HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Janë bërë shumë kërkesa ndaj jush, nga njerëz që tani e marrin si të mirëqenë se do të jeni gjithmonë pranë tyre kur ata kanë nevojë për ju. Jeni lodhur duke ndihmuar dikë që duket se nuk mund të mendojë vetë. Bëjini të ditur se presin shumë nga ju.

Demi

Ruhuni nga gabimet e pakujdesshme. Jeni duke luftuar për të mbajtur mendjen në punë, por i rezistoni dëshirës për të shkurtuar rrugët. Prisni që të përqendroheni fort në çështje praktike, kur në fakt gjithçka që do të doni të bëni, është të ktheheni në shtrat.

Binjakët

Jeni lodhur nga një partner që refuzon të merret me një çështje të përbashkët financiare. Meqenëse ata nuk do të bëjnë asgjë, ju mund të vendosni të merrni një vendim në emër të të dyve. Paralajmërojini ata që më parë se keni ndërmend ta bëni këtë. Në fund do t`ju besojnë për t'u marrë me çështje praktike dhe nuk do t'i zhgënjeheni.

Gaforrja

Një parandjenjë ju thonë se duhet të shkoni në një vend që është i rëndësishëm për ju. Po a janë instinktet tuaja aq të besueshme sa zakonisht? Normalisht mund t'i besoni intuitës suaj, por nëse nuk vazhdoni të lëvizni dhe shikoni për mundësi më të mira, mund të humbisni diçka emocionuese.

Luani

Mendja juaj është plot me mendime dhe ide për zgjidhjen e një çështjeje të brendshme. Ju duhet të peshoni të mirat dhe të këqijat e secilit përpara se të vendosni se çfarë veprimi të ndërmerrni. Një partner ose pronar do t'ju sulmojë për diçka dhe ju po shpresoni të gjeni një mënyrë për t'i larguar si barrë mbi vete.

Virgjëresha

Të ecësh me atë që të tjerët kërkojnë dhe presin nga ju mund të nënkuptojë se do të shmangen debatet. Megjithatë, mund të ndiheni të indinjuar që duhet të kërceni me melodinë e një shoku ose kolegu. Ose do të gjeni një mënyrë për të transformuar me sukses një marrëdhënie të tensionuar ose mund të bini dakord se është koha të shkoni në rrugë të ndara.

Peshorja

Dikush i afërt mund të duhet të qajë nga marrëveshjet e përbashkëta të marra në minutën e fundit. Kjo do t'ju shkaktojë bezdi, por gjithashtu do të kuptoni se ky nuk është faji i tyre. Në një marrëdhënie dashurie do të përshtateni me situata dhe rrethana të reja, nëse kjo është ajo që është e rëndësishme për partnerin tuaj.

Akrepi

Pavarësisht nëse jeni duke filluar një punë të re, duke ndërruar shtëpinë apo duke u angazhuar për një transaksion financiar afatgjatë, duhet të ndiheni të kënaqur me suksesin tuaj aktual. Një ndjenjë e re përgjegjësie do të jetë rezultat i ngjarjeve të fundit dhe ndërmarrjeve aktuale.

Shigjetari

Jeni gati të bëni një pushim përpara se të keni nevojë të ktheheni sërish në valën e punës. Nuk jeni ndalur kurrë. Jeta ka qenë rraskapitëse dhe mund të shihni ndjenjën e adoptimit të një ritmi më të ngadaltë. Ndonëse ka qenë kënaqësi të keni mundësinë të kontribuoni në një përpjekje grupi, ka qenë gjithashtu e lodhshme mendërisht dhe fizikisht.

Bricjapi

Një problem brenda familjes ju acaron prej disa kohësh. Dita e sotme do të shënojë fundin e kësaj çështjeje dhe do të jetë lehtësim i madh që mund t'i lini të gjitha pas vetes dhe të prisni një harmoni dhe marrëveshje më të madhe brenda shtëpisë.

Ujori

Ndryshime po ndodhin në karrierën dhe në marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht çdo dyshimi për disa gjëra që ndodhin kaq papritur, gjithçka do të shkojë mirë. Lajmet për një lindje, martesë apo fejesë do të shkaktojnë emocione te familja dhe miqtë. Ka të ngjarë të merrni shumë kënaqësi duke u bashkuar në aktivitete të reja, krijuese.

Peshqit

Do të merrni një bonus për rezultatet e shkëlqyera për punën tuaj të vështirë. Kjo do t'ju japë kurajë dhe besim për të vazhduar me idetë e reja dhe krijuese. Dikush në shtëpi ka në mendje disa plane festive për dhjetorin dhe fati juaj aktual do t'ju ndihmojë në financimin e tyre.