HOROSKOP

Horoskopi për datën 4 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 4 shtator nga Russell Grant

Dashi

Ju po filloni të ndiheni të mbingarkuar nga një punë, marrëveshje ose partneritet që ka filluar të pushtojë jetën tuaj. Keni shumë gjëra për të cilat duhet të jeni të lumtur, por nuk mund të mos pyesni thellë brenda vetes, nëse jeni duke marrë shumë gjëra përsipër. A po përpiqeni shumë për të kënaqur të tjerët? Kaloni pak kohë duke menduar se çfarë është e mira për ju.

Demi

Ka disa mënyra për të korrigjuar një situatë nëse mendoni se janë bërë gabime. Njerëz të tjerë mund të përpiqen ta injorojnë se ka një problem. Ju do të preferoni ta trajtoni atë kokë më kokë përpara se të përshkallëzohet në ndonjë gjë më të madhe. Nëse nuk bëni asgjë, kjo do të duhet të zgjidhet në të ardhmen. Më mirë ta kryeni tani.

Binjakët

Ka njëfarë pasigurie në ajër dhe kjo po ju bën të hezitoni të angazhoheni për një marrëveshje të re. Po kujtoni episodet e kaluara kur keni bërë zgjedhjen e gabuar. Keni nevojë për më shumë besim te vetja dhe vendimet që po merrni. Bërja e një zgjedhjeje pa kërkuar mendimin e askujt do të jetë çliruese.

Gaforrja

Ju e dini se çfarë doni të bëni dhe çfarë synoni, por një person i moshuar do t'ju japë një sërë arsyesh pse nuk duhet ta ndiqni këtë qëllim. Ata mund të kenë disa pika të vlefshme në argumentet e tyre, por ju mund të mendoni po aq arsye pse duhet të vazhdoni përpara, kështu që mos i lini t'ju shtyjnë në drejtimin e gabuar.

Luani

Shpenzimet e dikujt po dalin jashtë kontrollit. Kjo duhet të ndalet. Nuk mund të përdorin pafund kartat tuaja të kreditit. Bëjini një premtim vetes se do të ndaloni së bleri gjëra në entuziazëm e sipër. Ka mënyra më të lira, alternative për t'u argëtuar dhe ju e dini këtë.

Virgjëresha

Nuk mund të vazhdoni më tej me dikë që po kalon nga një punë në tjetrën pa shpjeguar se çfarë po bën, pse dhe si. Mendja juaj po hidhet nga një temë në tjetrën dhe është e pamundur të kuptoni se çfarë supozohet të bëni. Detyrojini njerëzit e tjerë të ngadalësojnë. Ju duhet të punoni me një ritëm të përshtatshëm për të gjithë.

Peshorja

Nuk ka shumë shanse për të shijuar aktivitetet, shoqërinë dhe vendet që duhet të vizitoni tani. Një hobi i ri do të zbulojë talente që nuk e dinit kurrë se i kishit. Kur merrni angazhime, lërini njerëzit të shohin se jeni serioz dhe nuk do të shikoni kurrë prapa.

Akrepi

Një ushtrim në komunitet do të jetë shansi juaj për të njohur dike thellësisht. Deri tani e keni njohur kalimthi. Aktivitetet që kanë nevojë për punë ekipi dhe bashkëpunim do të jenë të dobishme. Jeni beqar? Mund ta gjeni veten duke kaluar më shumë kohë me një anëtar të caktuar të ekipit dhe kjo mund të çojë në romancë.

Shigjetari

Një koleg i vjetër që luajti një rol të madh në ndryshimin e kushteve dhe procedurave të punës do të largohet nga detyra. Nuk e prisnit kurrë që ata të jepnin dorëheqjen kur gjithmonë jepnin përshtypjen se e shijonin punën e tyre. Së shpejti mund të merrni një rol të ri në punën tuaj.

Bricjapi

Ju e urreni kur puna, mjedisi dhe marrëdhëniet tuaja bëhen shumë të çrregullta. Një ose të gjitha këto fusha kanë nevojë për vëmendje. Kushtet që lidhen me një partneritet personal ose profesional do të duken shqetësuese. Dikush ka ngecur në një situatë skandaloze. Mbrojeni nëse e dini se është i pafajshëm.

Ujori

Kolegët e mirë dhe të ndershëm me cilësi të shkëlqyera do të jenë ata që do të marrin mbështetjen tuaj gjatë javëve në vijim. Do të merren vendime serioze. Ekziston dyshimi se diçka e dyshimtë që po ndodh do të ketë një efekt negativ në organizatë. Ndiqni rregullat e shëndetit dhe sigurisë nëse përdorni makineri të rënda.

Peshqit

Pajisjet e specializuara dhe materialet e cilësisë së mirë do t'ju ndihmojnë të kryeni punën tuaj në mënyrë më efikase. Ritmi i shpejtë i ditës do t'ju mbajë në këmbë. Dikush do të ketë diçka zbavitëse për t'ju thënë.