të mos i copëtoni zemrën. Nëse mendoni se ata po dëshirojnë diçka që nuk mund të jepni, thuajani butësisht. Nëse ndiheni të vetmuar, mënyra më e mirë për të tërhequr dashurinë është të jesh i mirë me veten. Edhe pse nuk mund të dilni për një darkë, ju mund të gatuani vetë një të tillë.

Shigjetari

Kohët e fundit, ju jeni mbështetur shumë në mikun tuaj më të mirë ose partnerin tuaj romantik për ndihmë. Tregoni vlerësimin që keni për gjysmën tuaj. Inkurajoni ata të kalojnë ca kohë në meditim. Përballuni me të vërtetën e një situate të dhimbshme familjare. Një i afërm mund të ketë nevojë për ndihmë mjekësore ose psikologjike. Mund të drejtoheni për shërbime në një agjenci që do t'ju sjellë lehtësim si juve ashtu edhe të dashurit tuaj.

Bricjapi

Gjëja e fundit që dëshironi të bëni është jeni në pozicion drejtues në punë. Kur ju mungon frymëzimi, edhe detyrat më të thjeshta bëhen të vështira. Bëni një pushim dhe plotësoni nevojat tuaja. Bota nuk do të ndahet ndërsa ju pushoni. Dikush do t'ju bëjë një pyetje të keqe. Mos u detyroni të jepni përgjigje të ndershme. Nëse ky person vazhdon t'ju bëjë presion për informacion, thuaju atyre që të merren me problemet e tyre. Jini të sjellshëm por të vendosur kur përgjigjeni.

Ujori

Është bukur të vraposh dhe ti takosh të dashurit e tu, por tani nuk është koha e duhur që kjo të ndodhë. Shtyjeni veten për të përmbushur premtimet që ju keni dhënë të tjerëve. Ju duhet mbështetja e më të afërtve dhe të dashurve tuaj. Jini realistë në lidhje me situatën tuaj financiare. Nëse doni më shumë para, mos u përqendroni në mungesën e fondeve. Kaloni disa minuta çdo ditë duke imagjinuar se si është të kesh bollëk. Kjo do të tërheqë pasurinë që dëshironi.

Peshqit

Mbingarkesa në ushqime do të shkaktojë shumë shqetësime. Mbani një dietë me produkte të freskëta dhe proteina. Ju do të dëshironi të ndjeni sa më mirë, ndërsa qëndroni në shtëpi. Rrezatimi i shëndetit do të tërheqë një mundësi krijuese emocionuese. Ndaloni së mashtruari veten për potencialin tuaj. Ju ende mund të arrini qëllimet tuaja, edhe nëse dikush ju tradhton. Në vend që ta përdorni këtë goditje si një justifikim për të qëndruar vetëm, përdoreni zhgënjimit tuaj për të punuar edhe më fort.