HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Mund ta kuptoni pse miqtë do të shqetësohen kur të tërhiqeni nga një sipërmarrje në grup. Ata mbështeteshin te ju për ndihmë, por angazhimet e punës kanë filluar të ndërhyjnë. Prioritetet tuaja duhet të lidhen me punën tuaj.

Demi

Kënaqeni imagjinatën tuaj dhe lëreni fëmijën brenda vetes të dalë për të luajtur. Bërja e dhuratave për Krishtlindje do t'ju mbushë me emocion. Mblidhni materiale dhe vendosni një afat kohor. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të ndjekur impulset tuaja krijuese.

Binjakët

Një miqësi nuk po funksionon. Ju të dy do ta pranoni këtë dhe do të pranoni të ndiqni rrugë të ndara. Nga ana tjetër, koha që kaloni me një partner të dashur do duket magjike pasi të dy shfrytëzoni çdo mundësi për të qenë spontan dhe për të vepruar sipas momentit.

Gaforrja

Mosmarrëveshjet në familje ju mërzitin. Ju dëshironi të gjeni një mënyrë për t`i kënaqur të gjithë. Mund të ndjeni se disa marrëdhënie po ndryshojnë. Aty ku ka mosmarrëveshje, sa më pak të thuhet, aq më shpejt do të zgjidhet. Të paktën ka një hapësirë ​​​​të shtuar për aktivitete sociale brenda komunitetit tuaj.

Luani

Dashuria është në ajër dhe jeni të rrethuar nga aktiviteti shoqëror. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të filluar planifikimin e një martese ose pushimet familjare. Diskutimi i ideve për një mbledhje do t'ju frymëzojë. Sigurohuni që të shënoni ato që do të dëshironi të zhvilloni. Gjithçka ka filluar të shkojë sipas jush.

Virgjëresha

Nëse dita është disi e vetmuar, mund të ftoni disa miq në shtëpinë tuaj këtë mbrëmje. Nëse ju ose dikush i afërt po shërohet pas një sëmundjeje ose aksident, perspektiva duket më e ndritshme.

Peshorja

Një koleg i vjetër që kupton përvojat që po kaloni tani do t'ju japë disa këshilla. Nuk do të jetë e kushtëzuar që të veproni sipas sugjerimeve të tyre. Megjithatë, ata do të duket se e dinë se për çfarë po flasin dhe ju mund të mësoni shumë thjesht duke i dëgjuar.

Akrepi

Një shpenzim i papritur do të dëmtojë buxhetin tuaj. Përfitoni nga skemat e kursimit të supermarketeve. Mbani sytë hapur për kodet e kuponave dhe ofertat speciale. Inkurajoni anëtarët e familjes që të jenë të kujdesshëm me paratë e tyre.

Shigjetari

Ju keni filluar të shihni disa ndryshime për mirë në jetën tuaj personale dhe profesionale. Keni disa ide të shkëlqyera që dëshironi t'i ndani me të tjerët. Thjesht ndizni sharmin dhe prisni që të gjithë të kuptojnë vlerën e sugjerimeve që po bëni.

Bricjapi

Nuk po kaloni mirë me dikë me autoritet. Dallimi i mendimeve do t'ju shqetësojë më shumë se sa doni ta pranoni. Është koha të filloni të kërkoni për një pozicion më të mirë. Një dhuratë bujare në para nga një i afërm i preferuar do të jetë një ndihmë për diçka që po organizoni.

Ujori

Po mendoni të bëni një punë vullnetare për Krishtlindje dhe do të dëshironit që partneri dhe familja t'ju mbështesin. Jini të sinqertë me ta për atë që ju motivon të bëni dhe atë që dëshironi të bëni. Edhe nëse ka disa ankesa, nuk ka gjasa që dikush të përpiqet t'ju pengojë.

Peshqit

Gjithmonë mund t'i riorganizoni gjërat nëse shfaqet diçka që do të dëshironit ta bënit. Pak njerëz do të ankohen nëse shtyni një takim që nuk e kishin pritur. Disa trajnime të specializuara që ofrohen do të rrisin potencialin tuaj të fitimit në afat të gjatë.