HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 korrik nga Russell Grant

Dashi

Mund të jetë e bezdisshme të presësh që dikush të vendosë dhe të mos jesh në gjendje të veprosh derisa të dish vendimin e tij përfundimtar. Fshihni padurimin tuaj përndryshe atyre do t'ju duhet edhe më shumë kohë për të peshuar të mirat dhe të këqijat. Një mik që po kalon nga një problem në tjetrin mund të ketë nevojë për një udhëzim praktik.

Demi

Ata që kanë nevojë nuk po marrin kujdesin që u nevojitet. Ka ngërçe në komunitetin tuaj ku njerëzit nuk kanë akses në ndihmën që u takon. Një situatë mund të shkojë me shpejtësi drejt greminës nëse dikush i ri nuk merr përgjegjësinë dhe ky duhet të jetë dikush që e di se çfarë po bën.

Binjakët

Një krahasim i shpejtë midis një përvoje të kaluar dhe diçkaje të ngjashme që po kaloni tani do t'ju ndihmojë ta përballoni situatën pa probleme dhe me efikasitet. Rrethanat nuk do të jenë aq alarmante kur të kuptoni se jeni përballur me diçka të ngjashme më parë. Jini krenarë për sa larg keni arritur.

Gaforrja

Keni qenë entuziastë, por ka gjasa të ndaloni. Një moment paniku mund të shkaktojë dëshirën për t'i mbajtur gjërat ashtu siç ishin. Në vend të kësaj, vazhdoni t'i thoni vetes se jeni në rrugën e duhur.

Luani

Lumturia do të vijë në rrugën tuaj përmes eksplorimit të mundësive më të mira. Një udhëtim i gjatë, ndryshimi i ambientit apo edhe një pushim i shkurtër do t'ju bënte mirë. Një marrëdhënie e ngushtë që ka humbur shkëndijën e saj mund të përfitojë gjithashtu nga një gatishmëri që ju të dy të zgjeroni horizontet dhe përvojat tuaja.

Virgjëresha

Marrëveshjet brenda një grupi që nuk kanë qenë gjithmonë të përshtatshme apo të drejta edhe pse kanë vazhduar për kaq shumë kohë. Prirja e një personi të moshuar për të mbyllur sytë ndaj disa praktikave të pakëndshme, ka filluar të vihet re. Një skandal do të mbyllet në fillim falë ndërhyrjes së dikujt.

Peshorja

Ju mund të shihni të metat e nxitimit në disa fusha. Ju gjithashtu vlerësoni përfitimet e marrjes në kohë të vendimeve. Pavarësisht nëse po përpiqeni të mësoni diçka të re, po zhvilloni një aftësi të re, ose po punoni me pajisje të reja, qasja juaj do të jetë e kujdesshme. Ecja në natyrë do të jetë terapeutike.

Akrepi

Mund të jetë e nevojshme t'i hedhim një sy buxhetit të familjes, në mënyrë që e gjithë familja të jetë e qartë për shpenzimet dhe të ardhurat. Rritja e kostove do të jetë goditja më e madhe për të ardhurat e familjes tuaj sesa keni parë në vite me radhë.

Shigjetari

Një i ri në jetën tuaj vlerëson ndihmën dhe mbështetjen tuaj. Ju keni qenë gjithmonë natyrshëm të dashur, por herë pas here dëshira juaj për t'u kujdesur për të tjerët i pengon ata të gjejnë rrugën e tyre në jetë. Ju duhet të gjeni atë ekuilibër të mirë midis mbështetjes së tyre dhe lejimit për të qëndruar mbi këmbët e tyre.

Bricjapi

Jeni të arsyeshëm kur mendoni se të sakrifikoni planet tuaja për të ndihmuar një mik apo të afërm të realizojë një nga synimet e tij, nuk është një ide e mirë. Do të bënit më mirë nëse pranoni t'i jepni projektit të tyre një pjesë të kohës dhe vëmendjes pasi të keni përmbushur detyrimet tuaja.

Ujori

Dikush do të pranojë se sjellja e fundit ishte krejtësisht e gabuar dhe do të kërkojë falje për këtë. Problemi është se është toleruar deri në këtë pikë, ndaj edhe ka ndodhur.

Peshqit

Diskutimi i besimeve apo idealeve do t'ju japë material për të menduar. Diçka që keni mësuar në fëmijërinë tuaj ose keni përjetuar në të kaluarën mund të jetë e dobishme në një çështje me të cilën duhet të merreni aktualisht.