HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 gusht nga Russell Grant

Dashi

Qëndrimi i një kolegu të vjetër ndaj jush ju bën të ndiheni të frikësuar dhe të pasigurt. Mundohuni të mos jeni shumë subjektiv. Do të jetë ndihmuese të diskutoni çdo shqetësim që keni me dikë që nuk është i përfshirë në një situatë.

Demi

Miqtë dhe kolegët do t'ju sugjerojnë që të kryejnë përkohësisht disa nga angazhimet tuaja. Kjo do t'ju lejojë të relaksoheni dhe të shpëtoni nga ngarkesat që janë grumbulluar mbi supet tuaja. Një partner do t'ju përgjigjet emocionalisht në një mënyrë që ju bën të ndiheni të sigurt.

Binjakët

Jini të gatshëm për të diskutuar problemet e vjetra pasi kjo është ajo që ju duhet për të vazhduar përpara. Ju dhe partneri keni një të ardhme fantastike përpara, por që të dy ta shijoni, duhet të përballeni me çështje që mbeten nga e kaluara.

Gaforrja

Më në fund, fundi i një projekti për të cilin keni punuar gjatë gjithë javës është në horizont. Meqenëse keni qenë kaq të fokusuar në një fushë, nuk keni pasur shumë kohë për të shqyrtuar mundësi të tjera dhe tani do të ndjeni se mund të shikoni opsione të ndryshme. Kjo ju jep një ndjenjë më të madhe lirie.

Luani

Mundësia për t'u përfshirë në disa marrëdhënie sekrete në prapaskenë ju mbush me emocion. Nëse kjo është e lidhur me punën, aspekti konfidencial i negociatave ka kuptim pasi kjo do të parandalojë që dikush të përfitojë. Nëse është një lidhje e fshehtë, ka të ngjarë që dikush të lëndohet dhe ai dikush mund të jeni ju.

Virgjëresha

Jeni të befasuar nga mungesa e angazhimit të disa kolegëve tuaj. Një afat po afron dhe kjo është ajo në të cilën dëshironi të përqendroheni tani. Njerëz të tjerë duket se kanë harruar se kanë punë për të bërë. Nëse mund të largohesh për të shkuar në prapaskenë, askush nuk do ta vërejë se ke ikur.

Peshorja

Çështjet e parave po shkaktojnë grindje në një marrëdhënie të ngushtë. Nëse po shpresoni të shmangni debatet në familje, do të ishte më mirë ta lini temën e financave mënjanë. Lumturinë do ta gjeni në një aktivitet shoqëror.

Akrepi

Mendja juaj është mbi re, kështu që nuk është për t'u habitur që e keni të vështirë të përqendroheni. Ka një sërë opsionesh për të ardhmen, dhe po bëhet gjithnjë e më e vështirë të vendosni për atë që dëshironi të bëni vërtet. Nëse nuk merrni një vendim të caktuar, mund të humbisni disa mundësi të shkëlqyera.

Shigjetari

Diskutimet në grup janë të gjalla dhe do të kënaqeni duke ndarë mendimet tuaja dhe komentet për idetë tuaja. Vetëm sigurohuni që askush tjetër nuk merr meritën për këtë. Nëse përballeni me një sfidë të vështirë, do të ndjeni se mund të lëvizni malet. Kjo do të jetë gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të shkruar artikuj, blogje ose letra.

Bricjapi

Si pasojë e disa ndryshimeve të shpejta dhe rrënjësore, në mjedisin tuaj të punës ka shumë aktivitet. Kolegët janë gati të nisin një sipërmarrje të re të përbashkët dhe dikush do të prezantojë metoda të reja në punën tuaj. Këto përfundimisht do të funksionojnë për mirë, kështu që mbajini mendimet tuaja për veten për momentin.

Ujori

Marrëdhëniet kanë rëndësi. Nëse një marrëdhënie romantike sapo ka filluar, do të dëshironi vërtet që ajo të funksionojë. Qëllimi juaj është të bëni gjithçka që mundeni për të kënaqur partnerin tuaj. Nuk ka rëndësi nëse duhet të bëni disa sakrifica; ju thjesht dëshironi t`i bëni të tjerët të buzëqeshin.

Peshqit

Një mbledhje fondesh, ose një aktivitet bamirësie po organizohet për më vonë gjatë vitit. Mund t'ju duhet të mendoni për t'u përfshirë. A do të keni kohë për t'ia kushtuar një kauze në nevojë?