HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Një çështje ligjore së shpejti mund të vihet në favorin tuaj. Kjo i jep fund një negocimi të zgjatur dhe fillimit të një faze më pak stresuese në jetën tuaj. Ju jeni duke u përgatitur për fillime të reja dhe disa biseda interesante do t'ju fusin në mendime.

Demi

Orët mund të jenë të ngarkuara dhe të mbushura si me incidente spontane ashtu edhe me argëtim. Ju e shfaqni karizëm në mënyrat më magjepsëse dhe mund t'i ktheni rivalët në mbështetës si me magji.

Binjakët

Mendimi juaj i shpejtë do të sjellë një ndryshim të madh në një situatë të vështirë ku shumë njerëz janë ngatërruar. Mbajtja e një qëndrimi të përgjegjshëm në një krizë do të fitojë respektin dhe admirimin e atyre që janë përreth jush. Në vend që të prisni të shihni se si reagojnë njerëzit e tjerë, ju duhet të keni besim në gjykimin tuaj.

Gaforrja

Një ndryshim tuaj mund t'ju prishë ekuilibrin. Qëndroni të qetë pasi të mësoheni me këtë situatë në ndryshim, në fakt në një moment më të vonë, mund t’ju ??pëlqejë shumë kjo situatë. E gjithë vëmendja juaj do të drejtohet në një fushë të caktuar, edhe nëse ajo do të jetë një  projekt pune apo shtëpie.

Luani

Nëse ju dhe një i afërm juaj keni qenë duke debatuar, do të jeni gati ta lini pas krahëve këtë. Nëse nuk mund të udhëtoni për t'i parë të dashurit tuaj, një telefonatë do t'ju ndihmojë të ndiheni më mirë. Të dyve ju duhet një shans të riktheheni në marrëdhëniet e rehatshme që keni pasur më parë.

Virgjëresha

Ndonjëherë prisni shumë nga vetja. E shtyni veten për të arritur përsosmërinë dhe kjo po ju shqetëson. Sa më shumë të arrini, aq më të larta i vendosni standardet tuaja. Vetëbesimi do të çojë në probleme shëndetësore nëse nuk merrni pak kohë për të eksploruar qëllimet tuaja dhe kufizimet personale. Ulini pritshmëritë.

Peshorja

Është e vështirë të heqësh mendjen nga problemet kur je duke u marrë me disa çështje komplekse, por relaksimi rekomandohet shumë. Kjo do të thotë të fikni celularin dhe të qëndroni larg mediave sociale. Bëni një banjë aromatike ose një shëtitje në natyrë. Është e nevojshme për të rinovuar energjitë tuaja.

Akrepi

Një telefonatë nga një mik apo i afërm mund të jetë shumë interesante e do kaloni disa orë me të. Çdo plan karriere që keni pasur kohët e fundit mund të bëjë një hap më afër drejt arritjes së qëllimit.

Shigjetari

Financiarisht mund të keni shumë për të humbur nëse një marrëdhënie shkon keq. Ju nuk jeni gati të hiqni dorë nga kjo gjë, por atëherë duhet të bëni kompromise. Bëni një përpjekje të fundit për t`i shpëtuar gjërat mes jush dhe për të rindërtuar marrëdhënien tuaj. Është e mundur.

Bricjapi

Mund të jetë e vështirë të marrësh leje për të ngritur një fondacion në komunitetin tënd. Organizimi online mund të jetë i mundur dhe një zgjidhje e mirë. Përfshirja në një projekt të komunitetit mund të mos ketë qenë plani juaj kryesor, por ia vlen.

Ujori

Harmonia është gati të rikthehet në familje pas një debati të fundit. E urreni kur nuk ka harmoni në shtëpi. Arritja e paqes familjare do t`ju bëjë të fokusoheni totalisht diku tjetër.

Peshqit

Puna në ekip është e rëndësishme nëse doni të shihni rezultate. Përgjigja për çdo problem ose vështirësi që hasni do të jetë të punoni me këdo që keni pranë, si një ekip. Kjo jo vetëm që do të thotë që do punoni në mënyrë më efikase, por standardet tuaja do të rriten për shkak të sensit të punës së përbashkët.