HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 maj nga Russell Grant

Dashi

Mund të ketë njerëz rreth jush që duken të pakënaqur me gjithçka që bëni. Mos lejoni që qëndrimi i tyre negativ të ndikojë tek ju. Duke u përqëndruar në bërjen e punës sa më mirë që mundeni, do të krijoni një përshtypje të mirë tek dikush. Marrja e një oferte pune do t'ju mbushë me krenari. Detyrat tuaja do të jenë të ndryshme çdo ditë. Qëndrimi juaj optimist do t'ju bëjë një nga njerëzit më të njohur në këtë fushë.

Demi

Edhe pse do t`ju kushtojë kohë dhe para për të ndjekur ligjin, kjo është më e mira që duhet të bëni në vend që t'i vini njerëzit në rrezik. Injorimi i disa rregullave do t'ju bëjë të dukeni indiferentë dhe të papërgjegjshëm. Më shumë para për t'u shpenzuar për luksin janë në rrugë të mbarë. Vajtja në një udhëtim të shkurtër për kënaqësi mbetet akoma një mundësi e largët. Ju mezi po prisni të vizitoni një mik që nuk e keni parë për një kohë të gjatë.

Binjakët

Një nga cilësitë tuaja më të mira është shkathtësia juaj. Bërja e kompromiseve nuk është e vështirë për ju. Mos lejoni që kjo të bëhet një zakon me partnerin tuaj romantik. Ju keni të drejtë të zgjidhni filma për të parë në TV të paktën disa herë në javë. Bëhuni më bindës. Në fillim, partneri juaj do të kundërshtojë ndryshimin e qëndrimit tuaj, por pasi të shohin se jeni më të lumtur, ata do të bëhen më të përshtatshëm.

Gaforrja

Nëse ekuilibri do të rikthehet në një marrëdhënie duhet të jeni më bindës. Ndaloni së bëri pjesën më të madhe të punës. Kaloni më shumë kohë në aktivitetet tuaja të preferuara, veçanërisht ato që janë qetësuese. Të shkruani, të pikturoni ose luani muzikë do të nxjerrë në pah më të mirën tuaj. Dikush i bekuar me talentin tuaj krijues duhet të ushtrojë imagjinatën e tij sa më shpesh të jetë e mundur.

Luani

Të punosh shumë dëmton shëndetin tuaj. Mos punoni aq shumë, edhe nëse kjo gjë zemëron punëdhënsin tuaj. Ju keni vetëm një palë duar. Nuk është e arsyeshme të presësh që të bësh punën e tre personave. Duhet të marrësh pjesë në një takim mes miqsh. Do të dëgjoni për një punë fantastike gjatë bisedës me ta. Shkoni dhe aplikoni për këtë pozicion. Të paguheni për të shkruar ose dhënë mësime do t'ju mbushë me lumturi.

Virgjëresha

Kjo nuk është koha e duhur për të marrë një rrezik emocional ose financiar. Do të zhgënjeheni nga rezultati, por mos u shqetësoni pasi së shpejti do të keni një shans për të ecur përpara. Bërja e një prezantimi në një takim në internet do të jetë kënaqësi. Njerëzit do të pranojnë idetë tuaja dhe do t'ju japin lëvdata. Të gjithë admirojnë komandën tuaj. Ka shance që do t'ju kërkohet të shkruani një libër në lidhje me të.

Peshorja

Largoni një besim të rreptë që u është dhënë nga familja juaj. Nuk ka asnjë kuptim të mbash një ide që të bën të mjerueshëm. Ju jeni bekuar me një natyrë të gëzueshme. Për ju ka kuptim të keni një botëkuptim optimist. Leximi dhe të mësuarit për një kulturë të huaj do të zgjerojë horizontet tuaja. Ndjekja e disa prej këtyre praktikave do t'ju japë një vlerësim më të madh për jetën.

Akrepi

Është kënaqësi të kesh një sekret. Të heqësh dorë nga gjithçka dhe të jesh vetëm me partnerin tënd është diçka që po e ëndërron për një kohë të gjatë. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë tërheqës kur të jeni me pushime, prezantohuni me njëri-tjetrin. Lajmet për një fqinj do të arrijnë në veshët tuaj. Dërgoni një shënim mbështetës për dikë që po vuan. Ky duket si një gjest i vogël, por do të thotë shumë për dikë që ndihet vetëm.

Shigjetari

Një buxhet i ngushtë po bëhet mbytës. Në vend që të dëshpëroheni për të ardhurat tuaja, filloni të zhvilloni një ide prosperiteti. Kjo përfshin të ndalesh në bekimet që keni çdo ditë. Sa më i pasur të ndjeheni, aq më lehtë është të tërheqni më shumë para. Njerëzit e pasur e shfaqin këtë parim. Shoku juaj më i mirë ose partneri romantik është një nga arsyet e shumta që duhet të jeni të lumtur. Jeta është më e bukur kur janë dhe ata. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të treguar vlerësimin tuaj për ta; pasi ndonjëherë të gjithë harrojmë ta bëjmë.

Bricjapi

Largimi nga detyrat tuaja gjatë punës do të shkaktojë pakënaqësi të madhe. Gjëja e fundit që ju duhet është të keni armiq. Nëse doni të keni sukses, është më mirë të bëheni miq me kolegët tuaj. Tregoni vlerësimin tuaj për kontributet e tyre dhe kërkoni këshillat e tyre. Një prezantim në internet do të shkojë shumë mirë. Në vend që të shkruani për orë të tëra rreth fakteve dhe shifrave, mbani një fjalim informues të mbushur me shumë batuta. 

Ujori

A keni menduar të shkoni në një udhëtim? Kjo është një kohë e shkëlqyer për të gjetur paketa turistike me ulje, por nuk është koha më e mirë për të udhëruar për shkak të situatës së krijuar. Ky udhëtim do të duhet të qëndrojë në fazat e planifikimit për një kohë të gjatë. Nuk është kënaqësi të kesh shtyrje të planeve. Dikush që kërcënohet nga talenti juaj, po përpiqet t'ju pengojë. Mos lejoni që ky njeri t'ju fajësojë për gabimet e tij. Mbroni veten në një komunikim në grup.

Peshqit

Paratë nga një trashëgimi, rimbursim i sigurimit ose zgjidhje ligjore janë në rrugë të mbarë. Përdorini për të bërë disa riparime shumë të nevojshme në shtëpinë tuaj. Nëse po merrni me qira një vend, kjo do të ishte një kohë e mrekullueshme për të kërkuar në internet për një pronë. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj një miku xheloz.