HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 nëntor nga Russell Grant

Dashi

E urreni të ndiheni të kufizuar. Jeni gati të bëni një kërkesë për të pasur më shumë liri. Një udhëtim që do të bëni së shpejti do t'ju çojë më larg sesa keni qenë më parë. Ju jeni shumë fleksibël dhe si masë shtesë ndaj kujdesit, kontrolloni shëndetin tuaj para se të niseni për në destinacion.

Demi

Një partner ose një i afërm i ngushtë do të bëjë një njoftim që do të sjellë ndryshime të mëdha. Ju do të dëshironi që ata t'ju kishin përgatitur për këtë. Do ta kuptoni se kjo shpjegon atë që keni qenë duke ndjerë me intuitën tuaj. Dëshironi të kënaqni të tjerët dhe të mbështesni idetë e tyre, por edhe lumturia juaj vlen shumë.

Binjakët

Ndonjëherë jeni të prirur të merrni vendime të nxituara vetëm për hir të ndryshimit. Bëni atë që duhet për një të ashtuquajtur mik, i cili, po t’i jepej mundësia do t'ju hidhte poshtë. Një koleg i cili gjithmonë është në telashe jo vetëm që do të dëmtojë produktivitetin tuaj, por edhe të dëmtojë reputacionin tuaj profesional.

Gaforrja

Tentimi për të bërë shumë gjëra në të njëjtën kohë mund të ketë pasoja shqetësuese. Jini realist në lidhje me orarin tuaj. Mos merrni përsipër më shumë përgjegjësi nëse tashmë keni mjaftueshëm. Ju nuk mund të punoni siç duhet kur ndiheni të mbingarkuar. Planet e udhëtimit dhe ato shoqërore duhet të rimendohen.

Luani

Njerëzit e admirojnë aftësinë tuaj udhëheqëse. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni drejtimin e një projekti në grup. Duke përdorur një përzierje të humorit dhe këshillave praktike, ju do të ndihmoni të tjerët të marrin vendime të mira. Është një kohë e shkëlqyer për të organizuar një takim të vogël, duke pasur parasysh të gjitha masat dhe udhëzimet e sigurisë.

Virgjëresha

Këshillohet t'i kushtoni më shumë kohë nevojave tuaja personale dhe të kujdeseni më mirë për shëndetin tuaj. Ju mund të vuani nga lodhja periodike. Përveçse po e lodhni veten shumë fort, një faktor tjetër kontribues është dieta juaj. Ngrënia e ushqimit të shëndetshëm dhe ushtrimet e rregullta do të përmirësojnë shëndetin tuaj.

Peshorja

Një marrëdhënie që nuk po funksionon do të ketë ende përfitimet e saj dhe për këtë arsye, nuk do të pendoheni. Ish-i juaj ka kontakt me disa njerëz interesantë, shumë prej të cilëve tani janë miq të mirë për ju. Ju gjithashtu keni ndarë së bashku disa përvoja të shkëlqyera. Marrëdhënia mund të ketë mbaruar, por, në shumë mënyra, ajo ka ndryshuar jetën tuaj.

Akrepi

Jeta juaj po merr një drejtim të ri. Një kthesë e çuditshme e ngjarjeve do t'ju lidhë me dikë që rezulton të jetë i pajtueshëm me ju në shumë fusha. Do të ndani besime dhe vlera të ngjashme. Ofrimi për t’i bërë një nder dikujt mund të shënojë fillimin e një marrëdhënieje apo miqësie të re.

Shigjetari

Pavarësisht nga një fillim i dobët, një projekt i ri do të marrë vrull. Një plan realist është çelësi për të bërë një përparim të mirë. Nuk ka nevojë të sforcoheni shumë për t'i bërë të gjithë të lëvizin. Të tjerët mund ta shohin përfitimin e kësaj pune dhe entuziazmi juaj do të ndihmojë në mbajtjen e ekipit gjallë kur nivelet e motivimit bien.

Bricjapi

Një mik apo partner i ngushtë po mendon të bëjë disa ndryshime. E kanë lënë të kuptohet këtë gjë, por ende nuk ju kanë treguar saktësisht se çfarë po planifikoni. Kjo mund të ndodhë sepse ata duhet të përpunojnë detajet dhe nëse idetë e tyre. Do të dëshironit të kishit një ide se çfarë po bëjnë në mënyrë që të mund të përgatisni veten për atë që ju pret.

Ujori

Mënyra se si një i huaj merr përgjegjësinë për një situatë të çuditshme dhe të papritur do të fitojë respektin dhe admirimin tuaj. Ju do të impresionoheni me reagimin e tyre intuitiv ndaj një emergjence. Bëni një përpjekje për të njohur njerëzit e rinj që po vijnë në jetën tuaj dhe kjo do të sjellë kënaqësi dhe ngazëllim në marrëdhëniet tuaja.

Peshqit

Shqetësimet për para mund t'ju kenë detyruar të futeni në një situatë ku jeni duke u përpjekur të llogarisni çdo qindarkë. Përvojat e vështira financiare të kohëve të fundit po ju ndalojnë të merrni vendime të guximshme për të ardhmen tuaj. Ju mund të mos jeni i pasur, por mund të ndodhë që një shpenzim i  vogël nuk do të dëmtojë shumë, financiarisht. Të gjithë meritojnë një trajtim të mirë.