HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 janar nga Russell Grant

Dashi

Nuk duhet të ndiheni të kufizuar, sepse dëshironi të flisni hapur për problemet që po ndodhin. Kjo s`do të thotë që jeni ju ai që po i shkaktoni. Sjellja e fundit e një miku ju jep arsye për shqetësim. Mungesa e të kuptuarit të një situate ka bërë që ata të bëjnë disa vërejtje pa takt që të tjerët i konsiderojnë fyese.

Demi

Hiqen kufizimet që ju kanë penguar të ecni përpara. Ju ndiheni gati dhe në gjendje të merrni përsipër çdo gjë tani. Jo vetëm kjo, por ju jeni të lumtur të eksperimentoni me ide, metoda dhe procedura të reja. Sa më shumëllojshmëri të përshtatni në ditën tuaj, aq më mirë.

Binjakët

Familjarët do të ankohen për mungesën e parave. Këto janë kohë të vështira dhe një pjesë e konsiderueshme e parave tuaja do të shkojnë për shpenzimet e përditshme. Duhet të mbuloni edhe pjesën e këtyre familjarëve.

Gaforrja

Mos hezitoni të merrni përsipër një detyrë të vështirë për shkak të mungesës së përvojës. Do të mësoni ndërsa ecni dhe megjithëse nuk do të jetë e lehtë, do të bëni përparim të këndshëm. Lajmet frymëzuese do të vijnë përmes një mesazhi në fund të ditës.

Luani

Duke qenë se ndiheni kaq të përqendruar, nuk duhet të keni asnjë problem të përballoni gjithçka që ju del përpara. Një ekip do të qëndrojë së bashku derisa të zgjidhet një situatë e vështirë. Agjencitë që janë të përfshira do të japin udhëzime të dobishme. Pranoni çdo mbështetje që është në dispozicion.

Virgjëresha

Eprorët e punës do të mbeten të impresionuar me vendosmërinë dhe dëshirën tuaj. Ka një humor rivaliteti rreth jush dhe ju jeni lodhur duke u detyruar të konkurroni me njerëz që duhet të bashkëpunojnë me ju. Sidoqoftë, do të përballeni me çdo situatë, sado e vështirë të jetë dhe do t'ia dilni mbanë.

Peshorja

Prestigji juaj është i lartë. Njerëzit në punë dhe në grupe vullnetare ju respektojnë për personin e palodhur dhe të ndërgjegjshëm që jeni. Rezultatet e një përpjekjeje ekipi do të tejkalojnë pritshmëritë tuaja. Ju mund të filloni me kujdes të prisni që disa shpresa të realizohen.

Akrepi

Kritikat e vazhdueshme të një miku apo kolegu kanë filluar t'ju shqetësojnë. Gjithçka që dëshironi të bëni është të përfundoni një punë sa më shpejt që të jetë e mundur, por ata vazhdojnë t`ju pengojnë. Ju ndjeni se ata janë të zemëruar për diçka dhe të gatshëm të debatojnë me këdo që nuk pajtohet me ta. Rri larg për të shmangur një konflikt.

Shigjetari

Do të ndihet sikur një re e errët është hequr ndërsa vëreni se një konfuzion i kohëve të fundit është zhdukur. Ju nuk mund të zbuloni kurrë se çfarë ka ndodhur ose pse atmosfera ka ndryshuar kaq papritur, por do të jeni të lumtur që disa njerëz kanë vendosur qartësisht t`i zgjidhin disa vështirësi vetë.

Bricjapi

Shpërqendrimet e fundit jukanë shqetësuar shumë. Qëllimi juaj tani është të ktheheni në rrugën e duhur dhe megjithëse kjo do të marrë pak kohë, ju do të keni sukses. Do të jeni mirënjohës për duart e gatshme rreth jush që do t'ju ndihmojnë të ktheheni në vendin ku dëshironi të jeni.

Ujori

E keni të vështirë të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo sepse nuk doni të bëni zgjedhjen e gabuar. Dikush i afërt do t'ju akuzojë se jeni qëllimisht i sikletshëm, por nuk është aspak kështu dhe nuk do t'i lini ata t'ju bëjnë presion. Ata thjesht do të duhet të presin për një përgjigje.

Peshqit

Lëreni në dorën e njerëzve të tjerë për të zgjidhur çdo vështirësi që po ndodh rreth jush. Mund të duket sikur ju mungon kontrolli i disa fushave të jetës suaj. Kjo ndjenjë nuk do të zgjasë. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të largoheni nga tensioni. Do të lehtësoheni përfundimisht.