HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 mars nga Russell Grant

Dashi

Vendosni kufij. Refuzoni të lejoni dikë të përfitojë nga natyra juaj bujare. Ju jeni të vendosur të ecni përpara me projekte sipas afateve. Kur të tjerët shohin sa me energji po i afroheni punës suaj, ata mund ta shohin këtë si një mundësi për t'ju bindur të kryeni disa nga detyrimet e tyre. Kujtojuni se edhe ata kanë një rol për të luajtur.

Demi

Pas një vendimi impulsiv, nuk duhet ta kaloni pjesën tjetër të ditës duke u penduar ose duke u shqetësuar se keni bërë gjënë e gabuar. Në përgjithësi ju jeni të kujdesshëm dhe preferoni të mos nxitoni për asgjë. Nëse diçka ju ka frymëzuar të ndërmerrni një rrezik, ka shumë mundësi që të keni bërë një lëvizje të duhur.

Binjakët

Një mik i kujdesshëm do të jetë i shpejtë për t'ju kujtuar qasjen tuaj impulsive. Edhe pse në fakt ka një ajër vendosmërie rreth jush tani dhe kjo shoqërohet me masa të arsyes së shëndoshë. Ndoshta të tjerëve nuk u duket kështu, por ju po mendoni para se të veproni dhe kjo duhet të çojë në një ditë produktive dhe të kënaqshme.

Gaforrja

Një marrëdhënie do të bëhet intime shumë shpejt. Para se të shkoni më tej, ka një nevojë të ngutshme që ju të eksploroni ndjenjat tuaja. Ju nuk doni të merrni një vendim të gabuar, por intuitivisht mendoni se ky partneritet është i duhuri për ju. Ndoshta duhet t’i besoni intuitës tuaj dhe t’i jepni gjithçka keni.

Luani

Jeni më të relaksuar nga sa keni qenë. Jeni të lumtur t`i lini mënjanë disa çështje që më parë i ndoqët me këmbëngulje. Do të ndiheni mirë kur t`i dorëzoheni spontanitetit dhe ata përreth jush do ta vlerësojnë gjithashtu këtë.

Virgjëresha

Nuk ka asnjë mënyrë që të besoni disa thashetheme që dëgjoni. Nëse vërtet dëshironi ta dini, disa telefonata do ta zbulojnë fajtorin. Ju mund të përdorni mençurinë dhe praktikën tuaj të lindur për t'u marrë me situatën.

Peshorja

Bëni një pikë frenimi ndaj kënaqësisë. Vëzhgoni nga afër shpenzimet tuaja. Disa gjëra po shtrenjtohen. Në qoftë se nuk jeni të arsyeshëm që nga fillimi, nuk do mund të vini re se sa keni shpenzuar derisa të jetë tepër vonë dhe s`do mund të bëni dot asgjë.

Akrepi

Përgjegjësitë po rriten me shpejtësi. Nëse nuk ndiheni mirë duhet të filloni të mendoni për mirëqenien tuaj. Nuk ka asgjë të keqe të thuash jo nëse tashmë ke mjaft punë në dorë. Mos merrni përsipër më shumë sesa duhet. Kujdes shëndetin tuaj.

Shigjetari

Udhëtimi do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të takuar njerëz interesantë dhe për të parë vende interesante edhe nëse duhet të prisni pak para se të niseni për një udhëtim. Marrëveshjet e reja e bëjnë të ardhmen tuaj të duket interesante. Nëse je beqare, një marrëdhënie e dashur do të fillojë të lulëzojë. Planet e përbashkëta që do diskutohen mund të çojnë në disa përvoja të reja dhe interesante.

Bricjapi

Nëse nuk e keni të qartë trajtimin e një problemi të vogël shëndetësor, këshillohuni me një profesionist përpara se të merrni ndonjë ilaç. Shikoni faktet pro dhe kundër për një politikë të re sigurimi ose pensioni. Nëse vononi të merreni me riparimet e nevojshme për shtëpinë, problemet tuaja do të zmadhohen.

Ujori

Mund t`ju duket sikur jeni ju ai që po bëni të gjitha përpjekjet për t'i mbajtur gjërat paqësore. Dikush që ka një mendje të çuditshme do të shkaktojë tension dhe konflikt nëse nuk mund të përdorni sharmin tuaj për t'i folur. Ju duhet të jeni krenar për veten tuaj që i keni mbajtur disa mendime vetëm për veten.

Peshqit

Nëse e kaloni stuhinë që aktualisht po përfshin jetën tuaj, marrëdhëniet familjare dhe të punës do të forcohen. Ndonjëherë mund të jeni tepër të ndjeshëm dhe të mërziteni lehtësisht. Do keni një shpërthim emocional për të cilin do duhet të kërkoni falje. Për sa më vonë ta lini, aq më vështirë do të jetë ta pranoni një gabim.